Adam141090

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adam141090    0

witam musze wykonać zbiornik na gnojowice około miliona litrów. Chce zrobić to jak naj tańczym kosztem z tąd moje pytanie. Jeżeli wykopie ziornik około 1.5m głęgoki 30x20 to czy zda to egzeminj i czy weterynaria nie będzie miała do tego zastrzezeń. Oczywiście ogrodzę to siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Spytaj się w gminie lub złóż wniosek o warunki zabudowy to będziesz miał pewność czy przejdzie czy nie.Weterynarii nic do tego, szybciej gmina lub inspekcja środowiska mogą mieć zastrzeżenia.

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

w UK tak właśnie mieli niektórzy gospodarze porobione i jakoś nikt ich się nie czepiał.

W PL to raczej nie przejdzie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jak to wybetonujesz jakims cementem z atestem itd to może będzie ok. No i oczywiście cała biurokracja musi byc załatwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem autora. Ale chyba żaden z was nie udzi się, że kto kolwiek pozwoli na przechowywanie gnojówki w dole w ziemi nie zabezpieczonym niczym. Nie radzę próbowac bo taką karę wlepią, że odechce się wszystkiego. W mojej okolicy jeden z rolników wpadł na pomysl zwożenia na pole osadów z oczyszczalni bo w sezonie wiosna, jesień sa kolejki. Dostał 5 tys kary i po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

W dużych kombinatach szklarniowych mają czasem takie zbiorniki tylko ze na deszczówkę, i tam do wyłożenia dna i skarp używa się nie foli tylko czegoś bardziej zbliżonego do gumy. A biogazownie nie mają czasem takich zbiorników na pulpę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

poczytaj sobie o firmach, które budują takie laguny. W większych gospodarstwach w Niemczech często się spotyka. Problem w tym, że smród wielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

też wątpię żeby na to pozwolili w starej uni nie ma problemu ale u nas nie przejdzie. W uk jest chyba więcej takich zbiorników niż tych zakrytych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

tylko że angole są dziwni ;) jeżdżą np po złej stronie jezdni.

  • Like 2

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

To się nazywa laguna i przypuszczam (choć pewności nie mam) że jeśli będą spełnione wszelkie warunki środowiskowe to nie bedzie problemu z pozwoleniem. Oczywiście taki zbiornik musiał by byc przykryty i wyłożony specjalnymi materiałami aby gnojowica nie przedostawała się do ziemi (oczywiście nie była by to folia jak piszesz)

A milion litrów to nie dużo jak na lagunę

 

http://aknova.pl/Zbiorniki

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Powiem to co wiem.

Od tego roku czyli 2012 wszedł nowy przepis w Ochronie Środowiska i jest zakaz budowania zbiorników na gnojowicę otwartych wszystkie zbiorniki muszą być szczelnie przykryte a te co nie są do roku 2015 muszą być przykryte. A jeśli chodzi o zachód bo tam takie zbiorniki są otwarte ale tam niema takiego zakazu bo tam było by niemożliwe przykrycie zbiornika który ma więcej niż 1ha(chodzi o koszty) a my Polacy no cóż zawsze pod górkę mamy. A jeśli chodzi wam o te Laguny to troszkę to wygląda inaczej niż wy piszecie bo sam bylem oglądać taką lagunę na fermie w zachodniopomorskim. Działa to na zasadzie takiej ze jest wykopany taki duży "ala staw" a tam rozkłada się taką dentkę i w środek pompuje się gnojowice wiec gnojowica niema styczności z powietrzem. Ale to tez nie taka tania impreza bo koszty w porównaniu z betonowymi zbiornikami zwracają się przy zbiornikach powyżej 10.000m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

zbiornik może być okryty tylko żeby był szczelny bo u nas w kraju jest dużo zbiorników odkrytych jeśli chcesz kopać i to uszczelnić to są specjalne folie tylko nie może podchodzić woda gruntowa to jet firma z Niemiec i brałem od nich oferty jak byś chciał namiary to poszukam bo gdzieś miałem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

zbiornik może być okryty tylko żeby był szczelny bo u nas w kraju jest dużo zbiorników odkrytych jeśli chcesz kopać i to uszczelnić to są specjalne folie tylko nie może podchodzić woda gruntowa to jet firma z Niemiec i brałem od nich oferty jak byś chciał namiary to poszukam bo gdzieś miałem pozdrawiam

 

Powtarzam wszedł od tego roku nowy przepis wszystkie zbiorniki pow 200m3 muszą być przykryte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

orientowalem sie w tej kwesti, Podobno moze być taki zbiornik pod warunkiem aby tylko byl wylozony dobrze folia. Jezel chodzi o przykrycie to nic nie mowili. Te przepisu to porażka w nie odleglej przeszlosci był fundusz który pomagał budować zbiorniki (kdgryte i nie tylko) a teraz każą je przykrywać, paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

z tymi zbiornikami jest problem bo rozwazam zakup zbiornika gdzies ok 400tys l z przykrycie tego kosztuje polowe co sam zbiornik czyli b duzo jeszcze nie pytalem czy by przeszlo bez przykrycia zastanawialbym sie nawet nad stawianiem bez pozwolenia i pozniejszej legalizacji bo to przykrycie jest przeciez bez sensu bo gnojowica smierdzi tylko jak jest pompowana mieszana a najbardziej jak rozlewana na pole to po jakie licho ma byc dach za kilkadziesiat tys zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Zbiornik na gnojowicę z normami unijnymi ( przykryty itp) o pojemności 1000 m3 kosztuje ok 200 tys. netto. naziemny wys. ok 4 m średnica ok 20 m, przenośny.

 

Sam biorę 1270 m3 zbiornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nie dawno dostalem decyzje o warunkach zabudowy na zbiornik otwarty powyzej200 tys l teraz tylko wybrac jaki? betonowy czy modulowy z blachy z membrana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

Można zrobić zbiornik w postaci zagłębienia w ziemi , taki staw głębokości 1-2m wyłożony specjalną podwójną membraną, musi być wyposażony w system sygnalizacji antywyciekowej,

musi być szczelny przykryty od góry.

Jak się staracie o budowę nowego to róbcie według nowych przepisów bo WIOŚ nie da wam spokoju. Istniejące od nowego roku muszą być przykryte.

Radzę się zastanowić nad sposobem przykrycia ponieważ membrana, folia musi być odpowiedniej grubości, jeżeli kupicie tanią folię to po 3 latach się podrze pod wpływem wiatru, deszczu, słońca i śniegu.

Jeżeli potrzebujecie porady to piszcie na priv trochę się znam na tych rzeczach.

Teraz coraz bardziej rygorystyczne będą kontrole środowiskowe a że brakuje kasy w rządzie to będą kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

Przykrycia zbiorników w formie płytek/sześcianów idealne na wiele lat. Budowa zbiorników, projektowanie, uzgodnienia z WIOŚ itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Też patrzyłem na ten zbiornik ale chyba bym nie zaryzykował metalowego. Nie wiadomo w jakim stanie a wystarczy mały odprysk farby, kilka lat i będzie dziura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kondziu123
      Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
      Ostatnio słyszałem że będą kontrolować zbiorniki na paliwo. Chodzi o to by każdy posiadał zbiornik dwupłaszczowy albo zbiornik jednopłaszczowy który posiada atest. Tak zwane plastikowe tysiaki nie mogą służyć do przechowywania ON ponieważ nie są do tego przeznaczone. I teraz pytanie czy to jest prawda i znaleźli kolejny pomysł na gnębienie rolników czy po prostu firmy sprzedające atestowane zbiorniki chcą zarobić?
    • Przez szy1993
      Witam,
      piszę nowy temat gdyż sprawa jest dosyć pilna.
      czy zbiornik paliwa o pojemności 5000 litrów trzeba najpierw zgłosić do udt? co grozi za to jeśli się tego nie zrobi ? 
       
      zbiornik został zakupiony i co należy zrobić żeby móc go zatankować i nie dostać jakiejś kary ? 
       
      z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam posiadam jcb 185-65 przez zbiorniczek wyrównawczy leci para która śmierdzi spalinami po zakręceniu korka po jakimś czasie zaczyna wywalać wodę przez korek jak by był przedmuch ale tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, pompę wody,termostat też ok i zblokowałem wiskozę pomocy nie wiem co robić 
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym zakupić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i prosiłbym o opinie ponieważ nie wiem z jakiej firmy wybrać. Zastanawiam się nad trzema firmami: Swimer, Fortis, Kingspan,
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj