Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Poplon
ansu    73

Witam dzisiaj wysiałem pod buraki cukrowe //1ha: na ścierń polifoska 6 600kg  po wymieszaniu, wyka 50kg + łubin 15kg + słonecznik 10 + facelia 5kg + rzodkiew oleista 4kg + nitragina 0,3kg. koszt poplonu 280zł .
Nie za gęsto?? Jak kończyłem zaczął padać deszcz.. Jak to będzie wyglądać do kwietnia??
Dlaczego DSV dodaje olejarkę abisyńską guizotia abyssinica do wielu mieszanek??

Adrian_K_90    59

Może jako pożywka dla dzikich pszczół? Kto to wie. Nawet nie wiadomo jakie ma właściwości ta roślina. Za dużo o niej informacji nie ma.

Wiadomość z agroFakt.pl

Daniels28    14

Na ogol zawsze sialem owies wlasnie, ale mam troche zyta i jesli by uroslo to wolalbym je zasiac na kiszonke a owies zostawic na pasze.

Adrian_K_90    59

Zyto, by się sprawdziło jako kiszonka, ale na wiosnę. Wtedy tak. Zbierzesz dużo masy zielonej. Jako poplon, to sprawdza się podobno na przyoranie. Rzekomo zmniejsza zachwaszczenie. 

Armand    24

Witam dzisiaj wysiałem pod buraki cukrowe //1ha: na ścierń polifoska 6 600kg  po wymieszaniu, wyka 50kg + łubin 15kg + słonecznik 10 + facelia 5kg + rzodkiew oleista 4kg + nitragina 0,3kg. koszt poplonu 280zł .

Nie za gęsto?? Jak kończyłem zaczął padać deszcz.. Jak to będzie wyglądać do kwietnia??

Dlaczego DSV dodaje olejarkę abisyńską guizotia abyssinica do wielu mieszanek??

Witam,

A jaki problem z tą gorczycą abisyńską?

Ogólnie jest to roślina, która bardzo dobrze znosi warunki stresowe stąd głównie jej dodatek (tolerancja na suszę itd).

Pozdrawiam.

gwozd    101

Dawno już siałem gorczycę białą na poplon ścierniskowy i zapomniałe kiedy ją siać żeby nie zakwitła do zimowej orki. Teraz siać czy jeszcze czekać? Żeby nie zakwitła we wrześniu

solek01    30

co myślicie o poplonie:

Facelia 6kg+10kg słonecznik+5kg proso+gryka 10-15kg? czy coś sobie darować z tego?

solek01    30

Mam tego około 3 ha - faceli kupiłem 20 kg, to wyjdzie 6,5-7kg to ile dać słonecznika (bo chcę go dać), proso dawać? i grykę? jak tak to po ile?.

Poplon pod fasolę ma być.

marko06060    2

Siejąc łubin na poplon na początku sierpnia, po życie, jak głęboki rozwinie korzeń do jesieni? na ścierń wapno, łubin i gruber, jesienią obornik i orka, pole lekki b.kwaśne

KlimekPL    121

Łubin nie znosi świeżo wapnowanych gleb, obornik jesienią po wapnie w sierpniu też nie jest zbyt dobrym pomysłem. Jak stanowisko masz kwaśne i będziesz chciał zastosować obornik to lepiej bardzo późną jesienią, w listopadzie tj im dalej od wapnowania tym lepiej. A łubin sobie odpuść

soltys48    315

Łubin nie znosi świeżo wapnowanych gleb, obornik jesienią po wapnie w sierpniu też nie jest zbyt dobrym pomysłem. Jak stanowisko masz kwaśne i będziesz chciał zastosować obornik to lepiej bardzo późną jesienią, w listopadzie tj im dalej od wapnowania tym lepiej. A łubin sobie odpuść

Dziwne robię od kilku lat jak kolega wyżej i łubin rośnie ładnie..............

KlimekPL    121

W świeżo zwapnowaną glebę czy wapno na ścierń latem a siew na wiosnę?

soltys48    315

na ściernie wapno,talerzówka łubin,obornik,orka zimowa i kukurydza....

a w ubiegłym roku na nowej ziemi siałem wapno po orce i szedł łubin na ziarno i jakoś nie zaobserwowałem negatywnych skutków względem pola bez wapnowania

KlimekPL    121

No jeżeli tak to w porządku, zwracam honor, za dużo teorii. :P

Ale obornik i wapno....?? Chyba, że stosujesz odstęp między nimi ale w poście nic o tym nie napisałeś.

soltys48    315

tak odstęp i to spory, wapno koniec lipca/początek sierpnia w zależności od zejścia przedplonu a obornik końcem listopada nieraz na wiosnę

marko06060    2

I o to mi chodziło co kolega zrobił, dużo kg łubinu dałeś? myśle aby 3-4kg facelii dorzucic

Tomek90    191

Jak to jest z poplonem zostawionym na zimę? Zostawia on coś po sobie? 

wiesiek63zmc    24

Mam troche wyki jarej nie chandlowej bo z przenicą i pomyślałem o wysianiu jej na poplon końcem lipca po trawie nasiennej  Jak uważacie cz urośnie troche masy ,czy wyka się nadaje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się