Polecane posty

Gość   
Gość

Pierwszy i drugi pokos trawy dał jeszcze jakiś plon, ale po drugim było tak sucho, że nawet nie dawałem nawozu, trzeciego więc prawie nic nie było.  Ostatnie cięcie trawy jeszcze mnie czeka. Coś tam się zieleni na łąkach, ale szału nie będzie. 

Poplony zaś parę centymetrów, i sobie zaczynają kwitnąć. Gorczyca słabo, łubiny słabo, facelia ładna tylko u jednego faceta, gdzie rosną samosiewy po kombajnie. Chyba jedynie grykę ładną gdzieniegdzie widziałem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

Ta, 2 pokos 5 bel z ha , 3 pokos 4 bele z ha i nie ma suszy... Teraz , żeby pod pszenicę orać nie ma sensu bo jak głęboko nie wsadzisz to sucho ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Witam. Jak myślicie jest sens jeszcze posiać gorczycę albo rzodkiew oleista na poplon ? czy już będzie za późno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2
Zaryzykowalem i posialem gorczycę. Temperatura sprzyja. Juz wschodzi
Zaryzykowalem i posialem gorczycę. Temperatura sprzyja. Juz wschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kasowałem pod pryzmę buraków poplon z groch ze słonecznikiem siany 5 sierpnia równo z maską MF275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Zeszly sezon byl lepszy na poplony. Ten to tragedia nie widze w okolicy ladnego poplonu. Wedlug mnie z poplonami nie ma co sie spieszyc i poczekac na deszcz zeby mial z czego wystartowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4220

Nie wiedziałem za mocno w jakim temacie zadać to pytanie, ale.chyba ten najbardziej pasuje.

Otóż zostało mi koło 7ha, z którymi teraz na wiosnę muszę zrobić coś, co jak najmniej obciąży mnie finansowo (i czasowo), ale głównie o nakłady finansowe chodzi. Myślałem, ze teraz to tylko uprawie łagodnie  i posieje coś, co w okolicach sierpnia/września "zbiore" talerzowka i pole pójdzie pod pszenżyto. Po siewie nie chciałbym już wykonywać żadnych zabiegów. Moglibyście coś podpowiedzieć, co byłoby najkorzystniejsze z punktu widzenia finansow-czasowo-doplatowo-glebokorzystnego? Mam z 300kg gryki. Co by do niej i w jakiej ilości dorzucić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
3 godziny temu, daron64 napisał:

Nie wiedziałem za mocno w jakim temacie zadać to pytanie, ale.chyba ten najbardziej pasuje.

Otóż zostało mi koło 7ha, z którymi teraz na wiosnę muszę zrobić coś, co jak najmniej obciąży mnie finansowo (i czasowo), ale głównie o nakłady finansowe chodzi. Myślałem, ze teraz to tylko uprawie łagodnie  i posieje coś, co w okolicach sierpnia/września "zbiore" talerzowka i pole pójdzie pod pszenżyto. Po siewie nie chciałbym już wykonywać żadnych zabiegów. Moglibyście coś podpowiedzieć, co byłoby najkorzystniejsze z punktu widzenia finansow-czasowo-doplatowo-glebokorzystnego? Mam z 300kg gryki. Co by do niej i w jakiej ilości dorzucić? 

Za Lubin dodatkowa dopłata i stanowisko lux tyle że koszt nasion spory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

gorczyce , poplon dobry ,ziemie użyźni itd , i tanie nasiona , ja mam na sprzedaz mazowieckie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4220

@WOJTUNIO

Za lubin jest chyba dopłatą, jeśli jest zebrany z pola? Stałem parę lat temu, ale mam dużo ciężkiej ziemi, a na niej słabo bardzo rósł, no i blisko nie mam nasion. Ponad 30km, po 1.2zl.

@warchest

Wysyłasz? No ja warmińsko mazurskie, więc ciężko. Na olx też z 30km najbliższa. Ile w ogóle jej się sieje, gdybym chciał z czymś innym, jak ta gryka np? Blisko mam w sumie tylko wykę, po 1.8zl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    543

Rzodkiew oleista też dobra bo i łodyga duża i bulwa jeszcze dodatkowo spora rośnie. Generalnie patrzeć na korzyść materialną to najlepiej wyjdzie łubin bo dopłata do tego ładna, tyle ze skosić trzeba i ziarno też drogie. Takiej rzodkwi czy gorczycy to 30 kg na ha się sieje więc ziarno wyjdzie zdecydowanie chyba najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Rzodkiew oleista tylko  jak rzepaku nie będzie bo trochę problemik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
52 minuty temu, daron64 napisał:

@WOJTUNIO

Za lubin jest chyba dopłatą, jeśli jest zebrany z pola? Stałem parę lat temu, ale mam dużo ciężkiej ziemi, a na niej słabo bardzo rósł, no i blisko nie mam nasion. Ponad 30km, po 1.2zl.

@warchest

Wysyłasz? No ja warmińsko mazurskie, więc ciężko. Na olx też z 30km najbliższa. Ile w ogóle jej się sieje, gdybym chciał z czymś innym, jak ta gryka np? Blisko mam w sumie tylko wykę, po 1.8zl

 

powiem szczerze nie wysyłałem , siać sie siało jak sama gorczyca to 25  30 kg ha na poplon , ale wiem ze ludzie mieszaja tez na poplony z innymi roslinami ale w jakich proporcjach to niewiem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4220
57 minut temu, Morion napisał:

Rzodkiew oleista też dobra bo i łodyga duża i bulwa jeszcze dodatkowo spora rośnie. Generalnie patrzeć na korzyść materialną to najlepiej wyjdzie łubin bo dopłata do tego ładna, tyle ze skosić trzeba i ziarno też drogie. Takiej rzodkwi czy gorczycy to 30 kg na ha się sieje więc ziarno wyjdzie zdecydowanie chyba najtaniej.

Właśnie ten zbiór słabo, no i cena ziarna dosc duża, nawet jakby chciał tylko w mieszankę.

55 minut temu, ansu napisał:

Rzodkiew oleista tylko  jak rzepaku nie będzie bo trochę problemik 

Czemu problemik?

@warchest

30kg? Toc to jak za darmo wychodzi ja kupić. 

Ewentualnie mam bardzo blisko domu rzodkiew po 3.50 za kg.

To powiedzmy niecałe 40kg gryki/10kg gorczycy/i po parę kg rzodkwi/wyki dorzucic? Czy za bogato, albo ktoś rośliny do siebie nie pasują? 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Rzodkiew można siać już. Po co gorczyca? Gryka nie wiem jak z temperaturą da radę? 
Zasiej samą rzodkiew opryskaj comandem 0,15l. Zbierzesz powiedzmy 1t/ha masz 3,5zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Na grykę jest za wcześnie, ona przy lekkim przymrozki wypada. Ja bym poszedł w łubin


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4220

Teraz nie miałem jeszcze zamiaru ruszac w pole planowałem bardziej końcówka kwietnia.

Grykę akurat mam, dlatego chciałem ją wykorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

nie wiem jak gryka sobie poradzi na ciezkiej ziemi, ale przedplonem pod zboża jest bardzo dobrym. Siejac mieszankę raczej jej nie zbierzesz, a siejac wspomnianą rzodkiew, łubin czy gryke solo moze sie okazac ze bedzie warto nająć kombajn i zebrac nasiona chociazby na poplony w przyszlosci 

ja tak rok temu zrobiłem z gorczyca, malutki nakład i gdyby nie pilnowanie robali to by było luks

  • Haha 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj