Polecane posty

abuk14    1

W tym roku składam wniosek na poplony. Prawdopodobnie zasieję łubin. Po ile kupujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

ja sieje rzepak jary i gorczyce na poplon wystko przez zime wymarznie i potem nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0

My na poplon siejemy Facelie. Jest ona dobra na piaszczyste gleby, ponieważ zatrzymuje dużo wilgoci. Jaka wysoka facelia wyrośnie zależy w dużej mierze od wysiewu. Gdy się zasieje gęściej to urośnie mała, a gdy żadziej to do orki zimowej wyrośnie do 50-60 cm. Dam przykład Na jednym kawałku mieliśmy rok temu facelie , a wtym roku jęczmień który sypnął 6t, a na przeciwko tego pola mieliśmy też jęczmień tyle że rok temu była tam cebula, no i zbiory też były niższe - 2 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja na poplon sieje gorczyce, słonecznik i kukurydze. Przed orką zimową wszystko kosze i w bele. I troszke kiszonki zawsze jest :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

pytanie za 100 pkt

co zasiać na ok 20 arów ziemi po owsie biorac pod uwage ze bedą tam ziemniaki.zastanawiałem sie nad łubinem i chyba to bedzie dobre.jest jakas najlepsza odmiana tego łubinu?kiedy najpózniej można go siać?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Gorczyca jest jednym z gorszych poplonów, sieje ją tylko na rolnośrodowiskowe, jednak z roku na rok coraz mniej bo coraz mniej z tego jest pożytku, na poplon idealna seradela, łubin, facelia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Gorczyce siejemy od kilkunastu lat i nie narzekamy. Kiedyś jeden kolo z wioski przyszedł żeby mu zasiać facelie na poplon. Spytaliśmy się go czemu nie gorczyca. To powiedział że gorczyca jest dla biedaków. I zasialiśmy mu tą facelię. Słabiutka mu urosła. Jednym słowem dziadostwo. Od tamtego czasu sieje tylko gorczycę. Na słabe gleby jest najlepszym rozwiązaniem :) . Bynajmniej wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

No nie powiedziałbym, jak wzejdzie i będzie susza to nawet i taka malutka zakwitnie nawet jak dostanie wody,a np. seradela siedzi w ziemii i jak dostanie wody to odrazy idzie w góre, gorczyce jak się w pore nie zaorze to będzie odwrotny skutek do zamierzonego, u mnie gleby V i VI klasa, troche IV i 0.5ha III :) Gorczyce przeważnie się sieje, bo jest dostępność nasion, kiedyś siałem seradele na nasiona, ale to za dużo bawienia,a u mnie o nasiona niestety ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anten15    0

Mam pytanie: do kieyd można najpóźniej siać gorczycę na poplony rolno-środowiskowe?? Może wy mi pomożecie, bo nie wiem, czy juz nie jest na to zapóźno... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

do końca września


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczorek13    0

Witam,

 

Jaki poplon jest najlepszy po owsie kiedy chce się zasiać przenżyto osime do kiedy można go wsiać. I jaki z kolei jest dobry poplon kiedy po przenżycie ozimym chcemy wsiać owiec. Oba poplony do zaorania. Mam podmokłe tereny i wdaje się chwast jaki poplon najlepiej go tępi. To by było na tyle. Proszę o odpowiedzi. Dzięki:)

 

Pozdrawiam

<Marcin>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc ja sieje gorczyce na nasiona i poplon nie nazekam ladnie urosla ale nie po wszystkich uprawach i najbardziej tam gdzie jest perz ladnie go zwalcza a za rok sprubuje cos innego pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

My tez siejemy gorczycye. Glownie wuja,bo on wszedl w programy rolno-srodowiskowe. Co jest ciekawe to pod buraki mozna zasiac gorczyce matwikobojcza. Jedyny problem jaki byl w tym roku to zaoranie poplonu,bo u nas bylo troche sucho i w niektorych miejscach bryly sie robily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

ja sieje łubin żółty i jestem zadowolony spulchnia ziemie i nie wyciąga tak wilgoci jak gorczyca :>


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarzbi2    0

Witam Wszystkich

mam pytanie odnośnie uprawy poplonów dokładnie gorczycy, chodzi o to czy to jet prawdą, że powinno się siać gorczycę w taką porę aby przed zimą nie zdążyła zakwitnąć?

Pozdrawiam Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

Niby tak sie powinno robić..... gorczyca jak zaczyna kwitnąć to powinno się ją przyorać. Jeśli jest za wcześnie na orkę zimową to trzeba talerzować. (ja tak robię) i jedno i drugie daje jednakowy wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarzbi2    0

dokładnie chodziło mi oto, że ja musze zostawić tą gorczycę na zime bo mam złożone na poplony i właśnie czy to jest źle że taka urosła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj