Polecane posty

MarcinC360    32

No dokładnie tak jest. Nasiona małe takie jak gorczyca, rzepak czy facelia nie lubią głębokiego siewu, ale łubin czy bobik można siać na 5cm więc podorywka nie robi dla nich żadnego problemu. Ja będę siał gorczycę i trochę się obawiam zasiać przed uprawą pożniwna...

 

 

NIe ma czego się bac:) ja gorczyce siałem przed uprawą kultywatorem, głębokość uprawy ~3-5cm i efekt super, równiutka, ładna gorczyca co dziwne bo po sulfonylomoczniku :D w tym roku tak samo zrobiłem z rzepakiem ~15kg/ha ciekawe jak wyjdzie...no ale narazie susza więc nie wschodzi. Ile chcesz zasiać lub już zasiałeś gorczycy? Polecam 20-25kg ładnie gęsto będzie. Niektórzy sieją 10kg/ha ale jak na moje oko za rzadko na poplon. Broń Boże nie dopuścić do zakwitnięcia- pisałem już w którymś temacie o skutkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Sieje 15kg/ha gorczycy. Kupuje gorczyce z pewnego źródła więc tyle wystarczy, jak kiedyś kupiłem na targu to 20kg było mało. U mnie też będzie siana po sulfonylomoczniku.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torra    0

jak myślicie gorczyce lepiej przyorać na zime czy zostawić ją do wiosny i dopiero zaorac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja zawsze zaorywam na zimę bo trzymanie do wiosny mija się z celem nie po to siejesz aby wiosną nie było co zaorywać chodzi o największą masę do zaorania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wyobraź sobie gorczycę do pasa i niech w to śniegu napada.... Wszyscy sieją a Ty czekasz do maja.

 

Chciałem 10ha poplonu posiać - nie da się. Susza paskudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Wiesz co? po gorczycy po zimie nic nie zostaje. Wiosną gruber i można siać :) Ja jednak sieję teraz po żniwach łubin z gorczycą a na jesien przyoruję

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Kiedy posiac gorczyce na poplon żeby nie zakwitła do połowy listopada,bo wtedy chciałem ją zaorać i tak pole zostawić do wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 

 

Wiesz co? po gorczycy po zimie nic nie zostaje. Wiosną gruber i można siać :) Ja jednak sieję teraz po żniwach łubin z gorczycą a na jesien przyoruję

 

Nie chodzi o to czy zostaje czy nie. Masz koniec listopada - gorczyca w pas. Zaczyna wiać i śnieg zatrzymuje się na gorczycy. Wczesną wiosną pola wyschnięte a u Ciebie staw. Sąsiad tak zrobił parę lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Rzepak siany na poplon w ostatnich dniach sierpnia pod ziemniaki miałby sens ?

Tylko czy orać to na zimę czy wiosną ?

Obornik pod rzepak powinienem zastosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

rozsiewal ktos gryke na poplon?

ile wysiac na ha?

 

witaj.

 

Ja posiałem jakieś 1,5 tygodnia temu. Ściernisko po życie potraktowałem gruberem, rozsiałem rozsiewaczem do nawozów grykę, na końcu zabronowałem. Mniej więcej wysiałem jej ok 100kg/ha.

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Rzepak siany na poplon w ostatnich dniach sierpnia pod ziemniaki miałby sens ?

Tylko czy orać to na zimę czy wiosną ?

Obornik pod rzepak powinienem zastosować ?

 

 

W tamtym roku siałem po 25 sierpnia. Urósł elegancki. Możesz zrobić tak: obornik na ściernisko, orka, siew rzepaku, potem późną jesienią znowu orka. Ja sadzę na wiosennej orce i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Właśnie chciałem się do Cb odezwać bo pamiętam ,że siejesz rzepak na poplon :D , tylko PW masz pełne ;/

Lepsza była by wiosenna orka czy jednak jesienna ? Chodzi mi o korzyści dla gleby :)

W jakiej obsadzie na m2 siejesz ten rzepak ? 50 roslin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Weź zasiej poplon jak od 14.07 deszcz nie padał. Ja kupiłem peluszkę i facelje z centrali może dodam jeszcze owsa trochę, Mam znajomego co ma peluszkę z tegorocznych zbiorów na sprzedarz ile takiej trzeba zasiać na poplon pod ziemniaki i do kiedy można siać żeby było co kosić albo zaorać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2059

Witam

Panowie mam posiane trochę poplonu(gorczycę) który mam podany do dopłat..( nie mam pakietu rolnośrodowiskowego) Kiedy można taki poplon zaorać? Jest jakiś określony termin? Posiałem go 07.01 i gorczyca już praktycznie przekwitła...(było za sucho żeby wcześniej zaorać) ale teraz tak się zastanawiam nad tym terminem żeby czasem nie umoczyć....


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja wczoraj posiałem 4ha. Jeśli ziemia ma wilgoć i będzie dobrze doprawiona, to śmiało można jeszcze siać.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wmarchew12    0

Deszczu ne było u nas od ponad miesiąca, a może i dłużej(nie liczac dwóch dni przelotnych opadów), ziemia jest sucha jak popiół. Noce są chłodne i jest rosa ale w dzień wszystko odparowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę czy facelię mogę rozsiewać siewnikiem rzutowym nadbudowanym na talerzówce (szerokość 3 metry, nasiona są rzucane przed wał gumowy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Przy obecnych warunkach (Podkarpacie- konkretny deszcz był ok 2 m-ce tamu) bałbym się tak zaryzykować bo mogła by nie wzejść :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

A co ogólnie myślicie o siewie poplonów specjalnymi siewnikami założonymi na talerzówce,gruberze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ogólnie super sprawa jeśli nie ma się czasu na przejazd rozsiewaczem, jeśli ten czas się ma to szkoda pieniędzy, ale ich wadą jest mała pojemność zbiornika, rozsiewaczem nawozów można spokojnie wysiać wszystko (od łubinu po facelie), natomiast rozsiewacz na maszynie uprawowej nadaje się zasadniczo tylko do gorczycy/rzepaku, facelii jeszcze nie siałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj