Polecane posty

luki08    14

co domieszac do saladery na poplon(bo sama dosc drogo wychodzi na ha ok 600zl) po j. ozimym,orka wykonana byłaby dopiero jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Poplon pod oziminy to najwieksza durnota jaką można wymyśleć. Ani to nie urośnie a wody wyciągnie od groma. Dodatkowo trzeba kase na paliwo i na poplon wydać same straty zero zysku. Ja tu sie waham czy mi łubin do listopada jako poplon pod kukurydze urośnie i coś to da a Ci do połowy września chcą siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15383

Guzik prawda. Ja po jęczmieniu ozimym posiałem łubin i do 20 września miał już strąki, przetalerzowałem zaorałem i teraz git pszenżyto ozime jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Poplon pod oziminy to najwieksza durnota jaką można wymyśleć. Ani to nie urośnie a wody wyciągnie od groma. Dodatkowo trzeba kase na paliwo i na poplon wydać same straty zero zysku. Ja tu sie waham czy mi łubin do listopada jako poplon pod kukurydze urośnie i coś to da a Ci do połowy września chcą siać.

Poplony to nie durnota  tylko wiązanie składników pokarmowych z gleby  aby nie zostały wypłukane z gleby oraz ochrona przed erozją gleby. 


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Poplon pod oziminy to najwieksza durnota jaką można wymyśleć. Ani to nie urośnie a wody wyciągnie od groma. Dodatkowo trzeba kase na paliwo i na poplon wydać same straty zero zysku. Ja tu sie waham czy mi łubin do listopada jako poplon pod kukurydze urośnie i coś to da a Ci do połowy września chcą siać.

 

he he ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Od 10 lat sieje poplony z roślin jarych na zimę na przełomie sierpień/wrzesień zamiast orki i jestem zadowolony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

ok po jęczmieniu Ozimym jak szybko się posiejal wilgoci nie zabraknie coś tam jeszcze wyrośnie. ale jak się po sieje tego 10 sierpnia wilgoci będzie mało i będzie się chciało zrobić prawidłowa okrę 2 tygodnie przed siewem to proszę was nic za ten miesiąc nie urośnie co by się opłaciło zaznaczam co by się opłaciło bo jak coś wyrośnie na 10 czy 15 cm to nie jest poplon tylko przelew pieniądza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pokaż kogoś kto robi orkę 2tyg przed siewem. W mojej okolicy to wszyscy jednego dnia orzą a następnego sieją. łubin spokojnie urosnie do zimowej orki

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dlatego napisałem żeby sie nie czepiali tacy jak Ty że jeśli ktoś chce zrobić prawidłową orke. Chcesz to sobie orz i siej jednego dnia mój komentarz tego nie dotyczył. Daj 200 zł na nasiona robota paliwo amortyzacja sprzetu urośnie 10 cm łubinu korzen na 7 cm i taki to poplon przerabiałem juz takie poplony które sie orało w listopadzie jak była suche lato to nic nie wyrosło do listopada jak trafi sie mokre lato to jeszcze cos tam po jeczmieniu powinno wyrosnąć. Ale każdy robi jak chce.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Pamiętać trzeba, że poplon planuje się po roślinach wcześnie schodzącyh z pola aby był czas na wzrost roślin a nie wysiewanie poplonu dla samej zasady(dopłat)


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie ma zasady że po wczesnie schodzących z pola.

Poplon daje wymierne efekty na wyjałowionych ziemiach, z ubogim płodozmianem z przewagą okopowych, gdzie jest mało masy zostawionej na przerób na próchnice.

Zazwyczaj wysiewam poplon w pierwszych dniach sierpnia, po oziminach i jarych, a przed ziemniakami i jarymi


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Pokaż kogoś kto robi orkę 2tyg przed siewem. W mojej okolicy to wszyscy jednego dnia orzą a następnego sieją. łubin spokojnie urosnie do zimowet

 

To że sieją, nie znaczy że dobrze robią albo poprostu maja sprzęt. Wiesz co to naturalne osiadanie gleby??

 

Na podlasiu turbo susza jesienią, orka po rapsie który wyrósł mimo suszy Ciagnik 130km i 4x40 nie mozna było nazwać orką miejscami, tak samo po poplonie. 

 

Pod wiosenne uprawy poplon jak najbardziej, ale nie pod oziminy   :wacko:  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zgadzam się z Tobą, ziemia powinna naturalnie osiąść. Jesienią sam musiałem orać i od razu siać, pracuje na etacie i tak wyszło. Na kawałku zaoranym około 2tyg wcześniej zupełnie inne wschody. Ale tak jak już pisałem w mojej okolicy to normalne że orka i od razu siew, żadnego specjalnego sprzętu

 

Raz się już przejechałem na poplonie pod oziminę i więcej nie chce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

copowiecie o takiej mieszance na poplon po j.ozimym saladera,lucerna,koniczyna,facelia

chodzi mi o rosliny o długiej wegetacji i zeby jak najwiecej zostawiły po sobie dla zbóz jarych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Owies +gorczyca na baloty jak myslicie ile dac gorczycy na hektar i ile owsa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

Co byście mi polecili do zasiania po mieszankach zbożowych i pszenżycie ozimym na baloty. Chcę zebrać jak najwięcej bel, gleba III - V klasa i żebym przed zimą mógł zdążyć zebrać. Żniwa u mnie przewiduje na początek sierpnia - podlaskie.

Edytowano przez Adanos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. niedawno skosiłem owies na kiszonkę. Mam teraz zamiar zasiać owies+łubin+facelia. Dobre to będzie w baloty na kiszonkę ? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Co polecicie na poplon na 4 klasie,ćoś  taniego,oprócz gorczycy i bobiku. chciałem zasiać łubin ale jak mi powiedzieli 2,70 za kg to wole już nic nie siać niech stoi do jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie doradził to sam zdecydowałem dziś z kremrowałem dobrze pole po skoszonym owsie i jutro sieje owies + facelia+ seradela :) jak możecie to sie wypowiedzcie ;)

Za facelia dawałem 10zł za KG jakby ktoś sie pytał 

Edytowano przez robertsiwek15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja dziś zamówiłem facelie, gorczyce grubą i peluszke będzie mieszanka, po kukurydzy plan jest następujący rzepak+wyka ozima+żyto.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jaką odmiane rzodkwi oleistej polecacie na poplon pod ziemniaki ?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Zgadzam się z Tobą, ziemia powinna naturalnie osiąść. Jesienią sam musiałem orać i od razu siać, pracuje na etacie i tak wyszło. Na kawałku zaoranym około 2tyg wcześniej zupełnie inne wschody. Ale tak jak już pisałem w mojej okolicy to normalne że orka i od razu siew, żadnego specjalnego sprzętu

 

Raz się już przejechałem na poplonie pod oziminę i więcej nie chce. 

 

Dlaczego się przejechałeś? Ja miałem zamiar po życie zasiać poplon pod pszenżyto ozime, uważasz, że to zły pomysł? Nie mam dostępu do obornika więc muszę się ratować poplonami tym bardziej, że moje pola to piachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj