Polecane posty

ansu    392

Zostaw do wiosny  chyba, że w listopadzie będzie sucho

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
8 godzin temu, Ekstremalny napisał:

Koledzy, posiałem łubin gorzki (bardziej mieszanka głównie  łubin+wyka+groch+fasole ) po tegorocznym kartoflisku jakiś tydzień temu, powinien wejść bo trochę padało, jeśli wzejdzie to kiedy go przyorać teraz na jesień w okolicach drugiej połowy października czy listopada czy czekać do wiosny, bo też znów tam będę sądzić kartofle ? Uprawiam ziemniaki do siebie i u nas zawsze się robiło tak że obornik + orka pod ziemniaki robiło się wiosną przed sadzeniem a widzę że większość robi to jesienią a wiosną jedynie kultywator.

Jak na wiosnę będziesz orał to tylko to talerzowka połóż na zimę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Kiedyś u nas człowiek zostawił łubin do wiosny i powiedział nigdy więcej Lubin wyrusl duży zima była długa i śnieżna wiosna zimna zanim mu śnieg zszedł z łubinu to minęło trochę czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
35 minut temu, przemekuliski napisał:

to co ? źle że wody zatrzymał?

Nie ale chciał tam posiac owies u ludzi już wschodził a on topił się w błocie. I na koniec posadził kartofle w maju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7
Dnia 1.09.2020 o 15:32, WOJTUNIO napisał:

Jak na wiosnę będziesz orał to tylko to talerzowka połóż na zimę 

Nie posiadam talerzowki. Mam tylko kultywator. Myślę czy na ten łubin nie dać obornika koło listopada i zaorać czy czekać do wiosny i wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441
Dnia 7.09.2020 o 07:23, Ekstremalny napisał:

Nie posiadam talerzowki. Mam tylko kultywator. Myślę czy na ten łubin nie dać obornika koło listopada i zaorać czy czekać do wiosny i wtedy?

Na  jesieni  obornik i orka  ja bym tak zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Zapraszamy do zakupu nasion mieszanek poplonowych na www.big-agro.pl w tym szczególnie naszych nowości na paszę: Gorzowska+ oraz Winter Max!

W ofercie również Mieszanka Gorzowska w standardowym składzie w niskiej cenie - tylko 10,80 zł brutto/kg! 


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Można coś jeszcze o tej porze wysiać na poplon do przeorania w listopadzie lub wiosną? Zdąży coś wyrosnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Można zasiać gorczycę, w tamtym roku zasiałem na poplon zimowy w okolicy  20 września i wyrosła na jakieś 20-30 cm(małopolska). A najlepsze że wymarzła dopiero w marcu. Ale trzeba sie pospieszyć, bo każdy dzień opóźnienia robi kolosalną różnicę. Gorczyca jest stosunkowo tania, więc można zaryzykować. Siałem gorczycę z facelią i seradelą.Gorczyca urosła największa, facelia rośnie jeszcze wolniej niż gorczyca, i było ją widać dopiero na wiosnę, a seradela na wiosnę zaczęła wschodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
8 godzin temu, BIGAGRO napisał:

Zapraszamy do zakupu nasion mieszanek poplonowych na www.big-agro.pl w tym szczególnie naszych nowości na paszę: Gorzowska+ oraz Winter Max!

W ofercie również Mieszanka Gorzowska w standardowym składzie w niskiej cenie - tylko 10,80 zł brutto/kg! 

Dajcie normalne ceny kogo na to stać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Wielu rolników doceniających dobry materiał siewny kwalifikowany. No chyba, że chcesz porównać go z nasionami "z targu" no to rzeczywiście tam jest taniej...


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    543

Zależy pod jaki plon główny. Jeśli długo będzie rosła oprócz wybujałej łodygi wyrośnie też spory korzeń, a to zwiększy sporo masę do przyorania, ale też jest duże prawdopodobieństwo, że strączki dojrzeją i ziarno się wyspie, więc z powinnością ponownie wzejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak mocno kwitnie kasować, jak pod jare to jak zaczną się robić strąki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maateusz2    0

Witam zasialem poplon około połowy sierpnia mieszankę gorczycy i rzodkwi w tej chwili urosło to na około 40cm chce zasiać po tym pszenzyto. Czy można przyorac to na pniu czy lepiej to wcześniej talerzowac? czy opryskac żeby nie przyorywac zielonej masy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Orać na żywca szkoda czasu i wody. 40cm spokojnie da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maateusz2    0

Deszcz w najbliższym czasie na szczescie ma spaść a przyorywanie zielonej masy nie zaszkodzi? Czytałem tak w jakimś poradniku ale chciałem też was zapytać o radę. Do wiosny nie mogę czekać ma tam być pszenzyto a na tej nabytej działce zawsze było zborze i dlatego zasialem poplon pod pszenzyto bo na razie buraki czy kukurydza tam nie urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj