Polecane posty

adnext    0

Co sądziciee aby teraz ściernisko przejechac kultywatorem (i tu mam pytanie lepszy kultywator czy podorywka czy efekt bedzie ten sam ?)i wysiać gorczyce na poplon ? W przyszłym roku na polu bedą ziemniaki. Dodam że w tym roku była tam jęczmień.

Edytowano przez adnext

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian350z    2

Gorczyca zakwasza ziemie z tego wiem. podorywka, szkoda meczyc ciagnik na kltywator, po za tym lapy mozesz polamac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal04    11

Mam pytanie jaki jest termien wysiewu poplonu miedzy scierniskowego na dotacje 15 czy 20 sierpnia? PILNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Patrząc na aktualną pogodę długoterminową nie ma sensu siać poplonu. Susza. I tak nic nie urośnie.

 

W jaki sposób gorczyca zakwasza glebę? Możesz to wyjasnić?

Z tego co wiem glebę zakwaszają niektóre nawozy min zawierające siarkę i azotowe oraz wapń jest wymywany przez deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

panowie mam zamiar posiać poplon owies + peluszka tylko nie wiem jak to zasiać czy razem wymieszać czy osobno peluszke kosem potem agregat owies siewnikiem  i wał  sam nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adnext    0

po podorywce zabronuj, wymieszaj peluszkę z owsem rozsiej na polu i lekko przybronuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adnext    0

kosem ;)

a jaką tam masz pogode ? bo u nas susze :(

Edytowano przez adnext

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Jest sens zasiać jakiś poplon jak jest taj sucho? Czy lepiej wstrzymać się do jakiegoś desczu i zasiać dopiero po deszczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24nh    79

sens jest taki ze terminy z doplat sa i tego wymagaja... to ile tego lubinu z pelucha siac? z 30kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adnext    0

a nie lepiej owies z peluszką? Ja najcześciej widzę że tak sieją.  Z tym że owsa jest około 60-70 % w tej mieszance reszta peluszka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Tak czytam i nie wiem co myśleć o tym wszystkim.Ja mam pole po ugorze od tamtego roku zasiałem w lutym pszenżyto dublet teraz skosiłem i miałem 3t/ha.Teraz chcę zasiać coś na poplon aby na wiosnę przygotować pod jęczmień.Tylko narazie susza jest i nie idzie uprawić.Więc co byście polecili aby zasiać początkiem września poplon pod orkę zimową na listopad? myślałem o samym łubinie ale czy urośnie odpowiednio? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Jak się ma sytuacja odnośnie zazielenienia przy takiej suszy? Tak sucho że nie ma mowy o żadnej prac w polu. co trzeba zrobić żeby nie dostać kary w razie kontroli.

Edytowano przez kodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Panowie, u mnie jest pustynia na polu, połowę już ztalerzowałem idzie nie najgorzej, mam zamiar posiać 3ha łubinu, od niedzieli ma popadać i nie wiem co teraz robić siać czy nie?

Edytowano przez Patryczek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Powiedziano mi, że należy napisać oświadczenie o "wystąpieniu nadzwyczajnych okoliczności" tj. suszy z podaniem nr działki i powierzchni dotkniętej suszą, potwierdzone przez urząd gminy i chyba jeszcze 2 świadków... Nic nie pisać w nim o tym czy się siało czy nie. To tylko forma dupochronu, bo nikt dzisiaj nie powie wprost, żeby nie siać.

 

Do tego jeszcze znalazłem artykuł:

http://www.agrofoto.pl/finanse/susza-a-koniecznosc-wysiewu-miedzyplonow-do-20-sierpnia-odpowiada-arimr,59196.html

 

 

 

Edytowano przez piotr89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Czy siew poplonu z gorczycy poznaniakiem  na podorywkę(słoma ścięta), 20 sierpnia ma jeszcze sens(zakładając, że jednak będzie przepadywać) czy trochę późno już? Orka zimowa by była powiedzmy 15 listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

nam kobitka mówiła że zasiać należy a jeżeli nie wzejdzie to owy fakt zgłosić do agencji i na pewno zrozumieją no ale kontrola i tak może być do 1 października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj