Polecane posty

aadams7    0

koledzy takie pytanie jak grubo siejecie łubin na poplon??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

po zbiorze pszenzyta ozimego chce zasiac poplon i na wiosene jeczmien jary...czy moge dostac jakies doplaty?w gre wchodza rowniez rosliny motylkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Wujek co roku po żniwach wsiewa jakiś poplon :D najczęściej jest to seradela lub żyto


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

po zbiorze pszenzyta ozimego chce zasiac poplon i na wiosene jeczmien jary...czy moge dostac jakies doplaty?w gre wchodza rowniez rosliny motylkowe

Chyba należało to zgłosić we wniosku do 15 maja,z tego co wiem zobowiązanie jest na 5 lat.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie ile sie sieje kg gorczycy na 1ha na poplon?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

witam koledzy jak pogoda dopisze to do końca tygodnia będę miał po żniwach i moje pyt ?jeśli posieje poplon tak na przełomie lipiec-sierpień to jak duży poplon urośnie i 2 pyt co posiać chodzi o próchnicę i azot kl gleby 2-4 obornik od 7 lat nie stosowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie ile sie sieje kg gorczycy na 1ha na poplon?

Najczęściej 20kg/ha. Ja posiałem 15kg i tez było ok ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

Koledzy co najlepiej posiać na poplon po pszenicy ozimej?

Czy ktoś z was siał perko? Jak tak to ile kg/ha?

 

Edit: W jakiej cenie jest łubin za kilogram?

i ile daje się kg na ha?

Edytowano przez Piotrax12

U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Panowie pytanie co posiać po pszenicy jarej na poplon ja myślę zrobić tak : na ściernisko rozsiać wapno (granulat) potem podorywka i posiać poplon pola jest jakieś 50 arów i będę brał jeszcze ugór 30 arów i na niego też mam zamiar posiać poplon proszę o porady ewnetualnie o poprawe mojego schematu uprawy ścierniska ....


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Ja po zbiorze słomy myślę przelecieć pole talerzówką następnie wymieszać gorczycę z mocznikiem w ilości 20kg gorczycy i ok 50kg mocznika na ha, rozsiać a później zabronować.

Ile gorczyca może wprowadzić do gleby składników pokarmowych po zaoraniu na zimę?

Kiedy najlepiej ją zasiać?

Co polecacie oprócz gorczycy?

Czy jeśli wywiozę obornik to muszę go przyorać czy mogę tylko stalerzować jeśli ma być posiana gorczyca i będzie stała do wiosny?

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ile wprowadzisz? Tyle co gorczyca pobierze z mocznika :D Tak w ogóle to nic nie wprowadzisz bo gorczyca przecież tych składników nie pobiera z powietrza tylko z gleby czyli pobiera to co w tej glebie jest. Ograniczysz tylko wymywanie tych składników, do tego wprowadzisz trochę materii organicznej do gleby, i jeżeli masz monokulturę zbożową to zmienisz monokulturę resztkową.

Co do obornika to jak chcesz, jeżeli talerzówka dobrze wymieszasz glebę to nie musisz orać.

Co do innych roślin to wiedz że chyba taniej jak gorczyca to nic nie będzie. Poplonami super są łubiny bo wzbogacają glebę w azot oraz maja zdolność pobierania trudno dostępnych form potasu i fosforu, a także facelia która tworzy super mulcz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Co byście polecili na poplon po życie w następnym roku mam zamiar posadzić tam ziemniaki. Posiać gorczycę czy może coś z motylkowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Mocznik z gorczycą wysiał bym tylko dlatego aby słoma się szybciej i lepiej rozłożyła, koszt nasion gorczycy to ok 70zł na ha, ile kosztuje łubin i czy można siać go rozsiewaczem?

W ogóle opłaca się siać gorczycę jako poplon bo koszt to jak wyżej pisałem ok 70zł, a ile mogę zyskać?

Napiszcie coś więcej na temat łubinu bo wydaje się być ciekawy (ponoś zastępuje równowartość ok 150kg saletry amonowej).

Uprawiam tylko zboża. Więc od dłuższego czasu występuje monokultura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

napisz co chcesz uzyskac dzieki poplonowi, wtedy latwiej bedzie podpowiedziec nam co wybrac ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Witam czy zasianie poplonu po jęczmieniu jarym a mianowicie mieszanki jęczmień, owies, gorczyca, wyka biała, rzepak to dobry wybór? Chodzi mi o to żeby było dużo masy dla krów a co nie zjedzą do przyorania. Proszę o szybka odpowiedz.


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

chce uzyskać jak najwięcej korzyści :huh:

jeśli zasieje gorczyce do 5 sierpnia to urośnie do czasu jak bede orał pod ozime?

jak to wygląda w przypadku łubinu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak podgonisz Azotem to urośnie sporo. A rzepak niezbyt dobry wybór, niewiele urośnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

mieszanka lubin peluszka facelia wsiana po jeczmieniu jarym duza wyrosnie? tzn chodzi o to zeby zebrac na kiszonke, jak najwiecej. potrzebuje jakiegos nawozenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Chciałbym odświeżyć temat. Już niedługo zaczną się tegoroczne siewy poplonów. Stąd moje pytanie: kiedy i jaki łubin zasiać na glebę IV-VI klasy? Kiedy go przyorać? Co do zabiegów czy wystarczy samo talerzowanie ścierniska? Wiosną będzie siany w te miejsca owies. Będzie to pierwszy siew łubinu, gdyż do tej pory stosowaliśmy gorczycę. Pozdrawiam. :)

 

Mam podobny problem jak kolega wyżej, i jeszcze kilka pytań, czy opłaca się siać poplon pod zboża ozime? tzn. pszenica, pszenżyto?

Czy po żniwach od razu zrywać ściernisko czy poczekać aż chwasty pokiełkują?

Proszę o odpowiedzi bo siew poplonów tuż tuż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja większego sensu nie widzę, mało czasu jest do siewu ozimin. Poplon mocno przesuszy glebę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Ja planuję zasiać 2,5 ha gorczycy po jęczmieniu jarym, za rok będzie tam wsiana kukurydza.

Moje pytanie brzmi kiedy i jak (poznaniak czy rozsiewacz) najlepiej zasiać gorczycę? Gleby głównie gliniaste.

Jak duża urośnie do listopada?

Czy gdy przyjdzie mróz gorczyca się położy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidoor    0

Wystarczy rozsiewaczem jesli ja zaorasz na jesien a jesli siejesz kuku w mulcz to lepiej poznaniakiem w dobrze uprawiona ziemie ale nie wczesniej jak w polowie siepnia... Po zbozach jarych bedzie problem w tej gorczycy z chwastami dlatego najpierw powinienes je zlikwidowac przez prawidlowa uprawe scierniska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

jaka według Ciebie to prawidłowa uprawa ścierniska? B)

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj