Polecane posty

stalpin8145    1

Mam małe pytanie zasiałem gorczyce po żniwach ma ona na chwile obecną 20-30cm i zaczyna kwitnąć nie wiem czy ją talerzować czy nie czy jeszcze urośnie,siałem ja pierwszy raz i nie wiem co robić, gdzie nie widzę gorczyca jest duża a u mnie taka mała. A ile czasu gorczyca powinna rosnąć taka na mase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Witam. Pytam teoretycznie czy jeżeli po zbiorze zboża posieje jako poplon gorczycę jesienią zaorze to wiosną bez żadnych konsekfencji mogę posiać łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho88    0

witam. podłącze sie :) co zrobic z gorczycą gdy zaczyna kwitnąć a nie pora na orke ? talerzowac ?

1.ile wysiewac łubinu na poplon ?

2.da rade siac go lejkiem ?

3. mozna wysiac np. na poplon pod burak gorczyce antymątwikkową z łubinem wąskolistnym ?

 

pozdrowienia z lubelszczyzny :)

Edytowano przez krzycho88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

ile nasion na ha poplonow trzeba wysiac wymienionych roslin:

1. slonecznik, peluszka, lubin, koniczna.

 

Czy sial ktos z was koniczne ponoc wprowadza duzo azotu.

Zastanawiam sie jak by ja wymieszal z facelia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Każda z motylkowatych wprowadza dużo N do gleby...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zależy czy grubo czy drobnonasienna. Grubnonasienne to i ponad 250kg, a drobonasienne to kilka kg.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

witam mam do was takie pytanie w tym roku planuje zaraz po zniwach posiac po sciernisku poplon poto by wzbogacic ziemie w N. Oczewiscie nie bede skladac zadnych wnioskow na poplony ale nie w tym rzecz. Co najlepiej byloby posiać tzn która roslina da najwiecej N nastepnie która roslina ma najmniejsze wymagania jesli chodzi o klasę gleby u mnie to IV V i miejscami VI no i jeszcze jedno ktora by byla najtansza. Bardzo bym prosił was o pomoc nigdy jeszcze nie mialem do czynienia z tymi poplonami i podpowiedzcie co i jak i czy wogole sianie tych poplonow daje jakiś efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak chcesz wzbogacić w azot to motylkowate. Najlepiej łubin żółty.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Najtaniej to łubin nie wyjdzie. Ale na te klasy ziemi chyba najlepiej. Tylko trzeba pamiętać by zasiać jak najwcześniej. Kiedyś słyszałem zdanie że 1 dzień lipca wzrostu to tyle co 1 tydzień sierpnia dla motylkowych na poplon. Ja placiłem 130zł/dt niedawno. Tylko na wysokim pH powyżej 7 to kiepsko wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No rzeczywiście nie zauważyłem tego warunku że ma być najtaniej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

to nie jest warunek tylko co byłoby najbardziej oplacalne jesli posieje czyms droższym ale efekt bedzie 100% lepszy od tanszego no to chyba jest jakis sens co do łubinu obawiam sie ze za mały mi on wyrośnie rówież boję się zeby nie wpadła w to jakaś choroba grzybowa a wiadomo że łubinie często to występuje kolejna rzecz to łubin lubi dosyć mocno zaperzać pole no i klasa ziemi przeważnie IV ale i miejscami trafia sie nawet VI i wątpie żeby tam łubin wyrósł. U mnie w okolicy dosyć popularne jest sianie gorczycy ale nie wiem czy ta roślina dużo daje. A może Facelia? jak rośnie na słabrzych glebach albo nie zawracac sobie głowy i posiać tą gorczyce. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kupił bym fecelie lub łubin, tylko nie wiem gdzie. Może ktoś ma i by sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ociec82    1

łubinu sialem ok 200 kilo na ha siałem zaraz po zrywaczu scierniskowym siewnikiem poznaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Moje spostrzeżenie. Nie siejcie łubinu przy wysokim pH. Tylko moje pytanie. Co wtedy siać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

ja zamiast łubinu sieję grykę a ze względu że mam zrównoważone to będzie mieszanka w następnym roku łubin w małej ilości +owies i grupa zaliczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0

Witam ile czasu trzeba odczekać po zaoraniu gorczycy do siewu pszenżyta ozimego ?? Jaki jest optymalny termin wysiewu gorczycy ??

Edytowano przez 3majciesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

silva, jaki poplon polecasz po ziemniakach a przed oziminą??


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Panowie kiedy mogę zaorać poplon podany do dopłat?( nie chodzi mi o pakiet rolnośrodowiskowy) Czy jest jakiś określony termin czy mogę orać kiedy mi pasuje?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj