Polecane posty

Arek    218

Po zbożach mam zamiar zasiać poplon na przyoranie w listopadzie. Zastanawiałem się nad mieszanką groch 150kg+5-7kg faceli lub groch 100kg+łubin 100kg+facelia 5kg. W jakim terminie najlepiej to wysiać? I czy taka mieszanka będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak najwcześniej, nawet w lipcu. Tylko groch głęboko o facelia płytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

dokładnie, grochy i łubiny jak najszybciej

 

Panowie mam pytanie, chce po żniwach wysiać jakąś mieszankę poplonową, wcześniej siałem samą gorczycę z różnym skutkiem. Wymyśliłem sobie grykę, gorczyce i facelię w proporcjach 30 gryki 8 gorczycy 5 facelii. Za gęsto, za rzadko czy w sam raz? Czegoś więcej czegoś mniej? Siew planuje w okolicach 20 sierpnia. Z góry dzięki za pomoc


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Panowie, jaki optymalny termin siewu łubinu i grochu na poplon? Dodam, że za 1.5-2tyg.  będę miał już wolne stanowisko i chciałbym wysiać łubin lub groch, albo mieszankę tego na poplon, na przeoranie na zimę + obornik. Mam takie pytanie, dało by radę w jednym roku wapno poplon i obornik?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

na samej górze tej strony masz podobne pytanie do Twojego i niżej odpowiedzi a mimo to pytasz ponownie, po co?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@ansu

Groch mam zamiar rozsiać rozsiewaczem a później grubej z siewnikiem poplonu z facelią i myślę, że będzie ok.

 

@Patryczek96

U siebie planuje wapnowanie na ściernisko, siew poplonu a przed orką zimową obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas1999    2

Witam , chciałbym się dowiedzieć czy mogę wysiać poplon np. gorczyca seradela itp. bez pośrednio na ściernisko czyli od razu po zbiorze słomy bez przygotowania wcześniej gleby. Poplon razem z ścierniskiem zastał by zmieszany albo agregatem podorywkowym lub talerzówką. I moje pytanie czy w ogóle poplon by urósł? Proszę o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Urósłby, wszak samosiewy też wschodzą. Tylko lepszy efekt da się osiągnąć rozsiewając na pole potraktowane agregatem i następnie przebronowanie.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas1999    2

A co mogę wysiać na poplon gorczyce łubin seradele. Co mogę zasiać razem? Przed ewszystkim  poplon pójdzie na jesienna orkę. Jaki polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co wymieniłeś będzie ok. Możesz jeszcze słonecznika dorzucić. Mieszanki są lepsze od pojedynczych roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Ja w zeszłym roku sialem gorczyce po sciernisku a potem waly i bylo ok natomiast bobik na ściernisko przed agregat i tez bylo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Panowie a czy poplon utworzony z mieszanki nasion gorczycy i owsa będzie ok? Bo mam nasiona tych dwóch roślin a nie chce już dokupywać niczego innego. Myślę, żeby to ściąć na kiszonkę. Po żniwach talerzówka, siew poznaniakiem i brona. Deszczu jak na razie nie brakuje i mam nadzieję, że tak zostanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

A co mogę wysiać na poplon gorczyce łubin seradele. Co mogę zasiać razem? Przed ewszystkim  poplon pójdzie na jesienna orkę. Jaki polecacie?

 

Z seradelą to bym uważał, bo jak będzie dobra pogoda i się ładnie wybuja to może być problem z orką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostromati    2

Po życie co najlepiej posiac na poplon pod qq? Jesienią będzie przyorany wraz z obornikiem, sam łubin wystarczy czy coś dodać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej sam nie będzie rósł, a z samosiewami żyta. Ja siałem kiedyś po życie gorczycę na polon. Gęsty kożuch się zrobił z żyta i gorczycy, po przyoraniu, pole było tak czyste, że na drugi rok nawet nie było za bardzo od czego pryskać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostromati    2

Gorczycy nie będe dawał, wysusza , ewentualnie jakaś facelia, groch lub coś podobnego i zastanawiał co dla qq najlepsze będzie

Edytowano przez kostromati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Czy jest szansa na jakiś popon który mógłby być wysiany po zbiorze żyta (koniec lipca) tak aby zdążył jeszcze urosnąć i go przyorać aby zasiać 15 września następne zboże ozime?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

no i jaka Ci ta gorczyca wyrosła? miała chociaż 15 cm zanim zakwitła? 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

no i jaka Ci ta gorczyca wyrosła? miała chociaż 15 cm zanim zakwitła? 

 

Miała dobre 1,2m do 1,5m wymieszana z tarnogranem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj