Polecane posty

poosa21    856

2 lub 3 lata temu już składałem przez internet, wchodzisz we wniosek dopłatowy w zakładce efa odnajdujesz tam gdzie ma być poplon wpisujesz datę siewu, zapisujesz wniosek i po robocie po co do nich jeździć, chyba że fajne dziewczyny obsługują w agencji 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mi się jednak kojarzy ze jak siałęs wczesniej, przez co chciałeś skrócić obowiązek posiadania poplonu to jednak się zgłaszało w agencji, tak jeszcze robiliśmy dwa lata temu, bo zawsze był problem z poplonem po jęczmieniu

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
10 godzin temu, mysza103 napisał:

Składał już ktoś deklaracje że zasiał już poplon pod efa ? , bo ja dzisiaj byłem złożyć deklaracje , i nie mają żadnych druków i nawet nie wiedzą czy w tym roku trzeba przez internet składać , czy u nich papierowo jak w poprzednie lata , po prostu odpowiedzieli mi że może sobie poszukam we wniosku o dopłaty które się składało i tam może jest możliwość składania przez internet , ale oni mimo to postarają się ustalić w ciągu 2 dni jak to ma w tym roku wyglądać . Normalnie szok , ro***erducha na całego , bo jak oni nie wiedzą gdzie szukać takiego druku , to kto to ma wiedzieć ? I jeszcze hasło , Jest pan pierwszy , to jeszcze nie wiadomo gdzie co szukać /

 

Potwierdzam słowa szefa wszystkich szefów.

Naliczyli ma zbyt małą kwotę za nawozy. Pojechałem wyjaśnić. Ich błąd. Musi pan się odwołać od decyzji. To poproszę decyzję. Wniosek, tylko nie wiedzą, czy jest druk, czy odręcznie. Godzina ustalania formy wniosku, bo jestem pierwszy. Jednak odręcznie. Dostałem decyzję, piszę odwołanie. PARANOJA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Dnia 23.06.2022 o 13:37, lebek5 napisał:

Polecam bobik, nasiona tańsze, prosty w uprawie bo na ściernisko rozsiać rozsiewaczem do nawozu  i talerzówka i niech stoi to końca października urośnie spokojnie na metr jeśli będzie troszkę wilgoci. A na jednoliścienne środek Leopard  05 dość tanio wychodzi 

Poplon z grochu - siew kolo 25 lipca. Czy mozna zastosowac srodek leopard extra i potem siać pszenice ozimą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zgoda tylko napisane jest ze mozna siac zboza 6 tyg po zastosowaniu przy glebokiej orce ale roznie to wyglada. Pytanie czy nie bedzie hamowało pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
Dnia 18.07.2022 o 23:18, mysza103 napisał:

Składał już ktoś deklaracje że zasiał już poplon pod efa ? , bo ja dzisiaj byłem złożyć deklaracje , i nie mają żadnych druków i nawet nie wiedzą czy w tym roku trzeba przez internet składać , czy u nich papierowo jak w poprzednie lata , po prostu odpowiedzieli mi że może sobie poszukam we wniosku o dopłaty które się składało i tam może jest możliwość składania przez internet , ale oni mimo to postarają się ustalić w ciągu 2 dni jak to ma w tym roku wyglądać . Normalnie szok , ro***erducha na całego , bo jak oni nie wiedzą gdzie szukać takiego druku , to kto to ma wiedzieć ? I jeszcze hasło , Jest pan pierwszy , to jeszcze nie wiadomo gdzie co szukać /

 

w tym roku EFA mogłeś rozwiązać poprzez zadeklarowanie uprawy ; ugór z uprawą ; [ wpisujesz ugór z uprawą siejesz co ci pasuje i masz spełniony obowiazek z EFA chyba tylko nie dostajesz tej dopłaty co ostatnio przywrócili  ] no ale jak się śpi i woli narzekać i obwiniać cały świat to co poradzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

a nie zawiesili tego w tym roku z uwagi na kryzys i wojne ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189
Dnia 18.07.2022 o 23:18, mysza103 napisał:

Składał już ktoś deklaracje że zasiał już poplon pod efa ? , bo ja dzisiaj byłem złożyć deklaracje , i nie mają żadnych druków i nawet nie wiedzą czy w tym roku trzeba przez internet składać , czy u nich papierowo jak w poprzednie lata , po prostu odpowiedzieli mi że może sobie poszukam we wniosku o dopłaty które się składało i tam może jest możliwość składania przez internet , ale oni mimo to postarają się ustalić w ciągu 2 dni jak to ma w tym roku wyglądać . Normalnie szok , ro***erducha na całego , bo jak oni nie wiedzą gdzie szukać takiego druku , to kto to ma wiedzieć ? I jeszcze hasło , Jest pan pierwszy , to jeszcze nie wiadomo gdzie co szukać /

 

W tamtym roku zglaszalem zasiew poplonow przez internet. Zgloszony poplon po 8 tygodniach mozna zaorać mie trzeba czekac do 15 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
2 godziny temu, stach12 napisał:

w tym roku EFA mogłeś rozwiązać poprzez zadeklarowanie uprawy ; ugór z uprawą ; [ wpisujesz ugór z uprawą siejesz co ci pasuje i masz spełniony obowiazek z EFA chyba tylko nie dostajesz tej dopłaty co ostatnio przywrócili  ] no ale jak się śpi i woli narzekać i obwiniać cały świat to co poradzisz

 

1 godzinę temu, brodziak81 napisał:

W tamtym roku zglaszalem zasiew poplonow przez internet. Zgloszony poplon po 8 tygodniach mozna zaorać mie trzeba czekac do 15 października.

Spokojnie , pojechałem dzień czy 2 dni później po tym jak pisałem wówczas ten post , i już się ogarnęli i druczki mieli , więc wypełniłem i oficjalnie poplon już rośnie od 10 lipca , i po 10 września do kasacji talerzówka, i stanowisko  będzie pod pszenicę 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCiapek330    17

Co sądzicie o poplonie pod owies składającym się z gorzczycy lub rzodkwi oleistej, facelii i wyki? Ile czego dać w takiej mieszance?

Druga sprawa to możliwe, że na jednej działce zostawię ten poplon na zimę i wiosną tam pójdzie obornik i orka. Kiedy najlepiej siać żeby nie wyrosło to za duże przed zimą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pabliww    0
12 godzin temu, stach12 napisał:

w tym roku EFA mogłeś rozwiązać poprzez zadeklarowanie uprawy ; ugór z uprawą ; [ wpisujesz ugór z uprawą siejesz co ci pasuje i masz spełniony obowiazek z EFA chyba tylko nie dostajesz tej dopłaty co ostatnio przywrócili  ] no ale jak się śpi i woli narzekać i obwiniać cały świat to co poradzisz

Zmęczyłem się czytaniem tej wiadomości, polecam wrócić do podstawówki i nauczyć się używania znaków interpunkcyjnych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Jak rozsieje łubin na ściernisko rozsiewaczem i przelecę talerzówką to czy wyrośnie? Mam też rzepę oleistą, jak myślicie w mieszance z łubinem ile kg by trzeba pomieszać na ha?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

Ja wczoraj tak zrobiłem, z tym że poszedł słonecznik z rzepą oleistą zobaczymy co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

poplon jako pasza dla bydła, jęczmień wyka gryka rzepa saradela na 5 klasie, ma sens taka mieszanka? będzie kukurydza na kiszonkę tam za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
14 godzin temu, Axd529 napisał:

Jak rozsieje łubin na ściernisko rozsiewaczem i przelecę talerzówką to czy wyrośnie? Mam też rzepę oleistą, jak myślicie w mieszance z łubinem ile kg by trzeba pomieszać na ha?

W tamtym roku jeden gościu rozsiał łubin rozsiewaczem i przeleciał talerzówką to ładnie mu powschodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Można na wysiane wapno sypkie wysiać poplon rozsiewaczem - gryka, facelia, owies i dopiero wszystko dobrze wymieszać talerzówka? Dodam, że praktycznie wszędzie nie zbierałem słomy tylko została pocięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

No to też tak zrobię, widziałem wczoraj jak jeździłem z piastem inną technike tzn ściernisko - pocięta słoma najpierw talerzówka, wysiew poplonu rozsiewaczem i po tym szły wałki posiewne. Będzie małe porównanie. Jak procentowo najlepiej podzielić gryka, facelia, owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Jak siałem dla bydła na skoszenie to wszystkiego około 150kg na ha,80-100 owsa, 15 faceli i co tam jeszcze chcesz.  Zależy pod co ten poplon. Ja pod buraki dawałem jeszcze łubin albo groch. Ja talerzuje obornik po pszenzycie i sieje w to poplon. Rzodkiew idzie w tym roku po 25 kg/ha to sieje normalnie siewnikiem stopkowym i idzie pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Facelii 15kg to w czystym siewie 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Moje poplony tak wyglądają.

20220731_142102.jpg

A siane tak

20220729_172711(0) (1).jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
1 minutę temu, yacenty napisał:

Moje poplony tak wyglądają.

 

20220731_142102.jpg

A siane tak

 

20220729_172711(0) (1).jpg

Ale tu nic nie widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak nic nie widać? pięknie ubitą glebę - wczoraj 20l opadu dostaliśmy, a już 20km dalej 60-90l, zdążyłem posiać przed samym deszczem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj