griga

Budowa agregatu uprawow-siewnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
griga    1080

Cały czas myślę nad agregatem uprawowo siewnym 2,5m i rozważam różne rozwiązania. Ostatnio przeszedłem się po gospodarstwie i mam troszkę nieużywanych materiałów które można by w czymś zastosować. I tutaj prośba do osób które budowały podobny agregat aby wypowiedziały się czy to ma sens z tym co mam i ewentualnie jak dużo materiałów musiał bym dokupić. A może ktoś chciał by się podjąć budowy takiego agregatu na zlecenie. W założeniu chciał bym aby był wał przedni 2/3 rzędy zębów i wał tylny.

Na chwile obecną mam takie materiały

Całą ramę z przyczepy jednoosiowej z ceownika hutniczego 100 grubość bodaj 5mm

gallery_76_44_112421.jpg

gallery_76_44_100221.jpg

do tego mam jeszcze 2 ceowniki 3m

Rury o średnicy zewnętrznej 32mm i 38mm ścianka 4mm długość ok 2,2m

 

Na pewno potrzebne by było coś na hydropak i siłownik/i

 

Posiadam też starą ramę od kultywatora, co sądzicie aby wykorzystać ją jako podbudowę?

 

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł chętnie wysłucham. Jeśli ktoś chciał by Mi takie coś zrobić też możemy się dogadać ....

rama.jpg

rury.jpg

rama2.jpg

Edytowano przez griga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

czyli materiał jest, starczyło by mo\ze i na dwa:) jedynie czego dokupić to trochę płaskownika na przedni wał, tylny z rur, na piastach i felgach możnaby obsadzić tylny wał, do tego ze 24-25 zębów i trzyrzedowiec jest. nie myślałeś nad nadbudowanym-powięszasz znacząco skrzynię, wały robią robotę jak trzeba i na polu nie zostają ci slady po kołach siewnika, nie wydajesz kasy na siłowniki i przewody hydrauliczne-zwykle 70zł/metr, nie obciążasz agregatu hydropakiem-same plusy.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie musisz robić hydropaku tylko po prostu sprzęg do siewnika.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

A co ma go tachać?Jaką miał by mieć docelowo sam agregat wagę ? Ceownik powinien być dobry na ramę.Ramę z kultywatora można by wykorzystać po skróceniu bo wydaje mi się że jest przydługi odstęp po między rzędami.




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

można coś zrobić z tych materiałów.. troszkę wkładu i byłby ageregacik... wał rurowy na tył???? trochę daleko do Ciebie bo bym się podjął... ;)


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja mam taki agregat,

 

za kultywatorem wstawiłem wał pakera a za nim siewnik amazone, żeby tylko wymieniłem na prostopadłe,

 

wszystko działa tylko trzeba mieć duży udźwig, u mnie dźwigała to renata 120 14

teraz starał bym się ten siewnik nabudować aby skrócić agregat,

 

obecnie zestaw ten zastąpił agregat gaspardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

rurowy pod warunkiem że bedzie to nadbudowany, inaczej bedzie za mały nacisk i nie da efektu. przecież specjalnie instaluje sie wały oponowe, pierscieniowe-gumowe itd i jest dobrze.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wpisz w google KVERNELAND KLB, zobaczysz bardzo proste rozwiazanie agregatu, na wzór tego modelu bede niedlugo robił sam !


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

sory Winetou:) ale taki KLB to chyba tylko na piaski;]


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

To tak założenie jest takie że agregat jeśli już to miał by pracować z poznaniakiem, więc musi być hydropak. Mój ciągnik ma niby 3,5t podnośnik ale jest lekki i ma tylko 70KM ( MF 3050) więc nie może być zwykły sprzęg bo będzie za dużo dźwignia.

 

KVERNELAND KLB widziałem i analizowałem tylko nie wiem czy by się sprawdził na moich glebach 3a/3b ale podoba Mi się jego lekka konstrukcja i może i w taką stronę bym szedł.

 

Nadal jednak chcę sprawdzić czy w ogóle podniosę taki agregat tylko jakoś brak odzewu ludzi z okolic Wrocławia czy coś takiego mają. Będę się musiał przejechać po okolicy i popytać znajomych czy ktoś takie coś ma może być nawet 3m bo tu i tak głównie idzie o wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja bede robił albo na wzór tego kvernelanda albo Lemkena

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://img.srcm.mbdsrv.com/18_18882_18882_18693-2/lemken-quarz-7-300.jpg&imgrefurl=http://www.agriaffaires.de/gebrauchte/saekombination-kreiselegge-saemaschine-usw/1362821/lemken-quarz-7-300.html&usg=__uKT9ryK8WM0s4Itrx6PUcN7f_4I=&h=450&w=600&sz=57&hl=pl&start=9&sig2=gMPysdTuWNt4q4I7VFkw8Q&zoom=1&tbnid=Bim53Xni3Q4aGM:&tbnh=101&tbnw=135&ei=bCMLT4OPL9qqsgagpoiDDw&prev=/search%3Fq%3Dlemken%2Bquarz%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26rlz%3D1T4TSHB_enPL362PL366%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1

U mnie ziemia 4-5klasa wiec nie ma sensu robienia sprzetu który w moich warunkach sie nie sprawdzi, ja tez robie pod poznaniaka 2,7m tez mam ciagniki po 3,5t i powiem dzwigaja to tylko smiech najwyzej bedziesz musial dołożyc obciazników na przód aby miec komfort przy przejazdach.

Testowałem podnoszenie u kolegi na skupie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Właśnie o takim czymś też myślałem, ale jak wyjdzie zobaczę. Ja mogę dociążyć przód max 450kg więc nie tak mało. Ale tak czy inaczej muszę przed jakąkolwiek decyzją przetestować podnośnik. Cały czas się tylko zastanawiam czy jest sens na 20ha się bawić w budowę, czy nie lepiej robić tak jak teraz... ale to już inna kwestia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mam troche ponad 20 ornej i jest sens, policzyc czas paliwo, ile wjechal tyle posiane za raz,

 

Teraz mam takie pytanko jakich elektrod stosujecie do spawania?? Nazwy itp. bym prosił,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Może zrób coś takiego jak mój upr -siew? u mnie jeździł z nim fiat 880 który ma 2,5t udźwigu na podnośniku i bez podnoszenia hydropaku można było spokojnie wykręcać z przodu miałem 70kg[jest to 4x4 wiec most tez swoje waży ale myślę że nie więcej jak 150 różnicy jest po miedzy 2x4 a 4x4 ]do tego agregat jest 2,7 m a ty chcesz mieć 2,5m wiec powinien być sporo lżejszy.

 

PS.Na początku piszesz 2,5 agregat a potem piszesz że będzie przy nim pracował poznaniak a poznaniak ma 2,7/3,0m :blink:




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Jeśli w ogóle to będzie tak jak napisałem 2,5m to że poznaniak ma 2,7 nie ma znaczenia, po prostu wywalę skrajne redlice które i tak mnie wkurzają. Wolę myśleć perspektywicznie, a nóż kiedyś bym zmienił siewnik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

ja mam chec na farmeta 3 metry szrokosci kompaktomatr ciagany zapotrzebowanie mocy ok 90km http://www.farmet.pl/maszyny-rolnicze/agregaty-uprawowo-siewne-kompaktomat.html

 

mam cięzkie ziemie do uprawy i widziałem taki agregat w pracy 6 metrowy wjezdza na skibe predkosc 6-8 km/h

pozostaje lotnisko gotowe do siewu poprawia tylko na wyjatkowych iłach albo jak opuzni uprawe i zaschnie skiba

tajemnica tego zestawu jest jego masa 1 tona masy na 1 metr szerokosci pracy i dobor wałów kruszacych

 

troszke załuje ze nie zakupiłem tego agregatu w pakiecie razem z ciagnikiem cena troszke odstrasza 39 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

panowie musze wykonac walki do agregatu. Pomóżcie, doradzcie jak je skręcić żeby wyszła spirala bo okragłe blachy wytne plazmą albo palnikiem a na to jak to skrecic nie mam zabardzo pomysłu a moze wgl nie ma to sensu tylko moze przyspawać prosto i tez bd dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Witam

Ponawiam temat chcę zbudować agregat uprawowy i zastanawiam się jakich użyć zębów? Myślę o rzędzie prostych i drugim wygiętych proszę o wasze zdanie jak najlepiej dobrać zęby do agregatu

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Jeśli w ogóle to będzie tak jak napisałem 2,5m to że poznaniak ma 2,7 nie ma znaczenia, po prostu wywalę skrajne redlice które i tak mnie wkurzają. Wolę myśleć perspektywicznie, a nóż kiedyś bym zmienił siewnik....

 

a czy taki agregat z poznaniakiem 2.7 bedzie dobrze chodzic?? tez chce agregat 2.5m zebym mogl robic sciezki ale mam tez takiego poznaniaka i zastaanwiam sie czy taki poznaniak przy ktorym kola beda wystawac po za agregat bedzie dobrze siac wjezdzajac prosto w skibe? czy kolo napedowe nie bedzie sie zapadac/zapychac/pchac na nie uprawionej jeszcze ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego na Twoim miejscu ,jeśli chcesz aby pasował w ścieżki to bym go poszerzył do 3m odwracając koła i przestawiając redliczki lub zrobić nadbudowany oszczędzając kase na c hydro -pak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

własnie tylko ze ja chce na 2.5m bo 3m to za duży a po drugie poznaniak od jednej skrajnej rurki do drugiej ma 2.6m jeżeli dobrze pamiętam ale na pewno nie 2.7. chodzi o to żeby w pierwszym sezonie nie musiał wymieniać siewnika ani go specjalnie przerabiać bo trochę za duży wydatek na raz a poźniej to może sie już uda wymienić na jakąś amazonke. Tylko zastanawiam się czy będzie kolo napędowe się kręcić skoro będzie szlo co drugi przejazd po oranym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego poznaniak ma 25 redliczek co 11cm co daje dokładnie 275cm ale mniejsze o to ,tak jak kombinujesz 2,5m też nic nie da bo jeśli zamkniesz ścieżki co 5ty przejazd to i tak daje 12,5m więc na lance za szeroko chyba że zaryzykujesz i podniesiesz je wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

tu jest nie problem bo i tak musze lance poprawic bo z takiego cienkiego materialu sa ze sie wszystko gnie(kwestia czasu az sie w polu cos zlamie) wiec zrobie nowe na 12.5m tylko nie wiem czy to nie bedzie problem jesli chodzi o wydajnosc pompy bo stare lance sa 10m a rozsiewacz mam amazone za-f 400l z regulacja lopatek wiec mysle ze nie bedzie problemu z tym. a co do siewnika to nie wiem bo ostanio mierzylem miara i napewno nie bylo 2.75 tylko 2.6 albo i nawet mniej bo nie pamietam dokaldnie bo to szybko bylo a roztaw redlic to mi sie kojarzylo 10.5cm co by sie nawet zgadzalo ale nawet jesli nie to zamykam 2 skrajne redlice i problem rozwiazy na jeden sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

dokładnie zamknij za kołami i uzyskasz ok.2,5m co do jazdy siewnikiem po orce to jesli się boisz że będzie podskakiwał to zbronuj pole przed siewem i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Wszystko się zgadza. Masz pewnie 25 redlic. 270cm/25=10,8 cm. Odległość między skrajnymi redlicami to 260 cm, ale kolejny przejazd musi być oddalony o szerokość jednego międzyrzędzia, więc 260cm+10,8cm= 270,8cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj