Polecane posty

KlimekPL    783

To gleby lekkie IVb/V. To musi być coś co po prostu będzie stało do 1 marca ale zależy mi na tym, że jak już bawić się w te poplony to robić to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wczoraj wykosiłem rzodkiewkę jakby ktoś potrzebował na poplon mogę sprzedać wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Z reguły każdy poplon powinien pozostać przez zimę. Nie wydaje mi się by musiał pozostać zielony do marca. Wystarczy by go nie niszczyć, a że będzie w postaci mulczu to chyba nie przeszkadza? Ale to musisz zweryfikować u pewnego źródła. Zresztą jak pisałeś, właściciel sieje, jego kasa, jego zmartwienie.

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chciałbym posiać żyto pod tytoń pod koniec września zawsze sieje na jesieni sól potasowa pod pług żeby chlorki wyparowały wiec jak z tą solą w życie posiac pózną jesienią na żyto czy jak inazej to zrobić i czy to żyto nie bobierze za dużo potasu Można jeszcze na wiosne posiac siarczan potasu ale sól bedzie tańsza i nie potrzebuje siarki w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Jak żyto na przyoranie to co wyciągnie to odda.
Przeciętnie żyto z 1 toną ziarna pobiera ok 23 kg potasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Wczoraj u siebie posiałem facelie z mocznikiem rozsiewaczem w stosunku 16 i 60kg. na ha.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

witam, mam takie pytanie, została mi działka na której będzie kukurydza oraz ziemniaki. chciałbym wysiać poplon, który zostałby do marca, dlatego moje pytanie co wysiać i jak to wygląda z dopłatami? bo na dopłaty 2017 nic nie zgłaszałem i czy przy wniosku na 2018 rok mogę go zgłosić jesli w marcu zostanie przyorany pod stanowisko pod ziemniaki i kukurydze? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

a i jeszcze pytanie, co wybrać jeśli chciałbym zasiać teraz gleba VI klasa, ale w dobrej kondycji regularnie gnojona i wapnowana. ma być tam kukurydza i ziemniaki. tylko tak jak pisałem zastanawia mnie czy jeśli zostawiłbym do 1 marca na polu to czy mogę ją zgłosić na dopłatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam Mam potalerzowane ścierniska. Jaki poplon mogę jeszcze zasiać pod groch i pod zboża jare, III klasa bo już nie wszystko urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pod zboża jeszcze można się pokusić o groch/lubin na poplon. Gdybyś zasiał w poniedziałek to 60 dni wegetacji powinien mieć. A tak to gorczyca jeszcze o tej porze bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

damianzbr Zasiałeś rzodkiewkę ?? U mnie resztki z czyszczenia po tygodniu już się zielenią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak zasiana. Warunki idealne, gleba ciepła i wilgotna w środę / piątek powinno się zacząć zielenić o ile za głęboko nie posiałem -_- Ciekawe czy ona lubi siarkę ale pewne tak. Bo dałem coś na próbę z siarczanów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak za głęboko zasiałeś to i tak powschodzi ...... tylko na wiosnę

 Zasiałem 4ha wyki ze słonecznikiem siewnikiem trochę słabo kryło Jak zobaczyłem stada gołębi i innych To wieczorem jeszcze talerzówka ciekawe kiedy powschodzi ??

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Haha, a to dobre.

Ale tu chyba nie ma takiej potrzeby jak z motylkowymi, jaki termin siewu ona ma wiosenny?

Mam zdjęcia sianej mieszanki na poplon w której był groch (działkę omyłkowo miałem wpisaną w RŚ) i musiałem zasiać. Siałem początkiem października po kukurydzy (dobrze że kontroli nie było bo RŚ siało się do końca września chyba ;) ), w ziemię o znikomej ilości wilgoci, tzw. popiół. A zdjęcia grochu mam z marca / kwietnia. No piękny był lecz rzadki bo mieszanka poplonowa nie zawierała go zbyt wiele a i za pewne część zimą wypadło.

 

Teraz aż tak głęboko nie posiałem. Bardziej chodziło mi o to czy udało mi się wstrzelić w odpowiednią głębokość, optymalnie minimalną, czy troszeczkę przeholowałem i wschody będą o te 3 - 4 dni późniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Lepiej, głębiej spulchnia i mniej drewnieje nie mówiąc o masie.

Porównanie w ubiegłym roku w po około miesiącu:

[galleryimg=666539]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Siał ktoś na poplon gorczyca lejkiem jak tak to na jaką szczelinę ustawić żeby wysiac 25-30kg na ha

 

Ja sieje lejkiem. Gorczyce zmieszałem z saletrą amonową ( ta sama granulacja ) i w pole. Ziarno jest takie drobne że nie odmykam zasuwy tylko jeżdżę po polu na zamkniętym puki nie braknie. Jak siałem pierwszy raz to sobie kapkę uchyliłem i w połowie mi brakło :D od tamtej pory nie odmykam tylko tak jeżdżę, trochę czasochłonne ale wiem że mam równo rozsiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ja rzodkiew jutro sieję, bo jak zasiałem kiedyś wcześniej to zakwitła i nawet strąki się pojawiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Panowie można jeszcze posiać gorczycę która ma wymarznąć zimą? Co jeszcze można dodać ozimego do gorczycy aby wiosną rosło i odchwaszczało ? Najlepiej jakieś głębiej korzeniące się , z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Moim zdaniem poplon, który wymarznie zimą jest dobrym pomysłem bo łatwiej będzie pole uprawić wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18
bizonz0830 dzięki za odpowiedz

A co myślicie o mieszance - gorczyca , wyka ozima , żyto ? Gorczyca wymarznie , wyka z żytem zostanie na polu aż do terminu siewu plonu głównego, ciekawi mnie czy jeśli to wszystko zostanie do siewu jako mulcz na powierzchni to ograniczy to rozwój chwastów w pozniejszym  terminie? 

 

Samo żyto z wyką wyczytałem że 80kg żyta i 40 wyki na 1ha, mógł by ktoś doradzić ile wysiać tego jeśli dojdzie jeszcze gorczyca?

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj