Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michal673    3

Słuchajcie, muszę zasiać gorczycę na poplon. Problem w tym, że jest strasznie dużo słomy i gdy użyję ciężkich bron całą słomę i nasiona gorczycy przy okazji pościągam w wałki i nic z tego poplonu się nie uda. Więc która opcja będzie lepsza:

1.Talerzowanie ścierniska, rozsianie gorczycy, wałowanie wałem gładkim

2.Talerzowanie ścierniska, rozsianie gorczycy, ponowne talerzowanie (tutaj nasiona gorczycy mogą być zbyt głęboko posiane)

3.Talerzowanie ścierniska, rozsianie gorczycy, przejazd płytko kultywatorem ( tylko czy tutaj aby nie pościągam znowu słomy)

4.Rozsianie gorczycy, talerzowanie ścierniska (Opcja która wyjdzie najtaniej tylko czy dobrze ?)

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Szymi40    370

bronować ją jeszcze czy wystarczy rozrzucić podczas pracy siewnikiem na ścierniskowcu

Facelia   musi  być  przykryta -ziarno  na wierzchu  nie powschodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl

przemo89    6

Panowie jak pogodzić roundupowanie, wapnowanie i poplon w jednym roku? Jeśli jakimś cudem uda się w tym tyg skosić to pod koniec kolejnego tygodnia roundup, więc poplon dopiero pod koniec sierpnia by się dało posiać. Znowu jak najpierw posieje poplon to czy na jesieni zdążą jeszcze wyrosnąć chwasty tak żeby je zroundupować. Wapno w obu wypadkach raczej dopiero na jesieni. Bo nie mam na nie teraz czasu.

robert55555    28

Koledzy mam pytanie odnośnie poplonu jaki zasiać i czy w jakiś proporcjach? Klasa 5-6. Stanowisko po pszenżycie oz.i pszenicy ozimej. Zasiane na wiosnę będzie jęczmień jary i owies. Zawsze sialem gorczyce. Plon masy byl spory. Chcialbym zmienić poplon na lubin, pytanie jaki? Lub myslalem nad facelia? A moze cos innego lub lubin i facelia. Poplon przyorany by zostal z koncem października. Zależy mi na lepszym plonie w przyszłym roku i poprawie struktury gleby.

ansu    73

Wyka + słonecznik 60+10 kg/ha?? Kiedy i jak to zasić zastaje na zimę
Łubin z czym wymieszać, facelia??

Adrian_K_90    59

Koledzy mam pytanie odnośnie poplonu jaki zasiać i czy w jakiś proporcjach? Klasa 5-6. Stanowisko po pszenżycie oz.i pszenicy ozimej. Zasiane na wiosnę będzie jęczmień jary i owies. Zawsze sialem gorczyce. Plon masy byl spory. Chcialbym zmienić poplon na lubin, pytanie jaki? Lub myslalem nad facelia? A moze cos innego lub lubin i facelia. Poplon przyorany by zostal z koncem października. Zależy mi na lepszym plonie w przyszłym roku i poprawie struktury gleby.

Łubin na przyoranie, to najtańszy jaki znajdziesz siej. By tylko miał siłę kiełkowania. Facelia może być ok, ale dopiero w tym roku będę siał pierwszy raz, to Ci nie powiem co i jak wschodzi. Kupiłem też grykę. Zasieję taką mieszankę, ale na kiszonkę, a wiosną kukurydza na tym polu. Pytanie inne. Czy jęczmień musi być jary? Klasa 5-6 jak przyjdzie susza to jare zboża chlapną. 

robert55555    28

Dzieki kolego. Ktoś z kolegow sial facelie na poplon? Jak później zboże plonowalo? Warto zasiać facelie na poplon?

Armand    24

Polecam profesjonalne mieszanki międzyplonowe DSV Terralife!

post-48751-0-52899400-1470325005_thumb.jpg

Ist    1

Co myślicie o posianiu marchwi na poplon na jesienne przyoranie?
rozłoży się do wiosny?

facelie na poplon siać z zbiorów 2015 czy 2016 ???? koleś co sprzedaje facelie powiedział mi ze facelia z świeżych zbiorów nie powschodzi czy to prawda??

Matey    427

no coś też mi sie o uszy obiło że facelia to dziwna roślina i musi troche poleżeć żeby zaczeła kiełkować, prawda to?

Armand    24

Panowie jak pogodzić roundupowanie, wapnowanie i poplon w jednym roku? Jeśli jakimś cudem uda się w tym tyg skosić to pod koniec kolejnego tygodnia roundup, więc poplon dopiero pod koniec sierpnia by się dało posiać. Znowu jak najpierw posieje poplon to czy na jesieni zdążą jeszcze wyrosnąć chwasty tak żeby je zroundupować. Wapno w obu wypadkach raczej dopiero na jesieni. Bo nie mam na nie teraz czasu.

Zależy jakie ma Pan chwasty... i co chce Pan posiać po poplonie. Polecam nasze mieszanki międzyplonowe, które skutecznie "duszą" chwasty. Pozdrawiam.

grzesiek88    68

Koleżanki i koledzy ile siać łubinu na hektar? miałoby to iść pod pług późną jesienią, siać sam łubin czy coś domieszać gorczycę lub coś? doradźcie, Panu z DSV z góry dziękuję za wypowiedź :D

Matey    427

Jaki łubin? W czystym siebie możesz nawet 200 kg wysiac. Doświadczenia z mieszanka i gorczyca nie mam, ale raz ze trudno to rozsiac na raz, a dwa ze ta gorczyca raczej nad łubin wyjdzie

milanreal1    290

no coś też mi sie o uszy obiło że facelia to dziwna roślina i musi troche poleżeć żeby zaczeła kiełkować, prawda to?

To wcale nie jest dziwne że nasiona muszą poleżeć żeby uzyskały odpowiednią zdolność kiełkowania.

damianzbr    976

Ja robię taki mix w łyżce od tura. 1 łopata (pomarańczowa kwazar) peluszka + 2 łopaty łubin. I ustawiłem to 165kg/ha. A podczas nasypywania do łyżki rzucam garściami gorczycę z rzepakiem w takich ilościach aby mniej więcej po 5 kg/ha się siało czarnego i żółtego ziarna.

W sensie że w łyżce sobie rozrobię mniej więcej na 4ha łubinu z peluchą, to wiem że muszę tam rozdysponować także 20 kg gorczycy i 20 rzepaku. Ale próbę kręconą robiłem z samym łubinem i peluchą.

robert55555    28

we wtorek sroda mam zamiar zasiac łubin jako poplon czy jest sens? Na wiosne zamierzam zasiać owiec i jęczmień. Uprawiam pszenice oz.,pszenżyto oz, owies i jęczmień jary. Kazda uprawa o równej powierzchni. Po owsie zamierzam zasiać pszenzyto, po jeczmieniu pszenice, po pszenicy owies/jeczmien a po pszenzycie owies/jeczmien j. Klasa 5-6. Ph 5.9. Co o tym koledzy sadzicie?

ROLNIK500    29

Witam. Co sądzicie na temat uprawy grochu na poplon.Wczesniej było siane żyto a wiosną będzie siana pszenica jara ziemię klasa 4-5

the1mati1    45

Co polecacie dorzucić jeszcze do mieszanki na poplon na kiszonkę, mam zamiar zasiać owies z jęczmieniem plus do tego rzepak ozimy i myślałem jeszcze aby troche dorzucić paluszki i wyki. Co jeszcze polecacie co szybko rośnie?

Adrian_K_90    59

Mam posiany owies, z facelią i gryką. Tylko, że pierwszy raz to siałem i nie wiem jak będzie rosło. Czy rzepak ozimy to najlepszy wybór? Będzie miał tylko liście przy ziemi, i nic więcej. Do tego te liście mogą zacząć zagajać inne rośliny.

Armand    24

Co polecacie dorzucić jeszcze do mieszanki na poplon na kiszonkę, mam zamiar zasiać owies z jęczmieniem plus do tego rzepak ozimy i myślałem jeszcze aby troche dorzucić paluszki i wyki. Co jeszcze polecacie co szybko rośnie?

Rzepak?

Polecam poplonową mieszankę traw Futtertrio, a jako międzyplon ozimy oczywiście Mieszanka Gorzowska.

Witam. Co sądzicie na temat uprawy grochu na poplon.Wczesniej było siane żyto a wiosną będzie siana pszenica jara ziemię klasa 4-5

Polecam mieszankę międzyplonową N-Fixx z DSV do kupienia u nas na big-agro.pl

Daniels28    14

Witam. Czy jak teraz zasieje zyto to czy urosnie ono na tyle, aby w polowie pazdziernika wykosic je na kiszonke? Chcialbym dorzucic do niego troche peluszki i wyki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się