Polecane posty

szwagier24    38

reasumując na ,,odchwaszczenie" pod jare na poplon gorczyca pozostawiona do wiosny czy zaorana po ścięciu przez mrozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

A mam pytanie zasiałem gorczycę w maju teraz będę ją orać i powiedzcie co po tym zasiać znowu gorczycę, żeby pole nie zarosło chwastami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Macie jakieś własne mieszanki poplonowe na ziemie lekkie? Myślałem skomponować cos na wzór TerraLife - Rigol czyli łubin gorzki, słonecznik, koniczyna aleksandryjska, seradela, facelia, owies czarny, len oleisty, gryka, lnianka siewna tylko nie wiem w jakich ilościach poszczególnych nasion na ha.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Co najlepiej posiać teraz po jeczmieniu ozimym na poplon, żeby koniec wrzesnia, poczatek pazdziernika posiac pszenice? Ziemia 3b-4ab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0

chce na za miesiac posiac poplon na ogrodek tylko co ? zeszlym roku posialem gorczyce i z obornikiem zaoralem na jesien. a teraz co wybrac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

@ahten - poplon przed oziminą to kiepski pomysł ze zględu na nadmierne przesuszenie gleby.

@ferguson235 - a jaka będzie roślina w plonie głównym?

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Co najlepiej posiać teraz po jeczmieniu ozimym na poplon, żeby koniec wrzesnia, poczatek pazdziernika posiac pszenice? Ziemia 3b-4ab.

Facelię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

A mam pytanie zasiałem gorczycę w maju teraz będę ją orać i powiedzcie co po tym zasiać znowu gorczycę, żeby pole nie zarosło chwastami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0
.

@ferguson235 - a jaka będzie roślina w plonie głównym?

 

jak to w ogrodku troche ziemniakow, troche owsa i rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Pod ziemniaki gorczyca mątwikobójcza, pod owies poplon z łubinu a pod rzepak nie ma sensu - taka opcja jeśli lubisz się bawić:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0

ok dzieki a jeszcze jedno, mozna polon skosic i potem przeorac czy lepiej bez koszenia ? czy bez roznicy ?

Edytowano przez ferguson235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Albo pacyfikacja talerzówką, albo orka bezpośrednio. Skoszony poplon ciężko przyorać, będzie zapychać. Już lepiej orac stojący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja w tamtym roku zwalcowałem gorczyce przed orka aby nie podbijało mi bo była bujna i wysoka i polecam taki sposub bo sie pieknie przyorało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

gorczycę ok 140-150cm orałem ciągnąc oponę od strony niezaoranego i było super ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Albo pacyfikacja talerzówką, albo orka bezpośrednio. Skoszony poplon ciężko przyorać, będzie zapychać. Już lepiej orac stojący.

dlatego napisałem (pociąć) a nie (skosić):-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Jaki poplon proponujecie aby było go dużo i był chętnie wypasany przez bydło? Bo jesienią może mi zabraknąć pastwisk... Co rozsiać i w jakiej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ja sieję seradele z facelią [ 27 + 3 kg /ha ] i nie narzekają. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

CO byście proponowali zasiać za poplony po ziemniakach wczesnych (będzie siana pszenica zimowa),po pszenicy (będą ziemniaki na wiosnę) w tym roku pod ziemniaki na poplon wsiałem rzepak i na wiosnę orałem to po zasadzeniu ziemniaków strasnie dużo go powschodziło ;/ Może macie jakieś lepsze propozycje co zasiać?

 

Co to jest ta Facelia ile tego się sieje na 1 ha? Ile kosztuje kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Mam zamiar posiać łubin po żniwach zeby go przyorać na jesień. W jakim terminie nalezało by go posiać, żeby przed zimą wykształcił straki i czy to w ogóle mozliwe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

jak naj szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Ja tez poprosze o porade co zasiac na zielony poplon pod cebule wiosenna :)) do konca lipca bede miał skoszona pszenice i chciałem zasiac poplon i pozna jesienia go zaorac... planowałem posiac gorczyce z facelia lub sama facelie, ale teraz usłyszałem ze taniej mi wyjdzie saradela...co wy byscie powiedzieli? :) Jedno pole po owa cebule musze opryskac glifosatem na chwasty, czy dobrze bedzie potem takie sciernisko zrobic talerzowka ( wyjdzie gdzies pod koniec sierpnia gdy chwasty uschną ) i zasiac w talerzowane pole po glifosacie poplon czy to nie ma sensu?

Edytowano przez Maro0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Ja tez poprosze o porade co zasiac na zielony poplon pod cebule wiosenna :)) do konca lipca bede miał skoszona pszenice i chciałem zasiac poplon i pozna jesienia go zaorac... planowałem posiac gorczyce z facelia lub sama facelie, ale teraz usłyszałem ze taniej mi wyjdzie saradela...co wy byscie powiedzieli? :) Jedno pole po owa cebule musze opryskac glifosatem na chwasty, czy dobrze bedzie potem takie sciernisko zrobic talerzowka ( wyjdzie gdzies pod koniec sierpnia gdy chwasty uschną ) i zasiac w talerzowane pole po glifosacie poplon czy to nie ma sensu?

Siei saladere łubin lub facelie

Edytowano przez piterq1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj