Zaloguj się, aby obserwować  
Tomek7G

Lenovo U550 padający system

Polecane posty

Tomek7G    1

Witam. Mam problem z laptopem - Lenovo IdeaPad U550.

 

Około miesiąc po zakupie komputer zaczął baardzo wolno działać, a potem w ogóle windows nie startował. Po postawieniu nowego windowsa problem zniknął - na 2 miesiące, i ta sytuacja powtarza się dość regularnie od prawie 2 lat. W serwisie powiedzieli, że usterki oprogramowania nie podlegają gwarancji, ale kto to widział, żeby windows sypał się co 2-3 miesiące? Ale z drugiej strony, gdyby komputer miał awarię sprzętu, to stawianie windowsa nie rozwiązywałoby problemu...

 

P.S. Na komputerze stoi windows 7, a wczoraj, przy próbie zmiany systemu na XP w trybie tekstowym instalacji wyskoczył bluescreen...

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

może masz jakiegoś wirusa...

Kup Nortona czy coś w tym stylu.

Przed instalacją może dodatkowo możesz zrobić całkowity format dysków. Może coś da ;)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

moze sie to zawsze dzieje po instalacji jakiegos programu?


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Jak będziesz stawiał Windowsa to zaktualizuj wszystkie sterowniki do najnowszych najlepiej ze strony producenta , Windowsa 7 dostałeś na płytce czy stawiasz go z partycji Recovery? Ustaw domyślne ustawienia Biosu może , ktoś ci tak grzebał i oczywiście antywirus i pełne skanowanie dysku. Jeżeli masz dużo partycji a zmieniasz tylko system to zrzuć dane i wyczyść wszystko ... Teoretycznie winą tego wysypywania sie systemu może być każde urządzenie ale poleciłbym ci poddać RAM programem testującym bo może to być przyczyna ... choć różnie to bywa z Bluescreenami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja mam lenovo y 550 mam go półtora roku i nic się z nim nie dzieje!!! i w twoim przypadku to na pewno nie jest wina kompa a twoja !!! po prostu wg mnie za dużo się programami bawisz instalujesz usuwasz itd każdy program zostawia jakieś zmiany mimo de instalacji a później jeden z drugim "gryzą" się i ot twoje problemy. ogranicz do minimum zabawę z programami i będzie git. mojemu koledze robię format i chodzi super, a po ok tygodniu już muł nie mierny, ale ciągle coś tam grzebie zmienia jakieś ikony wygląd paska i różne takie bzdury, a później się dziwi, że mu wolno działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Przeleć dysk programem ComboFix, usuwa wirusy których inne antywirusy nie chcą tknąć, tyle, że jest ryzyko, że może usunąć pliki systemowe, więc możliwe że będziesz musiał reinstalować system po skanowaniu. Tym programem usuniesz też wirusy z bootsektora.

 

Jest też druga opcja w laptopach bardzo często spotykana. Masz uszkodzony dysk twardy i za każdym razem jak system próbuje dostać się do pliku zapisanego w uszkodzonym miejscu zawiesza się system, tak samo jest z tym bluescreenem pzry instalacji xp. Czasami pomaga zmiana wielkości partycji, lub utworzenie osobnej partycji z uszkodzonym fragmentem dysku, ale to już zabawa dla profesjonalistów i konieczność znajomości zaawansowanych narzędzi dyskowych. Te dwa miesiące mogą wynikać z czasu w jakim zapełniasz przestrzeń dysku twardego po reinstalacji.

 

Często łatwo zdiagnozować taką usterkę - przy zawieszeniu systemu słychać jakby dysk chciał dostać się do tego miejsca i wydaje dźwięki których zwykle nie ma. Spotkałem się z czymś takim już w dwóch laptopach, między innymi swoim.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

A ja bym ci proponował dodatkowo najpierw zaktualizować bios to przede wszystkim, później warto wyczyścić wszystkie partycje i próba instalacji XP (Noi jak ci się uda xp zainstalować to wtedy zabawa pewnie z szukaniem sterów do każdego urządzenia z osobna; no chyba, że producent był tak miły i udostępnił jeszcze pod stary dobry poczciwy system XP :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Diazor mnie zastanawia czemu właściciel komputera ma instalować nielegalną kopię XP (który i tak nie instaluje się) skoro ma oryginalną kopię dużo stabilniejszego Windowsa 7. Według mnie to nie wina systemu tylko sprzętu lub uporczywego wirusa.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj