Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Kiedy jest odpowiedni termin na posianie peluszki na poplon? Czy okolo 10 sierpnia po zbiorze pszenicy nie bedzie za pozno? W listopadzie chcialbym to przyorać.

Ksawery    26

Co do gorczycy to ja sialem ją rozsiewaczem do nawozu (niecale 20kg/ha) po zgruberowanym wcześnie polu i gorczyca ladnie wyszla po lekkim deszczyku.

Wiadomość z agroFakt.pl

HANK    2

Co teraz posiać, żeby duże urosło i nadawało się na paszę w balotach dla bydła?

Edytowano przez HANK

soltys48    344

planuje zasiać na poplon gorczyce i łubin. czy ktoś siał już taką mieszankę? jak tak proszę o info ile czego siać, ile nawozu i czym siejecie.

siałem w zeszłym roku bez nawozu 15kg gorczycy i ok 140 łubinu-ładnie to urosło

Zulugula13    1

jaki poplon będzie według was najlepszy żeby zasiać po żniwach i zakisić w balotach dla krów?? myślę o peluszce, nie będzie to pleśnieć w belach??

Adrian_K_90    59

Z tymi motylkowymi jest taki problem, że słabo się zakiszają, szczególnie w czystym siewie. Więc może ją zasiej z jakimś zbożem jarym. Wtedy się lepiej zakisza, i lepiej rośnie. Owinie się wokoło źdźbła, to i koszenie będzie łatwiejsze. 

Marcincc360    55

Panowie po żniwach na ściernisku planuje wysiać jakiś dobry poplon i go przytalerzować następnie jak by urósł to pod pług i siew ozimego zboża

Mam do wysiania groch łubin żółty i niebieski co polecacie i w jakich ilościach to pomieszać ? :D

soltys48    344

ok, a ile wysiewałeś mniej więcej tej mieszanki, ile owsa ile jęczmienia i grochu?? pamiętasz może??

siałem bardzo gęsto ok 240-250kg i mieszane było objętościowo po równo więc na pewno grochu było najwięcej

Co sądzicie o siewniku poplonów firmy Agro-masz? chciałbym w przyszłości kupić również ich agregat dlatego zastanawiam się nad nim aby później nie było problemu z dopasowaniem. A może jakieś inne propozycje?

ansu    73

Moim zdaniem lepiej kupić skrzynkę z jakiegoś siewnika czy cały siewnik  za 1000-2000 zl  i wrzucić na agregat. Daje to możliwość wysiewu drobnych nasion np 10kg/ha jak i grubych np ponad 300kg/ha

[galleryimg=613602]

rolnik115    6

Panowie co zasiać po owsie bo skosilem na kiszonke. Ziemia 6klasa ale niski kawałek. Myślałem o takim czymś jak owies, gorczyca, peluszka i facelia. Ile takiej mieszanki wysiac na ha?

Arek    113

Po zbożach mam zamiar zasiać poplon na przyoranie w listopadzie. Zastanawiałem się nad mieszanką groch 150kg+5-7kg faceli lub groch 100kg+łubin 100kg+facelia 5kg. W jakim terminie najlepiej to wysiać? I czy taka mieszanka będzie ok?

ansu    73

Jak najwcześniej, nawet w lipcu. Tylko groch głęboko o facelia płytko.

Matey    431

dokładnie, grochy i łubiny jak najszybciej

Panowie mam pytanie, chce po żniwach wysiać jakąś mieszankę poplonową, wcześniej siałem samą gorczycę z różnym skutkiem. Wymyśliłem sobie grykę, gorczyce i facelię w proporcjach 30 gryki 8 gorczycy 5 facelii. Za gęsto, za rzadko czy w sam raz? Czegoś więcej czegoś mniej? Siew planuje w okolicach 20 sierpnia. Z góry dzięki za pomoc

Patryczek96    5

Panowie, jaki optymalny termin siewu łubinu i grochu na poplon? Dodam, że za 1.5-2tyg.  będę miał już wolne stanowisko i chciałbym wysiać łubin lub groch, albo mieszankę tego na poplon, na przeoranie na zimę + obornik. Mam takie pytanie, dało by radę w jednym roku wapno poplon i obornik?

Matey    431

na samej górze tej strony masz podobne pytanie do Twojego i niżej odpowiedzi a mimo to pytasz ponownie, po co?

Arek    113

@ansu

Groch mam zamiar rozsiać rozsiewaczem a później grubej z siewnikiem poplonu z facelią i myślę, że będzie ok.

@Patryczek96

U siebie planuje wapnowanie na ściernisko, siew poplonu a przed orką zimową obornik.

kostromati    2

Po życie co najlepiej posiac na poplon pod qq? Jesienią będzie przyorany wraz z obornikiem, sam łubin wystarczy czy coś dodać?

Adrian_K_90    59

Raczej sam nie będzie rósł, a z samosiewami żyta. Ja siałem kiedyś po życie gorczycę na polon. Gęsty kożuch się zrobił z żyta i gorczycy, po przyoraniu, pole było tak czyste, że na drugi rok nawet nie było za bardzo od czego pryskać. 

kostromati    2

Gorczycy nie będe dawał, wysusza , ewentualnie jakaś facelia, groch lub coś podobnego i zastanawiał co dla qq najlepsze będzie

Edytowano przez kostromati

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi