Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MasseyFerguson255

Dodatkowe wyjścia Hydrauliczne w Mf255

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
MF255

Jak zamontować rozdzielacz dwu sekcyjny tak aby zewnętrzne wyjścia hydr. były wolne np. do owijarki?

I jak to zrobić?

Edytowano przez MasseyFerguson255

kris14    259

Wywalić obecny rozdzielacz, zamontować nowy, tylu sekcyjny, aby wystarczyło złącz na wszystkie potrzeby.

TO potrzebuję 3 sekcyjnego na zewnętrzną i i do Tura na siłowniki i na wywrot szufli bo już mam siłownik kupiony i się zastanawiałem jak to zrobić ale będzie niestety drożej to kosztowało :unsure:

Wiadomość z agroFakt.pl

Kup rozdzielacz 3 sekcyjny a ten standardowy co masz to zostaw w świętym spokoju.

To będę musiał pod zewnętrzne wyjścia podłączyć przewody bo inaczej się nie da

Nie mam takiego ciągnika ale na moje oko się da podłączyć,omijają wyjścia.

Za rozdzielaczem za przekładnią podnośnik hydraulika na tej płycie są zboku otwory i napisane na nich 1,2 i nie wiem do czego one

grzegorz508    1

Może coś Ci się z tego przyda:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/33881-ursus-2812-hydraulika-zewnetrzna-a-podnosnik/page__hl__hydraulika+

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/161880-podlaczenie-hydrauliki-tura-w-mf-255/.

Po za tym rozdzielacz ten obok siedzenia ma składane sekcje, popularny RBS, chyba, ze masz go na KONTAKU ( z taką długa dźwignią).

Coś takiego: http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-rbs10-wozek-rak-gpw-i2043664093.html.

Chodzi Ci o wyjścia hydrauliczne? 1 i 2 używasz np. do silników hydraulicznych i siłowników dwustronnego działania, a samą 2 do siłowników jednostronnego działania np. kiprowania przyczep.

Edytowano przez grzegorz508

Grzegorz

1,2 to teraz mam ze jeden jest podłączony pod tura a mam siłownik dwustronny robić na łyżkę a drugie wyjście jest teraz wolne.

To jak bym miał kupić rozdzielacz dwu sekcyjny do tura na siłowniki i łyżkę sterowanie to dwa wejścia będą zajęte i przyczepy nie wywrócę

I odpinać też trzeba węże z wyjść i podpurkę trzeba pod ramę pod tura bo tak nie odłączysz bo będzie ciśnienie chyba że zawory wstawić

Teraz rozumiem, przerób to tak jak podesłał link @soltys48 i tyle.

No najlepiej będzie nie ma co się głowić wstawię 3 sekcje dwie do dura na opuszczenie i podnoszenie i do łyżki i do Hydrauliki zewnętrznej i będzie dobrze

liczyłem to koszt założenia rozdzielacz to około 400zł wydatku z przewodami i innymi duperelami

piotrjako    4

zrób tak jak TU

1 - tylne wyjścia rozdzielacz pod lewą ręką

2 - wyjście na gumowe węże podłączone do rozdzielacza od tura 2 lub 3 sekcyjnego (przewód przy rozdzielaczu [na środku] to zasilanie a ten do skrzyni to powrót)

i działa Ci na 1 tylna hydraulika a na 2 sterowanie turem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez tomas318
      witam naprawiam pompy i inne części hydrauliki siłowej nie tylko do kazdego modelu traktora komabjnu lub innego sprzetu rolniczego . W razie pytanie prosze pisac prywatna wiadomosc . Pozdrawiam 
    • Przez Barm03
      Szanowni agrofotowicze :), nabyłem ostatnio bardzo ciekawy egzemplarza masseya fergusona 152 ze skrzynią multipower. Niestety po oględzinach okazało się, że półbieg nie działa, przerzucałem wajchą góa dół i nie było żadnego efektu. Ktoś miałł z tym do czynienia ? Mógłby się coś na ten temat wypowiedziec ?
    • Przez Pablo1992
      Witam. Kupilem MF 399, 1996 r. I wydaje mi sie ze nie dzialaja niektóre kontrolki na konsoli i mialbym prozbe ze moze komous by sie chcialo zrobic zdjecia kontrolek wszystkich jakie sa w swoim MF i wrzucic do galeri lub wysac mi na e-maila. Z góry dziekuje.
    • Przez lexiflexi
      4 raz przez 12 lat urwał mi się wał korbowy w mfie 560... po 3 razie zmieniłem cały blok nowy wał i po 3 latach znowu urwał się ... robili to mechanicy w zakładzie nie miałem wglądu takiego jak to było robione a kasę wzieli dużą... jedyne co widzialem to już złożony silnik i specjalnie umalowali go bo blok był żólty i nie ładny ... teraz dopiero okazało się że oprócz bloku wsadzili mi pompe wtryskowa od tamtego nie wiadomo jak było z wałem ... na panewkach jest jakiś symbol 01 a na oryginalnych jaki jest ? Teraz tak... czy warto robić silnik ( koszt ok 4000-5000 zł) czy kupić silnik ( do 4500 zł) ... Był z nim tez problem że nawet jak stał nieruchomo to jak się wcisneło gaz w podłogę to dymił na czarno ... co było tego przyczyną ? odpowiedzcie na te 2 pytania ... z góry dziękuję ...
    • Przez przemek230591
      Witam mam problem z podnośnikiem u mojego mf 394f. Problem polega na tym iż po osiągnięciu przez ramiona górnej pozycji ciagnik jest jakby przyduszany jakby coś go blokowało, wygląda mi to tak jakby nie działał zawór przelewowy miał ktoś podobny problem? Poza tym za siedzeniem po odkreceniu zaślepki znalazłem dwie dźwignię jak by od regulacji, wiecie do czego służą 
      Doraźnie zastosowałem taki ogranicznik na dźwigni jak na drugim zdjęciu