Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Diwad890    1

(wyka,peluszka,lubin,slonecznik) ile czasu musi rosnac taka mieszsnka jak bym posial teraz?

soltys48    314

Panowie dajcie jakiś namiar na nasiona słonecznika, chciałbym go zebrać na kiszonkę

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    973

NA OLX jest tego pełno. A nie ma u ciebie gdzieś targów/jarmarków w okolicy?

ansu    73

Słonecznik + wyka jara na poplon który zostanie do wiosny pod buraki. Kiedy wysiać i w jakiej ilości? Może coś jeszcze dodać?

damianzbr    973

Słonecznik miałem razy i było to w roku ubiegłym. Więc sucho, ale mimo wszystko wydaje mi się że siew jego raczej w pierwszej połowie sierpnia.

Wyka może być opóźniona. Słonecznika 10 kg to raczej już górna dawka. Mała gęstość ziarna więc 10 kg to jest dużo szt.

Takie luźne spostrzeżenia na podstawie własnych doświadczeń, może literatura inaczej podaje, nie wiem.

soltys48    314

NA OLX jest tego pełno. A nie ma u ciebie gdzieś targów/jarmarków w okolicy?

No tak pełno nie jest mi raczej zależy na sprawdzonym towarze więc jarmark odpada

maskin    7

ja bede siał soję +facelia+gorczyca i łubin +facelia +gorczyca pod buraki, słonecznika nie chciałbym motyczkowaćwburakach wiosną, jak nie wzejdzie teraz

=

damianzbr    973

No tak pełno nie jest mi raczej zależy na sprawdzonym towarze więc jarmark odpada

Weź garstkę na próbę i sprawdź siłę kiełkowania. Ja tak robiłem a kupowałem na targu. W internecie był taniej trochę ale chciałem sprawdzić czy kiełkuje.

DARKPANTER    5

jako polon na zazielenienie podałem facelię i seradelę, czy po 10 kg na ha będzie dobrze, czy inne proporcje

Rebel21    22

Witam co posiac teraz żeby krowy się popasly i żeby we wrześniu przeorac?

Matey    427

Potrzebuje Waszej porady

Jako że w pszenzycie ozimym mam oczka perzu, a chciałbym tam wysiać facelię na poplon pod zboże jare zastanawiam się co zrobić.

1. Czy jechac z glifo przed zbiorami i gnieść zboże, wówczas wyrobię sie z siewem facelii,

2. Czy zebrać, poczekać aż zielsko wyskoczy nad ściernię i słome (słoma zostaje na polu) i jechać wtedy glifosatem?

3. Czy zebrać, zrobić podorywkę i wtedy jechać z glifosatem? 

Tylko pytanie za 100 pkt do kiedy warto siać facelię na poplon, chciałbym uniknąć sytuacji takiej, że facelka wyrośnie mi na 15 cm bo więcej nie zdąży. 

Tomek90    191

Co to glifosatu to zależy jakie ilości perzu. Jak nie dużo to przed zbiorem, a ścieżki raczej masz? 

Jak większe ilości wypadałoby podciąć uprawką, niech odbije i spalić porządną dawką. 

Na temat faceli się nie wypowiem. 

szymon09875    94

Ja bym pojechal teraz w zbożu, dużo nie pognieciesz a będzie sie lżej kosilo i szybciej możesz wejść w pole - facelia zdąży urosnąć. Sam mam trochę jęczmienia który miejscami wypadl i zaroslo chwatsnica i perzem a w dodatku mocarz nie poradzil sobie z rumiankiem i planuje calosc opryskac

m_i_c_h_a_l    3

Witam,

Koledzy czy jest sens siać poplon przed zbożem ozimym?

Patrząc na pogodę zakładam, że od żniw do orki siewnej będzie mniej więcej 3 - 3,5 tygodnia.

Czytałem, że rzodkiew oleista ma szybsze tempo wzrostu niż rzepak i w związku z tym zastanawiam się czy jej nie zasiać.

W tamtym roku rzepak który mi się obsypał, przez około 5 tygodni od skoszenia do orki urósł na kilkanaście centymetrów i tak myślę, że jeżeli byłyby sprzyjające warunki to może ta rzodkiew coś by urosła.

Pozdrawiam

Matey    427

Co to glifosatu to zależy jakie ilości perzu. Jak nie dużo to przed zbiorem, a ścieżki raczej masz? 

Jak większe ilości wypadałoby podciąć uprawką, niech odbije i spalić porządną dawką. 

Na temat faceli się nie wypowiem. 

Ja bym pojechal teraz w zbożu, dużo nie pognieciesz a będzie sie lżej kosilo i szybciej możesz wejść w pole - facelia zdąży urosnąć. Sam mam trochę jęczmienia który miejscami wypadl i zaroslo chwatsnica i perzem a w dodatku mocarz nie poradzil sobie z rumiankiem i planuje calosc opryskac

Dzięki chlopaki, raczej tak zrobie, tylko teraz pytanie czy ten perz nie odbije z nasion. W kwietniu pryskałem ugór glifosatem 5l + siarczan amonu, perz odbił na jakieś 20 cm, niby go wypaliło ale odbija znowu, nie wiem co jest nie tak ze skutecznością glifosatu, lałem 4 i 5l, dodawalem i mocznik/siarczan, bralem pod uwage twardość wody i nigdy nie mialem 100% skutecznosci tego zabiegu

Witam,

Koledzy czy jest sens siać poplon przed zbożem ozimym?

Patrząc na pogodę zakładam, że od żniw do orki siewnej będzie mniej więcej 3 - 3,5 tygodnia.

Czytałem, że rzodkiew oleista ma szybsze tempo wzrostu niż rzepak i w związku z tym zastanawiam się czy jej nie zasiać.

W tamtym roku rzepak który mi się obsypał, przez około 5 tygodni od skoszenia do orki urósł na kilkanaście centymetrów i tak myślę, że jeżeli byłyby sprzyjające warunki to może ta rzodkiew coś by urosła.

Pozdrawiam

osobiscie nie proponowałbym, nie wiesz czy przez te 3-3,5 tygodnia bedzie odpowedni opad, poplon wybierze z ziemi resztki wody i przy orce siewnej masz problem

szymon09875    94

Na wiosnę pryskalem nowa dzierżawę na której byli ściernisko i poszlo tez 5 l/ha koyota i po dwoch tygodniach uprawa i w trawie sudańskiej perz jak diabli... Obok 3l/ha roundupu flex i to samo

gwozd    101

Groch (peluszka) z kapustą (kapusta pastewna) to może byłoby dobre rozwiązanie ale raczej na lepsze ziemie

celtis    7

Co siać na poplon po zbożach pod groch/soję ? 

gwozd    101

Facelia i gryka to rośliny niespokrewnione z żadną z uprawnych więc nie przenoszą chorób i łamią monokulturę w każdym przypadku.

No dobra gryka to rdestowate jak rabarbar i szczaw...

AgroSzymi99    1

Panowie mam pytanie co posiac na poplon pod jęczmień jary obecnie na polu jest pszenżyto ozime klasa ziemi 4 miejscami 5.Zakupiłem okazyjnie 100kg gorczycy ale może coś do tego ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się