Polecane posty

Pajej    231

co zasiac po rzepaku zeby zebrac w bele na 1 pazdziernika

słonecznik


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

A jakby nasiona gorczycy lub np faceli zmieszac z wapnem granulowanym i sprobowac rozsiac lejkiem ??  Rozsieje sie to rownomiernie czy nie bardzo  ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Poradźcie mi w temacie ścierniska, jest trochę chwastu i nie wiem co robić. Słoma siekana i teraz nie wiem pryskać Roundapem i czekać na orke zimową czy opryskać mocznikiem wymieszać z ziemią posiać poplon czy opryskać mocznikiem wymieszać z ziemią odczekać aż chwast powschodzi i opryskać go Roundapem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytanie co masz zamiar siać na przyszły sezon, i jakie to są chwasty. Jak jednoroczne, rozsiewające się z nasion to opcja z poplonem, jak wieloletnie rozmnażające się z kłączy i korzeni to ta Roundapem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli jest naprawdę dużo, to lepiej agregatem przejechać, i potem opryskać to co powschodzi. Gdyby ocet i powój był nieliczny, to lepiej dać poplon. Nieliczne chwasty może zagaić. Przytulia jest jednoroczna, to nawet jak ją zniszczysz opryskiem, to na wiosnę i tak wzejdzie z nasion. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Nie ma dużo np. ostu to taki kawałek 10x10 się wyrzucił, powój t0 tylko miejscami, dzięki za rade więc będzie mocznik i poplon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostromati    2

Na sciernisko 10 kg łubinu żółtego, na część będzie obornik 15t/ha, wymieszać to wszystko kultywatorem, na to 3kg facelii i bronowanie, urosnie to jakoś? A jesienią na to wapno i orka?

Edytowano przez kostromati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Jeśli już wapno to ja osobiście wolałbym teraz je dać aby je dobrze wymieszać z glebą a obornik na jesieni pod orkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostromati    2

Jeśli już wapno to ja osobiście wolałbym teraz je dać aby je dobrze wymieszać z glebą a obornik na jesieni pod orkę.

Tylko że wapna jeszcze nie ma a z łubinem nie ma na co czekać już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dzwoń na podany nr, ja nie zajmuje sie sprzedarza mam od tego inne osoby w rodzinie :) , aczkolwiek mysle ze nie bedzie problemu. Jak chcesz z łubinem to jakieś 15 kg słonecznika i 100 - 110 łubinu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Jeżeli chodzi o międzyplony/poplony to coś z tej oferty polecam:
http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nasiona/mieszanki-traw/mieszanki-jednoroczne-poplonowe/
http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nasiona/miedzyplony/

W niektórych produktach masz fotki - wykonane w tym roku na naszych polach.

Również można się rozejrzeć w kwalifikowanym materiale siewnym, z oferty DSV (ekologiczne z certyfikatem PL): http://big-agro.pl/wp-content/uploads/2016/07/Nasiona-kwalifikowane-ekologiczne.pdf


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

bronować ją jeszcze czy wystarczy rozrzucić podczas pracy siewnikiem na ścierniskowcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Słuchajcie, muszę zasiać gorczycę na poplon. Problem w tym, że jest strasznie dużo słomy i gdy użyję ciężkich bron całą słomę i nasiona gorczycy przy okazji pościągam w wałki i nic z tego poplonu się nie uda. Więc która opcja będzie lepsza:

1.Talerzowanie ścierniska, rozsianie gorczycy, wałowanie wałem gładkim

2.Talerzowanie ścierniska, rozsianie gorczycy, ponowne talerzowanie (tutaj nasiona gorczycy mogą być zbyt głęboko posiane)

3.Talerzowanie ścierniska, rozsianie gorczycy, przejazd płytko kultywatorem ( tylko czy tutaj aby nie pościągam znowu słomy)

4.Rozsianie gorczycy, talerzowanie ścierniska (Opcja która wyjdzie najtaniej tylko czy dobrze ?)

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

talezowanie rozsianie gorczycy i wał strunowy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

bronować ją jeszcze czy wystarczy rozrzucić podczas pracy siewnikiem na ścierniskowcu

 

Facelia   musi  być  przykryta -ziarno  na wierzchu  nie powschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Panowie jak pogodzić roundupowanie, wapnowanie i poplon w jednym roku? Jeśli jakimś cudem uda się w tym tyg skosić to pod koniec kolejnego tygodnia roundup, więc poplon dopiero pod koniec sierpnia by się dało posiać. Znowu jak najpierw posieje poplon to czy na jesieni zdążą jeszcze wyrosnąć chwasty tak żeby je zroundupować. Wapno w obu wypadkach raczej dopiero na jesieni. Bo nie mam na nie teraz czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj