Polecane posty

przem64    28

napisałem Ci tylko to co mówią badania a Ty zrobisz co zechcesz. Odnośnie mieszanki poplonowej również masz napisane czarno na białym skład pod kukurydzę oraz możliwości rozsiania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Zapracowany napisał:

Facelia, owies, gryka,gorczyca marznie co roku a jak coś zostaje to i tak herbicyd idzie

O łubinach zapomniałem, też fajnie pod kuku wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Gatunków  na poplony można dużo napisać. Nie ma minimalnej obsady tylko do 80% jednego gatunku. Ja mam zgłoszone 5 w tym samosiewy pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, ale ja np. sieję żeby coś urosło i coś po tym w ziemi zostało a nie tylko dla spełnienia wymogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Od wielu lat mam monokulturę same zboża bez kuku i rzepaku jedynie trochę mieszanki owsa z grochem. Myślę o poplonie z rzodkiew, słonecznik może coś jeszcze. Czy wystarczy to na przełamanie monokultury ? Czy jest sens w takiej sytuacji robić poplon na ozime czy zostawić tylko na jare ?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

facelia plus słonecznik. po ile posiać? zawracać sobie głowę rozsiewaczem do nawozu czy jednak poświęcić pół dnia i posiać siewnikiem do zboża?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słonecznik nie dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

czemu? śmieci w plonie głównym? tu chce zrobić tak: aktualnie jęczmień ozimy, poplon, kukurydza, pszenica, rzepak i jęczmień ozimy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
Dnia 30.05.2021 o 10:18, Lukarso napisał:

Ja planuję rozsiać rozsiewaczem grykę w ilości około 60kg/ha na pociętą słomę, a później tylko przejadę talerzówką i zobaczę czy to w ogóle zda egzamin. Myślałem jeszcze, żeby zmniejszyć ilość gryki, a dokupić słonecznik, ale z tym trochę ciężko w mojej okolicy.

Zda,robię tak rok w rok. Tu siane ok 60kg po ok 4 tygodniach od siewu

Dnia 14.06.2021 o 14:54, yacenty napisał:

podpowiedzcie, poplon po jęczmieniu ozimym pod kukurydzę.

Czy gryka + facelia bedzie ok? le wtedy siać? Czy siewnik zbożowy da radę w miare rozsądnie posiać taką mieszankę? Czy moze obleciec po 5 przejazdów do okoła pola a resztę posiać siewnikiem do nawozu?

Po jęczmieniu ozimym a pod kukurydze odpuść grykę,za szybko Ci zdrewnieje,pomysł lepiej nad słonecznikiem

IMG_20200909_153538.jpg

IMG_20200829_084534.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ale sam widzisz gadają że słonecznik bez sensu przy uprawie rzepaku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Słonecznik rodzina astrowatych

Rzepak rodzina kapustnych 

Nie rozumiem dlacze nic ma nie dać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja też, ale czasem mamy pewne niezbyt logicznie wyglądające powiązania


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a widzisz grochu jeszcze mam ze starych zbiorów. mała kupka więc muszę to poworkowac i zważyć czy starczy na 7.5ha poplonu. wtedy groch z facelia?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Ja siałem 60 kg grochu i 3 kg faceli bardzo fajnie wyszło, krzaki faceli były strasznie duże tylko w tamtym roku była woda.

Edytowano przez Mich9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

czym siane w tych proporcjach?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
Dnia 18.06.2021 o 09:54, wladek99 napisał:

Witam. Po uprawie ziemniaka siejecie jakiś poplon ? Gorczyca lubin ?

Ja pod ziemniaki, buraki i kuku sieje rzodkiew oleista wschody znacznie pewniejsze niz gorczyca spokojnie pof grubera mozna posiac.daje więcej masy zielonej no i ogromna masa korzeniowa ktora idealnie spulchnia glebe pod ziemniaki. Posiadam rzodkiew na sprzedanie jakbys potrzebowal

Edytowano przez pala92
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

czyli chyba wygodniej będzie facelia + słonecznik i siew za jednym przejazdem. Jakie dawki wtedy zastosować?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Czy rzodkiew oleista nada się na poplon? Planuję siew jęczmienia jarego a później rzepak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj