Polecane posty

BizonFan321    374

Przy odpowiedniej uprawie nie będzie . W tym roku ziemniaki są właśnie po poplonie z rzepaku i nie ma problemu z tym żadnego . Nie wiem czy 3 roślinki były :)

Edytowano przez BizonFan321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

a co myślicie o miesznce rzepak z gorczyca po 15 kg tego i tego na ha pod talerzówke?

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens siać jakiś poplon i jaki pod pszenicę ozimą, dodam, że na moim terenie przez najbliższe dwa tygodnie mają być obfite opady deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Mają być, ale nie wiadomo czy będą. Poplon pod oziminy to moim zdaniem pomyłka. Ziemię przesuszysz pod roślinę główną i tyle z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

czy jest sens siać jakiś poplon i jaki pod pszenicę ozimą, dodam, że na moim terenie przez najbliższe dwa tygodnie mają być obfite opady deszczu

Zanim Ci to zejdzie i wyrośnie to juz orać bedzie trzeba a wszystko kosztuje a efektu mieć nie bedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ja zasiałem grykę na poplon. Na ściernisko talerzowanie, po tygodniu rozsiewacz z gryką i później jeszcze raz talerzówka :) Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja zasiałem grykę na poplon. Na ściernisko talerzowanie, po tygodniu rozsiewacz z gryką i później jeszcze raz talerzówka :) Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Nie lepiej było płytko podorać i pobronować zasiać i znowu brona lub wał pole równe i efekt lepszy. Ja tak zrobiłem i po 4 dniach gryka zaczeła wschodzić tzn. tydzień temu w sobotę siana w środę już zaczeła się pokazywać dzisiaj już dobrze znać rzędy facelia również powschodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

i po co orać? ja ścierniskowym zrobiłem i w to rozsiewaczem do nawozu zasiana gorczyca została i potem bronowanie ciężkimi bronami i gorczyca już jest spora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

wiem,że to nie giełda ale co tam ;)

jakby ktoś był chętny sprzedam większą ilość gorczycy

północna wielkopolska

info priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

karolr2

 

 

 

mnie było tak wygodniej bo mam talerzówkę do tego typu prac :) Teraz jeszcze chcę na 1 polu dosiać gorczycę i zastanawiam się czy to później jeszcze bronować...

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witam,czy siew poplonu w postaci gorczycy po niedzieli(tylko w tym terminie mam możliwości) ma sens,czy nie będzie za późno szczególnie że chcę na tych polach posiac pszenicę ozimą i w jakiej ilości na ha rozsiac tą gorczycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Masz nadmiar wilgoci? Pod ozime nie sieje się poplonów bo później problem z wschodami jak wodę ci powyciąga ten poplon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

wilgoci w ostatnim czasie nie brakuje ale masz rację nie wiadomo jak będzie za 4-6tyg. dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

W ramach programu rolnosrodowiskowego dalej trzeba siac poplony czy mozna zrezygnowac? Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Ma ktos moze jakas tabelke albo wie ile skladnikow mineralnych dostarczaja do gleby zaorane poplony? O gorczycy znalazlem w internecie ale o reszcie nic.

Edytowano przez dawid35123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

o widzę kolega żyłę złota wyhaczył. teraz już nie będzie nawoził tylko poplony siał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Poplony przede wszystkim dostarczają glebie masy organicznej która poprawia jej strukturę. Bezpośrednio składników mineralnych nie dostarczają bo niby skąd mają je wziąć (nie dotyczy roślin motylkowych wiążących N). Pobierają składniki mineralne które w glebie już są a nie pobrała ich roślina z plonu głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Korzyści jakie daje przyoranie 10-14 ton gorczycy na 1 ha to oprócz wymienionych wcześniej jest wprowadzenie do gleby:

  • 30-50 kg/ha P2O5 ,
  • 125-150 kg/ha K2O,
  • 80-100 kg/ha N

Tak pisze na jednej ze stron. Co wy na to?

Edytowano przez dawid35123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Moj tegoroczny poplon z gorczycy tragedia, miesiac jak posiana i stoi w miejscu jak powschodzila, nie wiem co sie dzieje :/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A skąd gorczyca weźmie te składniki?

Pewnie one są już w glebie. Fosfor pobierze z form trudno dostępnych dla zbóż, potas dosięgnie korzeniem palowym z większej głębokości a azot wykorzysta ten co zostawiła roślina uprawiana w plonie głównym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

w lipcu zasiałem wyke/gryke na poplon z zamiarem zakiszenia w balotach. Obecnie wszystko zakwitło, ma wysokość ok 1 metra, kiedy to kosić na kiszonke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj