mrbogiwogi

Co im brakuje

Polecane posty

mrbogiwogi    0

Witam!! Posiadam 5 opasów kture maja okolo 300-400kg i co jeszcze mogę im dawać do jedzenia by szybciej rosły.

Kupiłem je w wadze 120-150kg jeszcze byly na mleku były bardzo zadbane lecz niemogły się przeżucić na psze kupiłem je 30 lipca 2011

jak oceniacie ich wage jak na ten czas chowu.

Ja daje im rano okolo dziesięcio litrowe wiaderko buraków z śrutą i pasza dla opasów oraz siano, wieczorem dostają to samo pija wodę co jeszcze mogę im dawać typu kreda, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

ja daje jeszcze otręby parzone lub na sucho z ospą i jakaś taka pasze do byków w wiadrze 5kg jutro ci powiem nazwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

tez daje buraki pastewne,srute z owsa i przezyta,i do tego siano i tak rano wieczor,a do tego garsc na sztuke nakiego tam premiksu dla opasow,jedziemy na tym samym wozku hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrbogiwogi    0

ja daje jeszcze otręby parzone lub na sucho z ospą i jakaś taka pasze do byków w wiadrze 5kg jutro ci powiem nazwe

co to jest ta ospa

 

a dajecie jakieś drozde czy krede

 

a dajecie jakieś drozde czy krede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Ospa to zmieszane i zmielone ziarna zboz np owies. jeczmien. pszenzyto.zyto itd kto tam co ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

widze ze produkcja ekstensywna raczej, jak tak to najprostszą i najtańszą formą tuczu może być dodatkowo ziemniak. u mnie byki mają obecnie 9-12 miesiecy 4 sztuki dostają: 3 wiadra 20 litrów paszy treściwej sam robię na śrucie rzpakowej ddgs sojowej i łubinie, do tego 2 x 20 litrów krojonych na pół ziemniaków + słoma + niedojasy sianokiszonki od krów lub czasem dobra tylko gorszej jakości, woda w poidle

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrbogiwogi    0

widze ze produkcja ekstensywna raczej, jak tak to najprostszą i najtańszą formą tuczu może być dodatkowo ziemniak. u mnie byki mają obecnie 9-12 miesiecy 4 sztuki dostają: 3 wiadra 20 litrów paszy treściwej sam robię na śrucie rzpakowej ddgs sojowej i łubinie, do tego 2 x 20 litrów krojonych na pół ziemniaków + słoma + niedojasy sianokiszonki od krów lub czasem dobra tylko gorszej jakości, woda w poidle

a opeucz sruty rzepakowej nie dajesz jakiś mielanych zburz typu pszenica pszenżyto albo prowil czy kącentrat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

panie bugi ługi odrób lekcje z gramatyki...wysłodki buraczane też są w miare tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrbogiwogi    0

panie bugi ługi odrób lekcje z gramatyki...wysłodki buraczane też są w miare tanie

ty się naucz czytać...ale dzięki za dobrą rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Zamiast spamowac na forum to zadzwońcie do doradcy żywieniowego z Sano i sie dowiecie


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

najtańszym obecnie źródłem białka jest mocznik ( nawóz z worka), polecam....

Od kiedy mocznik jest białkiem? Poczytaj o białkach, aminokwasach, moczniku i o tym co maja one ze sobą wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a pasza treściwa to co to jest ? zmieszana śruta sojowa rzpakowa łubin tylko ? no raczej że ze zbożem koncentracja białka około 18 %, Wacek ma chyba rację


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

mocznik to tańszy zamiennik białkowy ( 2,0zł/kg= 2800g białka ogólnego) Jego stosowanie w żywieniu dorosłych przeżuwaczy ma na celu zwiększenie podaży łatwo dostępnego azotu dla organizmów żwacza. Przyjmuje się, że pod względem "białkowym" 100g mocznika zastępuje 0,5 kg śruty poekstrakcyjnej sojowej.Mocznik stosuje się jako komponent mieszanek treściwych (1-2%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a stosowałeś u siebie, jeśli tak to opisz jak


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

na tonę paszy treściwej dokładasz max 20 kg mocznika...

Należy pamiętać aby nie stosować u bydła poniżej 4 miesięcy, oraz przy skarmianiu zielonkami i kiszonki z motylkowatych...

np na byka 400 kg daję 10 kg kiszonki z qq, śrutę rzepakową 1,5 kg i mieszankę treściwą z mocznikiem 4 kg...

i idą jak burza.... żadnych kłopotów i kasa w kieszeni zostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMi    0

Ten mocznik można kupić np. tam gdzie wszystkie preparaty typu premiks? Jakiej jest firmy? Bo szczerze mówiąc pierwszy raz o tym słyszę.

Edytowano przez JacekMi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

to jest normalny mocznik nawozowy 46% N, w każdym punkcie z nawozami...

300kg- 8kg kiszonki z qq, 1 kg śruty rzepakowej poekstrakcyjnej, 3kg paszy treściwej z 2% dodatkiem mocznika..

600kg- 16kg kiszonki z qq,1,5 kg śruty rzepakowej poekstrakcyjnej,4,5 kg paszy treściwej z 2%

dodatkiem mocznika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

pytam bo mocznik ten u krów stosowałem jednak 2% to trochę dużo max na opasa 150 g dziennie to jest granica i to jeszcze musi być dobrze wymieszane z paszą na cały dzień bo można narobić bigosu, na dodatek ten mocznik trzeba wprowadzać stopniowo min. 2 tygodnie tak jak każdą paszę nową. lepiej by było te górne granice zastosować w TMR mocznik odrazu działa już w żwaczu podczas gdy np białko z soi jest trawione głównie w jeleicie cienkim. mocznik to pożywka dla bakterii produkujących aminokwasy a nie białko gotowe a to jest różnica. nie piszesz ile ta pasza ma białka oprócz 2% mocznika. przy dużej podaży białka w dawce wydaje mi się że mółbyś dać więcej kuku. U mnie bez mocznika dobrze rosną z @łukaszem1987 prowadziłem dyskusję w innym temacie bo nie wierzył w moje przyrosty, ale mam cielaki u siebie od urodzenia i wiem ile rosną i jaką mają masę przez cały okres opasu

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMi    0

@atomik jak mógłbyś to napisz jaką ty stosujesz dawkę i składniki do opasu byczków takich 300 i np. 600 kg. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj