Polecane posty

solek01    208

w pazdzierniku mozna zyto ale zbior dopiero w maju.

ja zbierać nie chcę tylko na masę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonz0830    2

ty sory powaliło mi się 4kg facelii +25kg wyki +80-100kg jęczmienia +6 kg słonecznika tak wysiana będzie do 20 sierpnia


powaliło mi się 4kg facelii+ 25 kg wyki jarej +80-100kg jęczmienia jarego+6kg słonecznika tak się mięszanka prezentuje dobre proporcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak wykę ze słonecznikiem zasiać? Rozsiewaczem po uprawie ścierniska i zabronować czy na ścierń i gruber?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Bizonz0830 proporcje niezłe tylko z tym jeczmieniem nie wiem czy nie za duzo?
Trzeba mieć na uwadze że słonecznik szybko rośnie i zagłusza inne rośliny. Do słonecznika dobrą opcja jest gorczyca. Nie wiem czy Ci nie zagłuszy tej faceli. Dodatkowo wydziela do gleby substancje ktore blokuja troche inne rośliny(takie naturalne herbicydy) i mogą one wokół niego słabiej rosnąć ;-) A facelia jest podobno świetna na pasze bo jest mlekopędna wiec moze bardziej w jej kierunki sie skieruj?
Tyle moge pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wykę ze słonecznikiem zasiać? Rozsiewaczem po uprawie ścierniska i zabronować czy na ścierń i gruber?

Ja bym zabronował, niby jest sucho ale nadają ciągle opad. Masz na handel nasiona tej rzodkwi, lub namiary na jakieś pewne nasiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pod koniec tygodnia będę kosił,  będzie po 120zł/30kg /ha z wysyłką . W internecie jak i na targowiskach jest dużo nasion nie tylko rzodkwi niewiadomego pochodzenia najczęściej Ukraina W ubiegłym roku zasiałem wykę 70kg/ha w mieszance i prawie jej nie widziałem. Niby rolnicy również kupuj tira i ogłaszają jako swoje

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale co to jest 120zł/30kg /ha z wysyłką? Bo nie bardzo zrozumiałem to ha na końcu? po 4 zł/kg ale trzeba będzie brać od razu 30 kg i w cenie jest wysyłka?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Z wysyłką w cenie. 30kg bo za 1kg czy 30kg płacę tyle samo kurierowi + ewentualnie za pobranie. Na 30kg/ha bo tyle się zaleca, można mniej, ale wtedy inaczej rośnie kożeń jak burak i grube twarde badyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aha wiem o co chodzi. Ale jednak może bym sam przyjechał po to. Będę chciał domieszać do moich słoneczników itp. W czwartek skosisz? Bo w sobotę będę chciał siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

a spytam jeszcze tu, moze ktos z kolegów Facelkę ma na sprzedaż?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonz0830    2

ja na olx nie mogę wkleić linka więc podam numer  502703966  kupiłem gościu wysyła kurierem za pobraniem cena za przesyłke to 20zł za każde 30kg cena facelia 6 zł za kg myślę że nie drogo nwm jak z wschodami bo będę siał w piątek lub sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonz0830    2

ja zasiałbym 4kg facelii + 40kg na hektar  wyki najlepiej do 20 sierpnia może też być gorczyca  lub łubin z wyką coś strączkowego będzie dobre jaka klasa ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Mozaika lll do V, z przewagą gleby średniej. Także coś co nie jest wymagające bo gleba z ph ok. 4 i zawartość składników też nie oszałamiająca.
Rok temu dzialka 5ha wapnowana. Teraz zostanie roztrzęsiony obornik i wykonam płytką orkę. Na to chciałbym coś posiac.

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonz0830    2

z tym ph wyka może mieć ciężko z informacji z internetu i od kolegów wiem że lubi bardziej odczyn gleby obojętny ja bym spróbował fecelie z łubinem  zasiej facelie z łubinem możesz też gorczyce ale ja bym polecał facelie z łubinem dla ciebie nie dawaj zbyt dużo azotu te rośliny nie potrzebują tyle a rośliny strączkowe posiadają bakterie brodawkowe na korzeniach i z głębszych partii ziemi przenoszą je do góry najlepiej nie talerzować bo wtedy ucieka wszystko jeśli potrzebujesz azotu łubin żółty jest dobry gromadzi azot w glebie.

tu jakieś przykładowe mieszanki znalazłem na forum

łubin żółty + facelia 80kg + 4kg na hektar

łubin żółty + wyka zimowa 100 + 40 na hektar

łubin żółty + groch 100+100 na hektar

coś z tych było by dla ciebie dobre i tak zrobisz jak będziesz chciał tylko się pośpiesz żeby tak do 20 sierpnia zasiać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Moze mi ktos pomoc co to jest za roslina czarne nasiona? Te zolte to wiem gorczyca biala
post-26235-0-05145300-1502906397_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Wczoraj posiałem gotową mieszankę poplonową.

Rzodkiew oleista 40%

Gorczyca biała 40%

Facelia błekitna 20%

25kg/ha

Po podorywce zdecydowałem się że posieję siewnikiem do zboża.

Nie wiem czy dobrze zrobiłem nie dając żadnego nawozu. Daaawno nie siałem poplonu i nwm jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonz0830    2

ja dziś zasiałem 3.5 ha własną mieszankę 4 kg facelii + 25 kg wyki + 80 kg jęczmienia  na ha jutro jeszcze 1.5 ha zasieje i koniec.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Wziąłem w dzierżawę ziemię od jednego gościa który wszedł w program rolno-środowiskowy i musi w zmianowaniu mieć poplony ozime, które muszą stać do 1 marca. Oddaję mu dopłaty ale zadeklarował się, że wysiewanie poplonów bierze na siebie a działki w bardzo dobrej kulturze to się skusiłem na dzierżawę. Pytanie tylko co warto posiać na taki poplon aby na początku marca zasiać owies? Nie podoba mi się perspektywa wiosennej orki ale może da się zrobić to tak aby było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonz0830    2

 

a czy rośliny na ten poplon muszą być ozime czy mogą być też jare jeśli jare to gorczyca była by dobr bo tworzy dużo zielonej masy a nie wiem czy coś ozimego urośnie do 1 marca a jakie klasy tej ziemi

Edytowano przez bizonz0830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj