Polecane posty

Pajej    231

jak dasz rade co całe zaorz, a jak nie to wtedy kombinuj


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Powiem ci tak kiedyś pomagalem siać proso mojemu koledze.Siał na 6 klasie chyba 2 lata temu.Sielismy w maju i było tak sucho ze nawet nie było czego orać.Poschodziło w miarę ładnie jednak później zupełnie wyschło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Ja bym siał na IV i V w dobrej kulturze, rokrocznie obornikowanej. Rok temu siałem owies z grochem, po jęczmieniu ściętym na GPS, i nawet coś zebrałem, ale nie byłem z tego zadowolony. Jednak później susza była bardziej okazała i po ścięciu grochu na dodatek do pryzmy z traw drugiego pokosu, zasiałem wszystkie resztki które miałem(owies, groch trochę gorczycy) i całkiem się nie udało. Jedynie pożytek z tego był taki że po wywiezieniu obornika i przyoraniu pięknie rośnie pszenżyto z wyką(też na kiszonkę).  Więc teraz się zastanawiam co można by jeszcze było innego wymyślić. Jak wiadomo z paszą różnie może być jak się powtórzy zeszłoroczna aura pogodowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Macie może jakieś sprawdzone mieszanki do posiania na poplon by spełnić zazielenienie i jednocześnie można było to krowami spaść? Chodzi mi o poplon zaraz po żniwach do października. Ziemia 4 i 5 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam. W przyszłym tygodniu planuje skosić żyto na kiszonkę, po scieciu chciałbym coś zasiać również z przeznaczeniem na kiszonke (w bele) co mi polecacie na 5klase ziemii ? Myślałem nad takim miksem ( owies gorczyca łubin i facelia) ? Chodzi mi o coś co da duzo masy 

Edytowano przez robertsiwek15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Planuję w ramach zazielenień posiać poplony. Jako ścierniskowe po rzepaku gorczyca + facelia. Natomiast po pszenicy na poplon zimowy gorczyca chyba trochę nie bardzo, bo w zmianowaniu jest rzepak. Teraz jest pszenica po rzepaku, na wiosnę 2017 będzie kukurydza dalej pszenica i znowu rzepak. Czy ta gorczyca będzie dużym, błędem, czy można?

Jeszcze pytanie odnośnie siewu: chciałbym to rozsiać po ściernisku siewnikiem do nawozu, a później gruber lub talerzówka. Co będzie lepsze w kontekście wschodów poplonu? Czy takie uproszczenie w ogóle zda egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest odpowiedni termin na posianie peluszki na poplon? Czy okolo 10 sierpnia po zbiorze pszenicy nie bedzie za pozno? W listopadzie chcialbym to przyorać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Co do gorczycy to ja sialem ją rozsiewaczem do nawozu (niecale 20kg/ha) po zgruberowanym wcześnie polu i gorczyca ladnie wyszla po lekkim deszczyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Co teraz posiać, żeby duże urosło i nadawało się na paszę w balotach dla bydła?

 

Edytowano przez HANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

planuje zasiać na poplon gorczyce i łubin. czy ktoś siał już taką mieszankę? jak tak proszę o info ile czego siać, ile nawozu i czym siejecie.

siałem w zeszłym roku bez nawozu 15kg gorczycy i ok 140 łubinu-ładnie to urosło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

jaki poplon będzie według was najlepszy żeby zasiać po żniwach i zakisić w balotach dla krów?? myślę o peluszce, nie będzie to pleśnieć w belach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tymi motylkowymi jest taki problem, że słabo się zakiszają, szczególnie w czystym siewie. Więc może ją zasiej z jakimś zbożem jarym. Wtedy się lepiej zakisza, i lepiej rośnie. Owinie się wokoło źdźbła, to i koszenie będzie łatwiejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

no właśnie też sie boje że słabo zakiśnie dlatego pytam. może masz jakiś lepszy pomysł na taki poplon??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

owies jęczmień i ta peluszka

robiłem coś podobnego ale z grochem pasza super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Panowie po żniwach na ściernisku planuje wysiać jakiś dobry poplon i go przytalerzować następnie jak by urósł to pod pług i siew ozimego zboża

Mam do wysiania groch łubin żółty i niebieski co polecacie i w jakich ilościach to pomieszać ? :D


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

ok, a ile wysiewałeś mniej więcej tej mieszanki, ile owsa ile jęczmienia i grochu?? pamiętasz może??

siałem bardzo gęsto ok 240-250kg i mieszane było objętościowo po równo więc na pewno grochu było najwięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o siewniku poplonów firmy Agro-masz? chciałbym w przyszłości kupić również ich agregat dlatego zastanawiam się nad nim aby później nie było problemu z dopasowaniem. A może jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Moim zdaniem lepiej kupić skrzynkę z jakiegoś siewnika czy cały siewnik  za 1000-2000 zl  i wrzucić na agregat. Daje to możliwość wysiewu drobnych nasion np 10kg/ha jak i grubych np ponad 300kg/ha

[galleryimg=613602]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Panowie co zasiać po owsie bo skosilem na kiszonke. Ziemia 6klasa ale niski kawałek. Myślałem o takim czymś jak owies, gorczyca, peluszka i facelia. Ile takiej mieszanki wysiac na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj