lamborghiniR3

technikum rolnicze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam

mam pytanie czy trudno jest sie dostac do technikum rolniczego czy łatwo i czy duzo nauki jest na tym kierunku ? Zastanawia mnie to poniewaz chodze obecnie do 3 gim i nie wiem co dalej zrobic czy isc do technikum rolniczego czy do a jakies zawodowki . dodam jeszcze ze sie za dobrze nie ucze tak na koniec mam troche 2 troche 3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak każda szkoła uczy inaczej. Zależy gdzie trafisz . Ja chodze do Technikum rolniczego i jestem bardzo zadowolony za nic bym sie do zawodówki nie przepisał ,chodź w pierwszej klasie mam tylko przedmioty ogólnokształcące, i od 2 klasy dopiero wchodzą mi praktyki i wszystko z rolnictwem zwiazane. Ale ogólnie jestem bardzo zadowolony. Moze nie do uwierzenia ale mam 2 razy lepsze oceny niz w gimnazjum ;)

A dodam że do mojej szkoły przyjmują raczej wszystkich ze srednia nawet 2.0 ale teraz juz wychodzi kto miał te 2.0 i juz ze 3 osoby ( z TMR-u) poleciały do zawodówki,no a przecież są jeszcze technicy mechanicy itp itd. ,Zawodówki sie juz bardzo zapełniają po półroczu bo każdy po półroczu widzi czy sb poradzi czy nie. No ale Wybór zalezy do ciebie. :)

Edytowano przez Masseyek6290

Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie zeby dostac kase na młodego rolnika to trzeba miec skączone technikum rolnicze i czy sa potrzebne na to testy zawodowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek244512    2

@ lamborghiniR3 kolego;- ja idę od wrześnie do szkoły Rolniczej jeszcze nie wiem i nie jestem pewny ale tak słyszałem ze

trzeba mieć skończoną szkołę rolnicą??

a co do testów to nie wiem.....

 

 

1.a takie pytanie do jakiej szkoły chcesz iść????

chodzi mi gdzie jest ta szkoła i województwo???

mógł byś odpowiedzieć.

-bo nie wiem czy się dostanę

 

2. mam takie pytanie jeszcze jedne...

-kto chodził(chodzi) do szkoły rolniczej w Ostródzie????

- i czy mógł mi napisać na gadu. mój nr jest na moim profilu..

albo jak nie macie to możecie tu napisać.

bym bardzo wdzięczny!! dzięki

 

 

 

-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Zanim ty skończysz ta szkołe i juz pewnie nie bedzie ani rent strukturalnych,ani premi dla młodego rolnika,ani PROW-u.Wiec ja na twoim miejscu bym sobie odpuscił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo161    0

Przepisy zmieniają ie co chwila wiec nigdy nic nie wiadomo czy wykształcenie potrzebne czy nie. Ja na wszelki wypadek robię technikum a właściwie to je kończę w tym roku. Co do ocen to zależy jak trafisz, mi osobiście z przedmiotów ogólnych za dobrze nie idzie ale za to z rolniczych 4 i 5 dostaje.

 

A szkoła do której chodzę znajduje się w Czarnkowie w Wielkopolsce, głównym kierunkiem którym szczyci się szkoła to technikum hodowców koni-maja do tego podstawy bo własnością szkoły jest ujeżdżalnia, stajnia, konie itp.

 

PS szkoła ma internat a w niej uczą się osoby z całej dosłownie z całej polski. Aha i do tej szkoły dostanie się każdy :P Jak by kto chciał się dowiedzieć czego więcej to zapraszam na PW

Edytowano przez przemo161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja akurat nie ucze sie w szkole rolniczej z racji ze studiuje zupelnie cos innego ale dokształcam sie we własnym zakresie :) mam gospodarstwo w ktorym produkuje zboze i buraki cukrowe . najbardziej interesuje mnie technika , zabiegi agrotechniczne oraz srodki chemiczne.z mechanike tez cos nie cos , ucze sie jak naprawiam nieraz swoje maszyny , zreszta mam człowieka złotą rączke ktore mi wszystko naprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Odpuście sobię szkołę rolniczą. Ja robię technikum elektroniczne a jak będzie taka potrzeba to zrobię uzupełniajace rolnicze. Szczerze nie watro i mnie nie pasuje z dojazdami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Jak ktoś chce zostać rolnikiem to lepiej sobie skończyć technikum rolnicze i jakiś inny dodatkowy zawód :D

Ja uczęszczam do technikum rolniczego drugi rok i uważam że podjąłem dobrą decyzję, w gospodarstwie praktyka w szkole się jeszcze trochę douczę ekonomiki i zawód na papierze technik rolnik jest B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo161    0

PS co do dokształcenia po dziennym technikum to w przyszłym roku nie ma by już techników zaocznych, tylko same szkoły ogólnokształcące. Mi samemu jest to nie na rękę bo wybierałem się zaocznie do TB ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

ja jestem już w czwartej klasie technikum rolniczego i nie zamienił bym tej szkoły na żadną inną :D rozpoczynałem naukę w zawodówce (tak mama stwierdziła że sobie nie poradzę) a tu nagle nauczyciel wezwał moją mamę do siebie(wystraszyła się że coś przeskrobałem ja tez nie wiedziałem o co jemu chodzi) i poprosił ją aby mnie przeniosła bo stwierdził że jestem za mądry do zawodówki i od tamtej pory jestem w technikum i nie jestem asem ale jakoś daję radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jakby ktos chcial zapisac sie do policealnej szkoły rolniczej w kierunku technik rolnik to mozna sie zapisywać do Bonina koło Koszalina woj.Zachodniopomorskie. Szkoła jest darmowa i jest to ostatni nabor do takiej szkoły.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

a mam pytanko jak pujdzie moj brat do technikum rolncze to zeby moc kozystac z prow musi zdac mature ???


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chyba nie, starczy że bd miał zawód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

kurdr bylo by dobrze bo moj brat to kiep;P


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

wystarczy ukonczyc szkole, oczywiscie rowniez egzamin zawodowy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

no to git ;D

dzieki


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj