Polecane posty

abc1922    1

Panowie dlaczago należy siać żyto jare na poplon po żniwach do koszenia na kiszonke a nie żyto ozime? I co polecacie dodać do tego żyta aby było trochę tej kiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie ile kg gorczycy na ha? Siał będę lejkiem wymieszaną z saletrą. Po nd chce siać zabrać w tym roku i pszenicę ozimą. Pytanie czy zaorac na początku wrzesnia żeby przegniła za 3 tyg agregat i siew. Czy poczekać do końca wrzesnia i siać od razu po zaoraniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Poplon przed zbożem ozimym to kiepski pomysł. Wyciągnie reszte wody, a gorczyca bardzo osusza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Lepiej niech samo zarośnie po uprawie pożniwnejbo potem będziesz płakał że sucho i niema wschodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikc360    0

Witajcie 

Jakiś czas temu kupiłem ziemię za śmieszne pieniądze ale jest ona bardzo wyjałowiona ponieważ przede mną był rolnik który postanowił posiac kukurydze 3 razy pod rząd. Nie mam za dużo obornika więc szukam jakiś dobry poplon po kukurydzy. Proszę pomóżcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

A owies też wysuszy np w ilosci 150kg na h? I oczywiscie siew pszenicy ozimej w tym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Zebrałem pszenicę i będę sial w przyszłym roku kukurydzę. Chciałem zasiać poplonu z łubinu ale gdzieś w necie przeczytałem że po takim poplonie kuku słabo rośnie. co byście mi zaproponowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Groch + słonecznik. Ile kg/ha.  200+20 czy inne proporcje?

Gryka 100kg/ha wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
Dnia 27.07.2019 o 21:42, Rolnikc360 napisał:

Witajcie 

Jakiś czas temu kupiłem ziemię za śmieszne pieniądze ale jest ona bardzo wyjałowiona ponieważ przede mną był rolnik który postanowił posiac kukurydze 3 razy pod rząd. Nie mam za dużo obornika więc szukam jakiś dobry poplon po kukurydzy. Proszę pomóżcie 

Rzepa olejsta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

dla bydła do skoszenia jesienią co teraz posiać najlepiej? 50kg groch, 15 wyka, 5 facelia, 10 slonecznik, 50 łubin, 80 owies na ha, dobre proporcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Mam podobne pytanie. Mianowicie posiadam ziarna słonecznika, wyki, gorczycy, rzodkwi oleistej, peluszki oraz gryki. Które najlepiej ze sobą zmieszać do zakiszenia na jesień? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Gorczyca i rzodkiew dadza grube twarde pedy i bedzie odpad bp krowy nie zjedza ale reszte ladnie oskubia. Ja zasialem na probe seradele a na drugim kawalku łubin

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam jutro będę sial gorczyce na przyorania pod pszenzyto skieluje mi to jak najpierw stależuje bezpośrednie na to rozsieje gorczyce czy przed tależem na ścieranie i wtedy wymieszać? Zawsze broniwałem ale teraz więcej jest no i paliwo droższe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Gorczyca na poplon przed oziminami to zły pomysł bo wysusza ziemię a w tym roku deficyt wody tak jak w rządzie czyli duży. Mnie w szkole uczyli że przed oziminami to po uprawach po żniwnych lepiej niech samo zarośnie chwastem i tym co odbije po kombajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Mialem wlasnie gorczyca rzodkiew len plus chyba facelia i uroslo duze i duzo i krowy ladnie jadly tylko zostawaly grube badyle od gorczycy i rzodkwi ale obrane tyle ile krowy daly rade obgryzc. W tym roku zrezygnowalem z tego wlasnie przez to co zostawalo do wyrzucenia.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
16 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Gorczyca i rzodkiew dadza grube twarde pedy i bedzie odpad bp krowy nie zjedza ale reszte ladnie oskubia. Ja zasialem na probe seradele a na drugim kawalku łubin

Seradelę  na kiszonkę ?    za duże  to ci nie wyrośnie-   lepsza  była by facelia  z  owsem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Duze nie duze wazne zeby w ogole uroslo. Owies w zeszlym roku troche u wuja powschodzil i usechl. Mniejszy plon seradeli i tak lepiej przelozy sie przy karmieniu krow niz gorczyca czy rzodkiew. A jak juz powschodzi to powinna rosnac. Trzeba roznych rzeczy probowac bo u nas to nikt inny niz ja nie sieje chyba innych poplonow jak gorczyca. do zbioru zawsze na poplon pokosowke zamawiam bo juz i tak wtedy slabo schnie a szkoda z ziemia przewalac to i w pokosy wjezdzam z prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloblue    7

cześć wszystkim planuje po siać na poplon żyto z rzepakiem czy można po siać lejkiem po gruberze ale już tego nie bronowac pytam bo pierwszy raz będę miał poplon z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj