Polecane posty

Gość hospodar   
Gość hospodar

gorczyca daje to co każdy poplon - zwiększa zawartość próchnicy w glebie gdy się ją przyorzę na zieloną masę. Dodatkowo rozluźnia glebę, likwiduje podeszwę płużną i specjalne odmiany są mątwikobójcze. Jeśli chodzi o sposób uprawy gorczycy w poplonie ja mam następujący. Po żniwach orka i siew gorczycy. Gorczyca rośnie i zimuje na polu. na wiosnę łodygi są strasznie kruche i łamliwe. Daję nawozy fosforowe i potasowe i następnie agregatem (broną wirnikową) sieję buraki - a po gorczycy na powierzchni gleby ani śladu. Dodatkowo gdy gorczyca pozostaje na zimę na polu zapobiega erozji wodnej i wietrznej gleby dzięki czemu składniki pokarmowe pozostają na polu no i oczywiście przyczynia się do gruzełkowatej struktury gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w jaki sposób gorczyca likwiduje podeszwę płużną????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hospodar   
Gość hospodar

Normalnie. Korzeni się głęboko i rozpulchnia glebę z uwagi na bardzo cieńkie korzenie i dużą siłę przebicia w głąb gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Witam

mam pytanko- czy aby dostac dopłate na poplony trzeba miec opryskiwacz z atestem i jakies kursy ukonczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

No atest i kurs, to pierwsza rzecz którą kontrola sprawdza jak wpada do gospodarstwa, więc lepiej to mieć.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na poplony wysiewam zawsze gorczycę.

 

 

@tommy66692 kursy chemizacyjne można zrobić w najbliższym WODR. Ma on ważność 5 lat.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcąc odświeżyć temat, mam do was zapytanie co daje lepsze rezultaty gorczyca czy gryka. Jaką dawkę nasion na ha stosujecie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5314    0

Ja sieje gorczyce B)


..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak szczerze to dużo jest papierkowej roboty z tym całym pakietem poplony, bo ojca nie ma ochoty na kolejne papierki, a tak wogóle to pewnie na początku trzeba zrobić plan który coś tam kosztuje i każda poprawka w planie potem tez kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie siejemy rzepe i gorczyce na przyoranie


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

My siejemy gorczycę i saradelę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Pracy wsumie aż tyle nie ma z papierkami. Bo idziesz do doradcy rolno środowiskowego. Godzina czasu i po sprawie

 

Co do kasztów to inne lata wszystko było za darmo. Ale w tym roku ODR-y nie dostały na to pieniędzy. I teraz jest tak:

-Zrobienie biznes plany- 3% kwoty którą dostaniesz

-W kolejnych latach wypełnienie wniosku -60zł

-Korekta- bezpłatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

gdybym w tym roku chciał wziąsć pakiet poplony to czasu mam tylko do 15 maja ze zrobieniem planu itd?

i siałbym wtedy już po tych żniwach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jesli chodzi o poplon to polecam łubin wąskolistny -który daje nam

- masę zieloną równą masie średniej dawki obornika

- wiąże azot z powietrza

- korzeń typu palowego rozluźnia glebę

dokładniejsze info tutaj


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tak wnioski do 15 maja. A siał byś już w te żniwa. Tylko czy zdążysz do odr-u się zapisać. Bo u nas mieli na miesiąc do przodu terminy zajęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Panowie jaki wniosek trzeba na dopłaty poplonowe? Składa się go razem z wnioskiem o bezposrednie dopłaty? Trochę jestem nie w temacie ale trzeba robic ten biznesplan? Czy to na rolnosrodowiskowe? Czy moze rolnosrodowiskowe to poplony?

 

Proszę o szybką odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Trzeba opracować z doradcą plan rolno środowiskowy na pięć lat i ściśle się do niego stosować .

Wniosek składa się co roku na 1 rok .równolegle z wnioskiem na dopłaty bezpośrednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Tak wniosek opracowuje doradca z ODR-u za kasę i składasz go z wnioskiem na dopłaty bezpośrednie .Ja mam rolno środowiskowy od 2006 i jeszcze na normalnych warunkach, ponoć te nowe programy są bardzo rygorystyczne,u kolegi była kontrola i gostek powiedział że ci co mają ten program to drugi raz w niego nie wejdą,i to prawda ja już go nie przedłużę .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Piotr dlaczego juz II raz niewejdziesz? Ja w tym roku wlasnie chcialem po raz pierwszy zlozyc:/


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja sieje wtym roku już 5 raz i ostatni nareszcie .Wprodukcji roślinnej tak jak umnie rzepak i pszenica to te poplony to tylko zawracanie d... Dla przykładu dodam że z ozimej pszenicy było 8 ton a z jarej po poplonach (ledwo udało sie pośać bo mokro gdyż ziemia w mulczu niesechnie) 4 tony adostałem 500 zł czyli za tone a 3 jestem wplecy .Teraz sie zmieniło to choć krowiaże mogą jesienią wypasać bydło.Atak to lepiej poplon po kombajnie posiać i przyorać pszed sianiem to wiencej warte niż te 500zł.Takie moje skromne zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj