Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Poplon
Rob355    5

Czy jest szansa na jakiś popon który mógłby być wysiany po zbiorze żyta (koniec lipca) tak aby zdążył jeszcze urosnąć i go przyorać aby zasiać 15 września następne zboże ozime?

Matey    427

no i jaka Ci ta gorczyca wyrosła? miała chociaż 15 cm zanim zakwitła? 

Wiadomość z agroFakt.pl

Przemek2203    11

no i jaka Ci ta gorczyca wyrosła? miała chociaż 15 cm zanim zakwitła? 

Miała dobre 1,2m do 1,5m wymieszana z tarnogranem

Pajej    50

co zasiac po rzepaku zeby zebrac w bele na 1 pazdziernika

słonecznik

dawid35123    1

A jakby nasiona gorczycy lub np faceli zmieszac z wapnem granulowanym i sprobowac rozsiac lejkiem ??  Rozsieje sie to rownomiernie czy nie bardzo  ??

Przemek2203    11

Poradźcie mi w temacie ścierniska, jest trochę chwastu i nie wiem co robić. Słoma siekana i teraz nie wiem pryskać Roundapem i czekać na orke zimową czy opryskać mocznikiem wymieszać z ziemią posiać poplon czy opryskać mocznikiem wymieszać z ziemią odczekać aż chwast powschodzi i opryskać go Roundapem?

Adrian_K_90    59

Pytanie co masz zamiar siać na przyszły sezon, i jakie to są chwasty. Jak jednoroczne, rozsiewające się z nasion to opcja z poplonem, jak wieloletnie rozmnażające się z kłączy i korzeni to ta Roundapem.

Adrian_K_90    59

Jeśli jest naprawdę dużo, to lepiej agregatem przejechać, i potem opryskać to co powschodzi. Gdyby ocet i powój był nieliczny, to lepiej dać poplon. Nieliczne chwasty może zagaić. Przytulia jest jednoroczna, to nawet jak ją zniszczysz opryskiem, to na wiosnę i tak wzejdzie z nasion. 

Przemek2203    11

Nie ma dużo np. ostu to taki kawałek 10x10 się wyrzucił, powój t0 tylko miejscami, dzięki za rade więc będzie mocznik i poplon

kostromati    2

Na sciernisko 10 kg łubinu żółtego, na część będzie obornik 15t/ha, wymieszać to wszystko kultywatorem, na to 3kg facelii i bronowanie, urosnie to jakoś? A jesienią na to wapno i orka?

Edytowano przez kostromati

KlimekPL    121

Jeśli już wapno to ja osobiście wolałbym teraz je dać aby je dobrze wymieszać z glebą a obornik na jesieni pod orkę.

kostromati    2

Jeśli już wapno to ja osobiście wolałbym teraz je dać aby je dobrze wymieszać z glebą a obornik na jesieni pod orkę.

Tylko że wapna jeszcze nie ma a z łubinem nie ma na co czekać już

Pajej    50

dzwoń na podany nr, ja nie zajmuje sie sprzedarza mam od tego inne osoby w rodzinie :) , aczkolwiek mysle ze nie bedzie problemu. Jak chcesz z łubinem to jakieś 15 kg słonecznika i 100 - 110 łubinu

BIGAGRO    11

Jeżeli chodzi o międzyplony/poplony to coś z tej oferty polecam:
http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nasiona/mieszanki-traw/mieszanki-jednoroczne-poplonowe/
http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nasiona/miedzyplony/

W niektórych produktach masz fotki - wykonane w tym roku na naszych polach.

Również można się rozejrzeć w kwalifikowanym materiale siewnym, z oferty DSV (ekologiczne z certyfikatem PL): http://big-agro.pl/wp-content/uploads/2016/07/Nasiona-kwalifikowane-ekologiczne.pdf

ksys    2

bronować ją jeszcze czy wystarczy rozrzucić podczas pracy siewnikiem na ścierniskowcu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się