Polecane posty

Jestem z Warmii i chce posiać mieszankę gorzowską - część po pszenżycie i część po kukurydzy która będzie koszona za kilka dni, czy siać wcześniej po zbożu czy poczekać i posiać wszystko razem około 15-20 września?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak wyka jara znosi przymrozki? Zasiałem tydzień temu przed talerzówkę kiedy mogę spodziewać wschodów 70kg+15kg słonecznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie gorzowska siana po pszenicy ladnie rosnie. Wschody byly po 4 dniach od siewu. Wyka teraz ma z dobre 5cm. Siane 18 sierpnia. Z tymbze siane na 2cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonz0830    2

ansu wyka jara znosi przymrozki do -6 może do -8 zależnie od odmiany

Ogon998 ja bym żyta nie siał a co będzie plonem głównym polecił bym ci 40kg wyki + 10 kg gorczycy a z ozimin rzepak ale nie wiem jaki on urośnie nieznam się ale dobry był  by ale 40 kg wyki ozimej i 10 kg gorczycy starczy w zupełności wyki możesz dać nawet 50 kg nie zaszkodzi  


ogon998 pośpiesz się z siewem jeśli chcesz żeby były jakieś efekty tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Rzodkiew oleistą, gorczycę. Jak będzie ciepło to po miesiącu będzie już trochę masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ansu zapodaj jakieś fotki swoje poplony, bo ty siałeś nawet kilka dni po mnie. A u mnie wszystko stoi w miejscu. Nie wiem czy to przez te ciągłe opady, brak słońca, czy ziemia słaba.

Bo jednak poplony mam posiane na najsłabszych stanowiskach mojego gospo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Ja siałem około 20 i poplon trzyma się nadzwyczaj dobrze. Mimo ciągłych deszczy. Foto w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zimno to słabo rośnie, jak błyśnie słońce to dostanie kopa. Mało wysiałem 23kg ziemi nie widać 10-20cm wysokości. Siane w sierpniu skasowałem glifosatem lub talerzówką bo zaczeły kwitnąć, a w przyszłym tygodniu siew pszenicy.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Owies nadaje się, najlepiej w mieszance

Po przymrozkach u mnie jedynie gryka przyjarana. Obawiałem się o słonecznik 15cm rośnie dalej bez uszkodzeń. Rzodkiew nie za duża ale ładnie zakryła ziemię, mam nadzieję że do pasa urośnie. Gorczyca siana w połowie sierpnia miała być likwidowana , ale została na dwóch dzialkach i zaczyna kwitnąć. Niestety dziki sarny niszczą naszą pracę, miejscami po prostu zdeptały do gołej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc335m    10

Witam, mam pytanie mianowicie jaki poplon zastosować na kawałku po ziemniakach na wiosnę? Te pole będzie odpoczywało przez rok i później na części będą ziemniaki i potrzebuję dorady jaki poplon zasiać najlepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Jeśli pole będzie odpoczywało to zasiej koniczynę czerwoną, da dużo masy i chwasty Ci w pole nie wejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

co myślicie o temacie siania poplonów ozimych i siania na wiosnę pszenicy jarej albo jak pogoda pozwoli przewódki w zimę. żeby wykluczyć  zboża ozime z ozimych zostałby tylko rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

ze względu na obecne warunki pogodowe jakie są na jesień i wczesna wiosną. a tak przy poplonie można siać styczeń luty przewódki. no i trochę mniejsze nakłady na ochronę i tak sobie kombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jara rzadko kiedy da tyle co ozime zboż ja bym nie kombinował.

w tej chwili warunki do siewu tragiczne ale ja jak siałem około 20 wrzesnia do początku pażdziernika były ok dlaczego wiec wtedy nie siałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
29 minut temu, dzidzia202 napisał:

ze względu na obecne warunki pogodowe jakie są na jesień i wczesna wiosną. a tak przy poplonie można siać styczeń luty przewódki. no i trochę mniejsze nakłady na ochronę i tak sobie kombinuje.

Nie ma co kombinować po rzepaku idzie pszenica ozima, bo innej opcji nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kto nie kombinuje, ten nie jedzie. Warto czasem zrezygnować z utartych szlaków.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

ponieważ skosiłem dopiero ok 20 sierpnia potem padało 2tygodnie po kilku dniach pogody pryskałem połowę pul glifosatem ponieważ miałem monokulturę (przejąłem gospodarstwo po ojcu) a jak mineło te 2,5 tygodnia nom stop pada. na pozostałej części miałem między innymi soje (którą zaorałem bo nie dało rady zebrać) i poplon na zazielenienie. a jak były pogody do pracy to zajmowałem się rzepakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Czy dużym błędem jest siew  na poplony roślin krzyżowych (gorczyca, rzodkiew oleista) na polach gdzie w zmianowaniu jest rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj