Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomekkkkkk

6,5 ha ziemi ile krów mlecznych utrzymam ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
krow

AWEJ    0

moja kalkulacja z zeszłego roku ,miałem okazję w kwietniu kupić 20 ton kiszonki z kukurydzy po 130 tona sam po nią jeżdziłem ważone na wadze do tirów tak że wiem ile przywiozłem ,do tego kupiłem 16 bel sianokisznki 100 zł za bele bo były 120 na 120 i nożami 7mima robione do tego 1,7 tony śruty 2300 zł ,prąd płacę 500 zł misiąc dodać 500 zł płyny inseminacja weterynarz i inne razem tak 7500 zł kosztu za mleko wziołem 11000 netto wyszło mi że z kupionej paszy mam większy zysk niż z tej którą sam zrobię i mam świadomość że z tą kiszonką z KK była okazja i jakość bel bardzo dobra teorię sprawdziłem ale na biznes z kupionych pasz to bym się nie nastawiał , co roku kupuje bele i nieraz już musiałem taki szajs kupić i przepłacić bo towaru brakowało.paszę tą jadło 20 szt krowy i 5 cielnych jałówek

tomekkkkkk    0

ja nie chcę tylko kupować mam troche ziemi i produkowałbym również własne, kiszonkę z QQ bym miał swoją i na te stado z nadmiarem to 100 balotow większość pewnie miałbym ze swojego pola tylko, ze chcę jak najwięcej krów trzymać na tym areale żeby zmaksymalizować zyski i tak myslę gdzieś w przedziale 17-19 dojnych, a i powiedz mi czy utrzymujesz się tylko z tych 20 krów ? i jak Ci się żyje jeśli można wiedzieć

Wiadomość z agroFakt.pl

tomekkkkkk    0
Napisano (edytowany)

@up Czytałeś pierwszy post ?? mam jeszcze 3-4ha łąk dziadka ale ja je użytkuje to może te 12-14 i jak bym dokupował po pare balotow co miesiac (wziol bym wieksza ilosc naraz bo po kilka sie nie oplaca zalezy jeszcz czy daleko) i akurat te moje liczone 17-19 ;p

chcę z tego wycisnąc ile sie da, aa i za stodołą mam 2ha pastwiska i 2 ha sasiada(tylko nie wiem czy da w dzierżawe, trzeba zagadać), tylko najpierw trzeba wyszykowac reszte chlewu i krów odchować, może sie kupi w tm roku ze 2 cielaki bo z tych 6 to długo by odchowywac a tu raz jaloszka raz byczek

Edytowano przez tomekkkkkk

daromen89    0

@tamekkkkkk ja tam cię popieram jeżeli masz chęci to próbuj.. Zakładając że jesteś młodym człowiekiem tak jak ja np to co masz do stracenia nie uda ci sie z krowami to spróbujesz cos innego jeszcze tyle lat przes tobą chłopie co się martwisz. Siej QQ rób sianokiszonke troche siana dla zasuszonych i jazda a jeśli chodzi i pasze to tak czy sr.k żebyś miał dużó mleka to musisz kupować gotowce a śruta ze zbóż to słabo wpływa na mleko byś musiał tone krowie na miech dać to by ją może ruszyło.

Ja ci powiem na moim przykładzie: kupuje gotowe pasze treściwe teraz daje tylko gotowce bo własna sruta mi sie skonczyła byłem przekonany ze wydajnosc spadnie a tu zoonk wydajnosc jeszcze wzrosła ale stosuje jeszcze witaminy bufor i drożdze bez tego do d*pa i wszystkiego ucze się na forum albo na własnych doswiadczeniach. 14 krów mi zjada gotowcow za około 1000zł a daja 8tyś miesięcznie. Na wiosne ruszam z modernizacja obory na 24 sztuki i dojarka rurociag 10 sztuk jeszcze dokupuje i bede to krecił a mam nie całe 15ha.

Tak wiec jak są checi to sie uda i bedzie dobrze. No chyba ze masz rodzine na karku zone dzieci alimęty jakies długi albo nie spłącony kredyt hipoteczny:D to bedzie ciężko bo poczatki są okrutne:D

tomekkkkkk    0

nie mam rodziny ;p mam dopiero 17 lat, ja chcę powoli to rozwijać odchowywać krowy, wyszykuje resztę chlewu i 12 wejdzie, Ty pewnie masz jakieś dobre HF-y ze po 8tys Ci daja ja bym był usatysfakcjonowany na poczatek 6 tys odsztuki. A i ja planuje to rozwinąć bez żadnych kredytów, remont nie obory nie jest taki drogi przyjdą jeszcze dopłaty może robota na wakacje sie załatwi i można dostawiać 6 sztuk, w drugą strone poszerzę i też 6-7 sztuk, wszystko własną ciężką pracą nie będę wynajmował żadnych firm, ojciec się trochę znam brat pomoże i się zrobi, Tobie dużo zostaje z tych krów ?? czy tak jak wszyscy piszą że wychodzą na zero i się nie opłaca

Jelcz    2

Ci co piszą,że wychodzą na zero,się nie opłaca trzymać bydła mlecznego i jest dużo roboty to im się robić nie chce..Takie jest moje zdanie <_<

daromen89    0

Mówiłem o 8tyś ale to mi chodziło na miesiac od tych 14 krówek a rewelacji nie ma bo daja po 16l srednio. Skoro masz taki plan to dobrze abys go zrealizował konsekwetnie:D To najważniejsze... Kiedyś już pisałem o tym aby dowiesc ze to nie jest nieopłącalne.

8400 za grudzien było pasze dla krów plus witaminy plus byfor plus lizawki plus jakies tam masice witaminy dla cielat i mlekopan wynosza mnie około 3tys miesiecznie do tego jakies nagłe przypadki wiesz jak jest 4000 mi zostaje a odchowuje 14 cieląt:D Więc też powiekszam.

Nie mam rodziny mieszkam z rodzicami którzy maja rente jeść mi dają wiec to co mi zostaje mam tylko dla siebie. Więc lipy nie ma a nie opłacalne to moze i jest ale dla tych co maja rodziny dom na utrzymaniu dzieci i w ogole ale nie dla nas niech ci zostanie te 2tys lub 3tys no to co zle?

A przy ty co mam jestem w stanie co 2 miesiace kupic jałówke wysoko cielna teraz kupiłem własnie sie cieli:D to bedzie juz 15 sztuka wiec jak sie chce to sie da. A opłacalnosc to zalezy od sytuacji jednym sie opłaca a drugim nie.

gawel    0

Tomek rób swoje nie patrz na tych co mówią,że im się nie opłaca,bo im się robić nie chce,albo boją się nowej konkurencji.A do zysków dolicz jeszcze dotacje. W moim przypadku są to podstawowe do łąk,gruntów ornych+ do bydła +górskie+ekologia.Tak dobrze jak rolnicy mają teraz,to w Polsce nie mieli nigdy i teraz posypie się na mnie grad negatywów.Tak to u nas jest,że sąsiad nie może mieć lepiej niż ja i dla tego większość ci będzie mówić,że się nie opłaca a to gówno prawda.

tomekkkkkk    0

No, to się teraz jeszcze bardziej nakręciłem :D, tylko intryguje mnie jeszcze jak będzie jak zniosą kwotowanie, pewnie odpadną te gospodarstwa które nabrały kredytów i maja mniej jak 10 krów

tomekkkkkk    0
Napisano (edytowany)

aha i jeszcze jedno, nie orientujecie się może mniej więcej jaki byłby koszt remontu części obory ? wstawiłbym tam 5/6 stanowisk jest to obora na głębokiej ściółce i od wejścia po prawej stronie jest pomieszczenie z mlekiem a w szerz to tylko 4 stanowiska pewnie :/

Edytowano przez tomekkkkkk

AWEJ    0

jak już masz te kilka krów to w jakim kierunku idziesz z rozrodem ? inseminacja czy czymkolwiek ? mam iseminasję 100% tylko z firmy WWS albo ABS nasienie ,a w tym roku połowa robiona nasieniem sexowany jałówki wszystkie. Przy żeńskim potomstwie łatwiejsze porody ,im więcej jałoszek łatwiejszy remont stada i powiększanie

AWEJ    0

raczej śmietankowy ,myślałem że poważnie pytasz a to zgryw

Marcin1997    8

ostatnio wyliczyłem że z ok 40 ha można utrzymać 70 sztuk bez dokupywania zborza i słomy tylko granulatu ok 3-4 t msc

tomekkkkkk    0

Marcin1997 może coś więcej ?? na jakiej klasie ziemi ? jaki przyjąłeś średni plon i ile czego byś siał ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez KARGO
      Chyba każdy kto hoduje bydło mleczne i jest pod oceną powinien zainteresować ten temat. Ostatnio w prasie rolniczej pojawiła się seria artykułów o chorej sytuacji w strukturach PFHBIPM.
      http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/potrzebne-zmiany-personalne-w-zarzadzie-pfhbipm/

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/odwolac-banacha-z-zarzadu/

Co myślicie o tej sytuacji i jakie macie pomysły aby to uzdrowić???

LISTA ASÓW Z PFHBIPM KASUJACYCH KILKANAŚCIE TYSIECY ZŁOTYCH MIESIECZNIE ZA ZASIADAMIE..

MAMY TU RÓWNIEŻ ASA Z NASZEGO POWIATU WYSOKIE MAZOWIECKIE PREZESA KOLA KRZYSZTOFA POGORZELSKIEGO KTORY NA KAZDYM SPOTKANIU PRZYPOMINA IŻ NIE OTRZYMUJE ŻADNEGO WYNAGRODZENIA.

POLSKA FEDERACJA SP Z O O
      REGON: 141596839
      NIP: 7010149440
      KRS: 0000313969

Członkowie reprezentacji:
      Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko

Dymarski Ireneusz Członek Rady Nadzorczej

Beneš, Edgar Członek Rady Nadzorczej

Wyrębski Franciszek Stanisław Członek Rady Nadzorczej

Pogorzelski Krzysztof Zdzisław Członek Rady Nadzorczej

Burzyński Dariusz Członek Rady Nadzorczej

Banach, Krzysztof Józef Członek Rady Nadzorczej

Mierzejewski Sylwester Członek Rady Nadzorczej

Kautz Stanisław Włodzimierz Prezes Zarządu

Polska Federacja sp. z . została powołana przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka w 2008 roku i jest jej właścicielem w 100%. Przede wszystkim trudne do racjonalnego uzasadnienia są wysokie koszty zarządu ogólnego, opiewające na sumę 1 759 281,55 zł. Po pierwsze, w przychodzie netto za rok 2015 o łącznej sumie 4 685 126,18 zł mamy jedynie 83 089,90 zysku (czyli około 1,8%) i 0 zł dywidendy. W tej sumie kosztów zarządu ogólnego jest utrzymanie biura i wynagrodzenie dla 8 pracowników i 8 osób zarządu Polskiej Federacji sp. z . Dodam, że z tej sumy 1 450 000 zł idzie na wynagrodzenia dla zarządu i pracowników. Niepokojący jest fakt, że ogólne koszty zarządu spółki w ciągu 4 lat wzrosły o około 250% z 566 685,23 zł w 2011 roku, do prawie 1 800 000 zł w roku 2015.
    • Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez thomas015
      Witam, ile dziennie słomy dajecie na ścielenie dla jednej krowy (system uwięziowy) ? tak mniej więcej 
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?