Skocz do zawartości

Polecane posty

ansu    73

Lepiej, głębiej spulchnia i mniej drewnieje nie mówiąc o masie.

Porównanie w ubiegłym roku w po około miesiącu:

[galleryimg=666539]

Przemek2203    11

Siał ktoś na poplon gorczyca lejkiem jak tak to na jaką szczelinę ustawić żeby wysiac 25-30kg na ha

Ja sieje lejkiem. Gorczyce zmieszałem z saletrą amonową ( ta sama granulacja ) i w pole. Ziarno jest takie drobne że nie odmykam zasuwy tylko jeżdżę po polu na zamkniętym puki nie braknie. Jak siałem pierwszy raz to sobie kapkę uchyliłem i w połowie mi brakło :D od tamtej pory nie odmykam tylko tak jeżdżę, trochę czasochłonne ale wiem że mam równo rozsiane.

Tomaszek8504    13

Mam pytanie, czy rzodkiew oleista jeszcze urośnie? Czy tylko gorczyce zostało zasiać. Wilgoci jest sporo, srednia gleba

Wiadomość z agroFakt.pl

ansu    73

Ja rzodkiew jutro sieję, bo jak zasiałem kiedyś wcześniej to zakwitła i nawet strąki się pojawiły

Ogon988    2

Panowie można jeszcze posiać gorczycę która ma wymarznąć zimą? Co jeszcze można dodać ozimego do gorczycy aby wiosną rosło i odchwaszczało ? Najlepiej jakieś głębiej korzeniące się , z góry dziękuję za pomoc

KlimekPL    121

Moim zdaniem poplon, który wymarznie zimą jest dobrym pomysłem bo łatwiej będzie pole uprawić wiosną.

Ogon988    2
Napisano (edytowany)
bizonz0830 dzięki za odpowiedz

A co myślicie o mieszance - gorczyca , wyka ozima , żyto ? Gorczyca wymarznie , wyka z żytem zostanie na polu aż do terminu siewu plonu głównego, ciekawi mnie czy jeśli to wszystko zostanie do siewu jako mulcz na powierzchni to ograniczy to rozwój chwastów w pozniejszym  terminie? 

Samo żyto z wyką wyczytałem że 80kg żyta i 40 wyki na 1ha, mógł by ktoś doradzić ile wysiać tego jeśli dojdzie jeszcze gorczyca?

Edytowano przez Ogon988

Jestem z Warmii i chce posiać mieszankę gorzowską - część po pszenżycie i część po kukurydzy która będzie koszona za kilka dni, czy siać wcześniej po zbożu czy poczekać i posiać wszystko razem około 15-20 września?

ansu    73

Jak wyka jara znosi przymrozki? Zasiałem tydzień temu przed talerzówkę kiedy mogę spodziewać wschodów 70kg+15kg słonecznika

ChiquitaB    48

U mnie gorzowska siana po pszenicy ladnie rosnie. Wschody byly po 4 dniach od siewu. Wyka teraz ma z dobre 5cm. Siane 18 sierpnia. Z tymbze siane na 2cm

bizonz0830    2

ansu wyka jara znosi przymrozki do -6 może do -8 zależnie od odmiany

Ogon998 ja bym żyta nie siał a co będzie plonem głównym polecił bym ci 40kg wyki + 10 kg gorczycy a z ozimin rzepak ale nie wiem jaki on urośnie nieznam się ale dobry był  by ale 40 kg wyki ozimej i 10 kg gorczycy starczy w zupełności wyki możesz dać nawet 50 kg nie zaszkodzi  

ogon998 pośpiesz się z siewem jeśli chcesz żeby były jakieś efekty tego

eddi87    0

Można coś jeszcze wsiać żeby teraz żeby zostawić na zimę bez zaorywania?

ansu    73

Rzodkiew oleistą, gorczycę. Jak będzie ciepło to po miesiącu będzie już trochę masy.

damianzbr    972

Ansu zapodaj jakieś fotki swoje poplony, bo ty siałeś nawet kilka dni po mnie. A u mnie wszystko stoi w miejscu. Nie wiem czy to przez te ciągłe opady, brak słońca, czy ziemia słaba.

Bo jednak poplony mam posiane na najsłabszych stanowiskach mojego gospo.

ZYLA    33

Ja siałem około 20 i poplon trzyma się nadzwyczaj dobrze. Mimo ciągłych deszczy. Foto w galerii.

ansu    73
Napisano (edytowany)

Zimno to słabo rośnie, jak błyśnie słońce to dostanie kopa. Mało wysiałem 23kg ziemi nie widać 10-20cm wysokości. Siane w sierpniu skasowałem glifosatem lub talerzówką bo zaczeły kwitnąć, a w przyszłym tygodniu siew pszenicy.

Edytowano przez ansu

ansu    73

Owies nadaje się, najlepiej w mieszance

Po przymrozkach u mnie jedynie gryka przyjarana. Obawiałem się o słonecznik 15cm rośnie dalej bez uszkodzeń. Rzodkiew nie za duża ale ładnie zakryła ziemię, mam nadzieję że do pasa urośnie. Gorczyca siana w połowie sierpnia miała być likwidowana , ale została na dwóch dzialkach i zaczyna kwitnąć. Niestety dziki sarny niszczą naszą pracę, miejscami po prostu zdeptały do gołej ziemi.

ursusc335m    10

Witam, mam pytanie mianowicie jaki poplon zastosować na kawałku po ziemniakach na wiosnę? Te pole będzie odpoczywało przez rok i później na części będą ziemniaki i potrzebuję dorady jaki poplon zasiać najlepiej ?

cichyh32    44

Jeśli pole będzie odpoczywało to zasiej koniczynę czerwoną, da dużo masy i chwasty Ci w pole nie wejdą.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się