Polecane posty

majes    5

Pod kukurydzę po rzepaku co byście zaproponowali?
pole nie ruszane, myślałem dać gorczycy z 15kg + 50kg zboża i to stalerzowac. Z samosiewami rzepaku powinno być chyba ok.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz paszę to albo poplonowe mieszanki traw z dsv albo mieszanka gorzowska, a jak na przyoranie to któraś z ich mieszanek międzyplonowych, też się właśnie zastanawiam ale po rzepaku to idzie pszenica u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oksymoron    0

Witam
Podpowiedzcie mi bo mam zamiar w tym roku wapnowac pola atri granem i posiac tez poplon z łubinu przed pszenżytem ozimym
i teraz pytanie czy najpierw wapnowac i siac łubin czy siać łubin a wapnować przed worywaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Panowie jeśli chcę zasiać żyto ozime z przeznaczeniem na mulcz na późną wiosnę to wystarczy teraz podorywka i wysiew rozsiewaczem i później broną przejechac  jak ze zwykłym poplonem czy jednak trzeba wykonać orke siewną itd?

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Wystarczy chociażby talerzówka :)


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Okej , dzięki wielkie za odpowiedź , jeszcze jedno mam pytanie bo mam 1ha pola III klasa i problem w tym że ścinałem słome orkanem ale niestety nie pocięło tak dobrze i nie wiem czy ta słoma się nada jako nawóz ze względu na jej wielkość, jeśli się nada to ile zastosować saletry 34n lub mocznika na ha uwzględniając że słoma potrzebuje (chyba) azotu do rozłożenia oraz żyto do wzrostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Polecam Bactim Słoma 1l/ha + mocznik lub 2l/ha Bactimu. Dobrze wymieszaj wszystko z glebą - najlepiej talerzówką.


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Na mój 1ha pociętej słomy kupno 5l bactimu jest troche mało ekonomiczne więc muszę raczej zostać przy samym azocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonz0830    2

witam mam pytanie odnośnie proporcji mieszanki poplonowej otóż wymyśliłem coś takiego 4kg facelii + 30 kg wyki siewnej + 100 kg jęczmienia jarego na hektar  myślę o zmniejszeniu ilości wyki na 25 lub 20 kg żeby nie było gęsto co myślicie zmniejszyć ilość wyki czy nie. Obsiane będzie 5 hektarów tym kolega obsiewa 7 hektarów owies i groch wszystko ja robię w tym roku w pryzmę przyczepą samozbierającą pottinger siloprofi II rok temu zrobiłem 30 kulek grochu z owsem i pasza była bardzo dobra.

Proszę o pomoc względem tej mieszanki czy nie będzie za gęsto z góry dziękuje i Pozdrawia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Możesz prysnąć też na inne pole :)


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oksymoron    0

Witam 
Podpowiedzcie mi bo mam zamiar w tym roku wapnowac pola atri granem i posiac tez poplon z łubinu przed pszenżytem ozimym 
i teraz pytanie czy najpierw wapnowac i siac łubin czy siać łubin a wapnować przed worywaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jest 9 sierpień i jeszcze nie posiałeś łubinu? Kiedy on ma wyrosnąć? Do siewu pszenżyta na pewno nie zdąży, no chyba że będziesz siał w listopadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonz0830    2

i co nie zadużo tej wyki proszę o pomoc 4kg facelii +30kg wyki +100kg jęczmienia  jarego  dobra ilość wyki czy zmniejszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

A jakie te wapno? tlenkowe czy węglanowe? jeśli węglanowe to można przed siewem poplonu dobrze mieszajac z ziemia i nie będzie problemu , rozsiać azot jeśli dajesz pod łubin i będzie ok, bo po tlenkowym trzeba czekać miesiąc zanim można zapodać nawozy i cokolwiek zasiać

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oksymoron    0

wapno węglanowe a jaki inny poplon na taki krótki czas proponujesz bo mi owies dopiero w tym tyg zszedł z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie znam się na paszach, nie pomogę w sprawie wyki. Miałem kiedyś łubin wąskolistny zanieczyszczony wyką, świetna mieszanka poplonowa na przyoranie

 

 

Azot pod łubin to zupełny bezsens. Łubin ma długi okres wegotacji a w początkowej fazie rozwoju tworzy mało masy wegotatywnej. Najlepiej przyorywać go z zawiązanymi zielonymi strąkami, wtedy korzynie głębo spenetrują glebę i będzie miał duzo białka czyli azotu w tkankach. Moim zdaniem poplon pod rośliny ozime nie jest zbyt dobry ponieważ pozbawia glebę wody potrzebnej do wschodów nasion. Szczególnie na lżejszych glebach na których uprawia się owies i pszenżyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonz0830    2

chłopaki dobre te proporcje 4kg facelii + 25kg wyki jarej  + 100kg jęczmienia jarego (może dorzuce po 6kg słonecznika na hektar i zmiejsze ilość jęczmia na 90kg) proszę o pomoc nie chce żeby było za gęsto pokładzie się i co dobre proporcje czy nie

 


to na poplon

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Jak masz sporo wody to posiej życice westerwoldzka. Jak masz wodę i azot to po 6-7 tygodniach masz trawę do pasa. Dużo masy w bardzo krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Jest jakiś poplon co można siać po kuku, tak w połowie października? może jakaś roślina zimująca, co rośnie dobrze wiosną i wówczas robić wiosenną orkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonz0830    2

pomoże mi ktoś odnośnie tej mieszanki  4 kg wyki + 25 kg facelii  + 80-100kg jęczmienia jarego + 6kg słonecznika na hektar nie wiem ile tego jęczmienia dać żeby za gęsto nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj