1210

Dokumenty związane z zakupem kombajnu

Polecane posty

ahme999    116

tak czy siak-na samo przyprowadzenie kombajnu zwykłe OC rolników płacone w PZU wystarczy?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Stan prawny wyjaśniony. Dalsza dyskusja, na polisą OC, jest przysłowiowym biciem piany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napisz maila do swojego ubezpieczyciela z tym zapytaniem tylko pewnie sobie poczekasz na odpowiedź.

Ja w trakcie tej dyskusji wysłałem zapytanie o treści

 

Zwracam się z prośbą o udzielenie mi odpowiedzi na pytania:

- pojazd wolnobieżny jakim jest kombajn zbożowy pod jakie OC podlega (OC

gospodarstwa czy OC komunikacyjne czy inne)?;

- jaka jest składka na ubezpieczenie kombajnu, jaka jest suma

ubezpieczeniowa;

- w przypadku zdarzenia drogowego, którego sprawcą byłby prowadzący

kombajn jakie warunki powinien spełniać ten pojazd oraz jakie warunki

powinna spełniać osoba kierująca nim, aby poszkodowany mógłby

uzyskać

odszkodowanie.

Proszę o udzielenie odpowiedzi w formie maila.

 

z wyrazami szacunku,

 

Krzysztof [nazwisko]

 

Odpowiedzi nie mam do dziś a zależy mi na tym by poznać stan faktyczny u swojego ubezpieczyciela tak by nie mieć żadnych wątpliwości.Na żadnego usera przecież się nie powołam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

To nie taka duża jest ta składka. A Co wchodzi w zakres ubezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

ja dzisiaj ubezpieczyłem w warcie oc komunikacyjne bo nie jestem właścicielem gospodarstwa 120zł za3 miesiące to nie sa pieniądze a spokuj będzie


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W Concordi OC na rok 54 zł.Na bizona w czerwcu zapłaciłem na rok 240zł.

AC na 570 tyś niecałe 2800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawie zapomniałem o tym ale mam odpowiedź od ubezpieczyciela (post #31)

 

 

Szanowny Panie

 

W odpowiedzi na Pana pierwsze pytanie informuję, że w sytuacji, gdy kombajn zbożowy porusza

się po drogach publicznych, powinien być objęty ubezpieczeniem obowiązkowym OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Gdy porusza się na terenie gospodarstwa, wtedy podlega ubezpieczeniu obowiązkowego OC rolnika.

 

Odpowiadając na ostatnie pytanie informuję, że w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym kierujący pojazdem powinien posiadać uprawnienia do prowadzenia takiego pojazdu

oraz dysponować aktualną polisą ubezpieczeniową kombajnu.

 

W celu uzyskania informacji na temat wysokości składki zapraszam Pana do kontaktu z całodobową infolinią Grupy PZ* [...]

 

 

Z poważaniem

 

Piotr [nazwisko]

Contact Center Grupy PZ*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Z tym OC to jest zwykłe naciąganie rolnik nie musi miec wykupionego skoro ma ubezpieczone gospodarstwo inaczej jest jeśli jest to firma wtedy trzeba mieć wykupione OC. Kiedy kupiłem kombajn i "prowadziłem" go zatrzymał mnie patrol pokazałem polise od gospodarstwa i starczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przyznać muszę że jesteś dobry w te klocki skoro wiesz lepiej od ubezpieczyciela jaki zakres ubezpieczenia ma ich polisa !

Skoro policja nie ukarała Cie to może nie byli pewni tego i odstąpili?

Aby wyjaśnić tę sprawę podaj choćby podstawę prawną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Ubezpieczam sie w Concordii i w tej firmie nie ma obowiązku ubezpieczać dodatkowo OC kombajnu i maszyn wolnobieżnych skoro sie ma wykupione OC gospodarstwa oczywiście jeśli sie jest rolnikiem. Może inne firmy mają inaczej ale ta firma nie sciąga dodatkowych pieniędzy od rolnika. Nie wiem jaki ubezpieczyciel Cie tak poinformował może fajnie jest brać dodatkową kase nie wiem jaki w tym cel tej firmy? Z tego co wiem w ogólnych warunkach ubezpieczenia budynków lub jak kto woli ubezpieczenia gospodarstwa rolnik jest ma wykupione OC na wszystkie maszyny wolnobieżne poruszające sie w gospodarstwie jak i po drogach publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ubezpieczyciel chetnie ubezpieczy Ci nawet niezarejestrowane auto, tylko w razie wypadku nici z wyplaty jakichkolwiek pieniedzy bo samochod nierejestrowany


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Może wazniejszym od dodatkowego wykupienia OC jest fakt że poruszając sie kombajnem po drodze publicznej heder musisz mieć na wózku bo w czasie jakiejś kolizji to i tak to dodatkowe OC nic Ci nie daję bo nieprzepisowo poruszasz sie po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sprawie hedera na wózku to masz rację.

Może wazniejszym od dodatkowego wykupienia OC

OC komunikacyjne jest osobnym ubezpieczeniem.

 

Dzwoniłem dzis do dwóch towarzystw ubezpieczeniowych i maja takie same stanowisko jak PZU

 

Post #36 masz tam odpowiedź na pytanie ( #31) Ono jest dla mnie wiążące.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OC na budynki to co innego niż ubezpieczenie maszyn.Poruszając się po drodze publicznej powodując szkodę musisz byc ubezpieczony tzn maszyna lub miec indywidualną polisę od odpowiedzialnosci cywilnej.Nie budynkow nie ziemi a na siebie.Mam.przegląd kombajnów, i normalny dowód rejestracyjny.Sam.przegląd polega na ocenie sprawności hamulców, świateł i calej sygnalizacji.Hamulce sprawdzał diagnosta podczas jazdy.Nie chciał tylko powiedziec czemu bawił się hydrauliką tyl ego zawieszenja myślę ze chciał się tylko pobawić.OC indywidualnego rolnika chroni np od spalenia mu plonu. Bo co w przypadku zapalenia kombajnu na jego polu piwa się napijecie i zgoda.Na dalsze odległości kombajny przewoże na ramlie kolejowej ok 450 km bo mam ziemie oddaloną o tką odległosc od domu.Koszt. kombajnu z hederem na wózku 2 Fendów z maszynami to ok 5 tys zł

Na drodze nie za bardzo się widzę mieścic heder w CLAASIE LEXIONIE TERRA TRAC TO 10 M samego hederu a jeszcze wystaję boczne oświetlenie i piloty do prowadzenia maszyny bez kierownicy.

Nie wiem czemu troszkę wystaja od 50 cm z kazdej strony. kombajn samodzielnie sprowadzony z Norwegii.

Wiec nie oszczędzajcie na ubezpieczeniu.Lepiej dmuchac na zimne.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj