Polecane posty

Axd529    116

Jak lepiej rozsiać poplon po ściernisku. Talerzówka,rozsiewacz,brony czy rozsiać poplon na ściernisko i talerzować ?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JLC    0

Jest sens posiać na v-vi klasie gorczyce(gryke?), przyorać i posiać(za 2 tygodnie po orce) żyto?

Brak nawożenia obornikiem czy gnojowicom.

Edytowano przez JLC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

co przy lesie dla jałówek dobrze posiać na poplon? rzodkiew odpada bo rok temu sarny pole przekopały w poszukiwaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
17 godzin temu, JLC napisał:

Jest sens posiać na v-vi klasie gorczyce(gryke?), przyorać i posiać(za 2 tygodnie po orce) żyto?

Brak nawożenia obornikiem czy gnojowicom.

A kiedy to ma urosnąć?  Sensu brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JLC    0

Żyto sieje na początku października, wiec mialoby 1.5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6211    1

Panowie, co robić ? siałem w tamtym roku rzodkiew oleista i facelia przed burakami cwiklowymi , ojciec mówi że dużo chwastów w tym roku i perzu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W piątek zasiałem poplony:  groch +facelia +słonecznik +gryka Ciekawe co z tego wyrośnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

macie zaufane źródło na rzodkiew oleista pod ziemniaki?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Odmiana?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Najlepiej jakby były na już, bo terminy gonią


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
Dnia 20.08.2020 o 07:28, damian12345 napisał:

wczoraj zasiałem grykę, kiedy mniej więcej zacznie kwitnąć?

po miesiacu będa pierwsze kwiatki

  • Like 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
Dnia 20.08.2020 o 06:47, damian12345 napisał:

można jeszcze jutro wysłać wniosek o szybszy wysiew międzyplonów na efa? wpisałbym 15.08

Teoretycznie możesz , ale poplon i tak musisz trzymać do 11 pazdziernika , więc czy o te 3 czy 4 dni jest sens . Ja składałem ,ale wysiew był wpisany 26 lipca , więc według ciebie jest to prawie 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J30s    0

Witam posiałem ostatnio gorczycę do przyorania jako przedplon pod przyszłoroczne ziemniaki. Maly kawałek więc zasialem ręcznie i zabronowalem. Po ostatniej ulewie zobaczyłem że kiełkujące już nasiona są na wierzchu. Zabronowac jeszcze raz czy może zostawić tak jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7

Koledzy, posiałem łubin gorzki (bardziej mieszanka głównie  łubin+wyka+groch+fasole ) po tegorocznym kartoflisku jakiś tydzień temu, powinien wejść bo trochę padało, jeśli wzejdzie to kiedy go przyorać teraz na jesień w okolicach drugiej połowy października czy listopada czy czekać do wiosny, bo też znów tam będę sądzić kartofle ? Uprawiam ziemniaki do siebie i u nas zawsze się robiło tak że obornik + orka pod ziemniaki robiło się wiosną przed sadzeniem a widzę że większość robi to jesienią a wiosną jedynie kultywator.

Edytowano przez Ekstremalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj