krzysztoff

Konie zimnokrwiste

Polecane posty

krzysztoff    10

witam,

interesuje mnie hodowla koni zimnokrwistych na mięso, mam pytanie odnośnie cen jakie obecnie oferowane są za mięso, oraz gdzie taki towar można sprzedać...

Z góry dzięki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1003    5

w Stoczku łukowskim np. jest skup, słyszałem też że miałabyc otwarta ubojnia ale nie wiem na ile jest to potwierdzona informacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

witam,

interesuje mnie hodowla koni zimnokrwistych na mięso, mam pytanie odnośnie cen jakie obecnie oferowane są za mięso, oraz gdzie taki towar można sprzedać...

Z góry dzięki....

 

Np.Bodzentyn,woj.świętokrzyskie.Jak zamierzasz trzymać parę sztuk aby to daj sobie spokój,chyba że około 20 sztuk.Najlepiej jakbyś miał znjomego w ubojni i od razu od Cb brali bo tak to ceny jakie śie im podobają tak płacą na targowiskach...albo w ogóle nie kupują od tzw.obcych..


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

W taj chwili najlepiej opłaca się sprzedać odsadka po cenie ok9.-z dużym już jest trochę gorzej.........Kolego powiem Ci Tak daj sobie z tym spokój - naprawdę wiem co mówię mój wujek trzyma konie całe życie ale w tej chwili tylko hobbistycznie bo zysku z tego niema :rolleyes: Rynek koni jest opanowany przez handlarzy i nawet jeżeli będziesz niał coś do sprzedania to najpierw musi przejść przez ręce handlarza zanim trafi na ubój....Chcesz się przekonać wystarczy,że zadzwonisz do Rawicza i się spytasz ile dostaniesz za kg?? Mogę Cię zapewnić,że cena którą zaproponują będzie o parę groszy niższa niż ta, którą oferuje handlarz. swojego czasu jeździłem sporo po jarmarkach z końmi(szamocin,baszkowice kiedyś czarnków) i napatrzyłem się jak oni robią w hu.. chłopa!! I ile później zarabiają na nim odsprzedając jego zwierze włochowi do np. Rawicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

niektórzy maja u mnie duże stada na pod Ełkiem ma 75 klaczy zimnokrwistych i nie hobbistycznie tylko na mięso właśnie wozi do pod Wysokie Mazowieckie pisząć że chandlarze opanowali rynek nieprawda masz przyczepkę i samemu można wozić nawet 200km cena to zależy od towaru szczerze woziłem tam pare naście razy pan Roman jak widział ogierka 2 latka 850kg to aż oczy sie świeciły poszedł na włochy i 2 złote więcej na kg dostał obecnie 2 tygodnie przed świetami on mu zaplacił po 7.20 plus wat ale towar był 1 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Kolego cichy84 piszesz,że ktoś dostał po 7.2,- ciekawe za jakiego konia i gdzie dokładnie? Jeżeli byłaby taka cena sam bym wujkowi ze trzy źrebaki zawiózł :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

ale ja nie mowie o źrebakach tylko o ciężkich koniach dobrej budowy tak dostał po tyle koń poszedł na export ten gościu teraz wiezie za tydzień 2 klaczki jak go złapie też z nim pojadę zobaczę po ile teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Kolego z moich informacji wynika,że ciężki koń w tej chwili u nas w Polsce kosztuje max 6,-+vat!! Wiem to od znajomego handlarza z pomorza(Drawsko)on odstawia miesięcznie średniook 50 sztuk dla włocha(tak to określił bo do różnych ubojni wozi-gdzieś na mazury bądź rawicz), za źrebaka dostaje maksymalnie 11,- ale musi mieć minimum 350 kg i suuuper mięso ale i tak tylko przy dużej odstawie- zdarza się,że od razu i 20-30 źrebiąt!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

hahaha na mazury wiec chyba wiem gdzie ;) może do tego gościa ten nigdziej nie wozi tylko bezpośrednio włochy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

krzysztoff Włochy to praktycznie jedyny rynek zbytu polskiej koniny.....

cichy84 na mazury do ubojni je wozi ale to bardzo rzadko najwięcej na rawicz.kiedyś świetnym płatnikiem była ubojnia gdzieś koło Poznania-już jej niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Daruj sobie konie na mięso. Jak kolega wcześniej pisał w Rawiczy włoch płaci jak chce. Zna się ze wszystkimi handlażami. Swego czasu wywoziłem tam 3 konie to widziałem jak to się dobywa. Największa przebitka był wtedy na koniach z Litwy. Przeprowadzali przez granicę potem na samochód. Gościu ze związku tylko kasował i pisał paszporty. Przyjeżdzał z Poznania taki był interes. A włoch jak koń miał mięso to mówił że za woli tłustego a jak był tłusty to chciał żeby miał mięso.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Tak @ Grześ sam byłem świadkiem jak zaproponowali mojemu znajomemu zaproponowali za konia ze złamaną nogą 500,- koń ważył minimum 750kg! BYłem również świadkiem takiego przeprowadzania klasyfikacji jak Ty piszesz-była ze setka koni a on chodził i to za tłusty to za chudy itd...W tej chwili tylko źrebak ma cenę,ale z drugiej strony czy jest to opłacalne?? Kiedyś jak ojciec z wujkiem zrywali w lesie końmi i rodziły się źrebięta to był dodatkowy dochód a tak jak miałbym trzymać cały rok kobyłę tylko po to aby urodziła źrebaka to bym się sto razy zastanowił..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Na razie hodowla koni się opłaca za ładne źrebaki można dostać ponad 9 zł. Jutro wiozę 2 szt zobaczymy co za nie dostanę. Miesiąc temu sprzedawałem 2 latki po 8 zł za kilogram.

Edytowano przez Dzientki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

do Grodziska Mazowieckiego 2 szt i do Stoczka Łukowskiego 3 szt

Edytowano przez Dzientki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

jak byś mógł to daj znać po ile poszły...

w jakich przedziałach wagowych, życiowych skupują ( konie dorosłe, źrebięta)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajo    1

jak byś mógł to daj znać po ile poszły...

w jakich przedziałach wagowych, życiowych skupują ( konie dorosłe, źrebięta)?

dołaczam się do pytania .. jak się cenny kształtują??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj