Adam141090

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

Polecane posty

lukaczmarek    277

Ja uważam że jest to bardzo dobra cena. Jak ja się rozglądałem za czymś to wszędzie wychodziło około 100 netto/1m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przy tej średnicy, jeśli nie przykrywasz wybrał bym ten łupinowy jeśli go można powiększyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

w to powiekszenie nie mam zbyt przyekonania ale twoja wola ja w koncu zdecydowlem i wybralem a w monolicie oferowali mi o ponad 100 %wiecej inny prefabrykat o 35% wiec wiadomo na co padlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

na pozwolenie postawienia zbiornika msialem zlecic wykonanie badania geologicznego gruntu przyjechali zrobili 3 odwierty na glebokosc 3 m grunt dobry ale na dokumentacje trzeba poczekac i pozwolenie na budowe otwartego zbiornika powinno byc jeszcze w tym miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Pozwolenia na otwarty zbiornik to chyba nie dostaniesz. Musisz to przykryć bo będzie śmierdziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

a wlasnie dostane w zasadzie juz dostalem tylko ostatecznie za kilka dni bo musi sie decyzja uprawomocnic a smrod to jak z gownem nie ruszasz nie smierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Masz już to pozwolenie?

Tak czy inaczej inspekcja sanitarna po wybudowaniu takiego zbiornika zamknie Ciebie do więzienia :-)

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

oczywiscie ze dostatane pozwolenie na budowe OTWARTEGO zbiornika na gnojowice po zniwach ruszam z budowa a jak mnie zamkna to prosze o odwiedziny we wiezieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

pozwolenie dostałeś na otwarty zbiornik? może jest napisane że ma być szczelny lub jest w pozwoleniu że zbiornik ma być wykonany zgodnie z ................ i tu jest podany konkretny przepis

Ja to przerabiałem przez kilka miesięcy z kilkoma instytucjami, łacznie z ministerstwem środowiska i rolnictwa. Zbiornik musi byc przykryty Sposób przykrycia jest niejednoznaczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

pozwolenie mam przed soba i napisane jest tak;"zatwierdzam projekt budowlany i udzielam pozwolenia na budowe zbiornika na plynne odchody zwierzece o poj 609m3 wraz z przylaczem kanalizacyjnym" nic nie jest napisane o szczelnosciach pryzykryciach a ma byc wykonany zgodnie z projektem i warunkami zabudowy czyli tak jak sie zgodzili

w przyszlym tygodniu ruszam z budowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

Jeżeli tak masz i urzędnik nie powołuje się na dzienniki ustaw, rozporządzenia to super. Jeżeli chcesz to podeślij mi e-mailem sprawdzimy lub wklej tutaj . Aktualnie nie spotkałem się żeby wydane zostały warunki zabudowy bez powołania się na przepisy.

Czy występowałeś o wydanie decyzji środowiskowej przed uzyskaniem warunków zabudowy, pozwolenia na budowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Mi wydali decyzje o warunkach zabudowy zbiornika 700m3 bez decyzji środowiskowej i w decyzji pisze tylko zboirnik na gnojowicę o pojemności 700m3 do 60 DJP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ja przed otrzymaniem warunkow zabudowy gmina skierowala dokumenty do gdanska i dostalem decyzje z RDOS bez raportu oddzialowywania na srodowisko wydali pozytywna zaplacilem 150 zl ale nie pamietam czy byly okreslone jakies DJP a w decyzji mialem okreslenie zbiornik o poj powyzej 200 m3 wiec moglem sobie wybrac do maxa

lukaczmarek tez chcesz pobudowac duzo wiekszy niz masz w tej chwili zwierzat? i w decyzji masz dokladnie 700m3 bez widelek? no i tez otwarty czy z przykryciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie mam określonego czy z przykryciem czy otwarty tylko zbiornik 700m3 bez widełek.

Duzo większy to nie bo teraz produkuje około 100 tysięcy litrów miesięcznie, chce żeby mi starczyło od późnej jesieni gdzie rozlewam resztki pod orki zimowe do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

to wychodzi na to ze mam wiecej szczescia bo mieszkam w takiej gminie a nie innej ze mam tak jak chcialem otwarty z mozliwoscia wyboru pojemnosci bez raportu RDOS wiec sie ciesze choc tez mieszkam w kraju co sie nazywa POLSKA i gdzie powinne byc przepisy wszedzie rowne

lukaczmarek wydawalo mi sie ze masz mniejsze stado loch ode mnie tyle ze czesc prosiat tuczysz i moze one az tyle gnojowicy produkuja?

i co tzn.rozlewam resztki pod orki zimowe do zniw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

Może być tak, że urzędnicy, którzy wydaja WZ i Pozwolenie na budowę w twoim przypadku nie chcą utrudniać tobie życia . Może to mała gmina i starostwo i wszyscy się znacie.

Wiem natomiast, że WIOŚ robi kontrole i jeżeli zbiornik nie jest przykryty to jest mandat i wniosek z terminem wykonania przykrycia. Termin daja ok 3mc i przychodzą na kontrolę ponowna czy zostało wykonane przykrycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Bo mam mniejsze niż ty. Dokładnie jest 50 loch z tym że rocznie oprócz prosiąt sprzedaję tez kilkaset sztuk tucznika a każda sztuka 1m3 napewno wyprodukuje.

Chodzi mi o to że najwięcej gnojowicy wylewam po żniwach, potem przed zimowymi orkami to co mi się naprodukuje przez te 2-3 miesiące i potem znów bym chciał dopiero po żniwach rozlewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nie rozumiem jaki mandat za brak przykrycia przeciez ja buduje zgodnie z prawem czyli warunki zabudowy decyzja RDOS pozwolenie na budowe i projektem nie moge inaczej a jesli nawet jakis WIOS kazalby mi go przykryc to jak moze ich prawo dzialac wstecz to po pierwsze a po drugie moj zbiornik nie jest przygotowany do przykrycia a po trzecie jak technicznie fizycznie mnialbym to zrobic toc to absurd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Maxiben ty jesteś niereformowalny :)

Obowiązuje Ciebie ustawa o nawozach i nawożeniu. Zgodnie z tym prawem zbiornik do przechowywania gnojówki/gnojowicy ma być szczelny i zamknięty. Na podstawie tego prawa w przypadku kontroli dostaniesz mandat i nakaz przykrycia zbiornika. Według Ciebie miałeś szczęście dostając taką a nie inną decyzję i pozwolenie na budowę. Ja myślę, że możesz w związku z tym mieć tylko sporo kłopotów i dodatkowych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

eco-e ma rację i to co napisałem potwierdza.

 

Brak przykrycia aktualnie jest w Polsce niedopuszczalny. W przypadku kontroli WIOŚ grzywna gwarantowana i postanowienie o przykryciu. Widocznie projektant i urzednicy w twojej gminie są niedoinformowani.

 

Natomiast sposób przykrycia jest niejednoznaczny ponieważ ustawy i rozporządzenia są sprzeczne ze sobą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Potwierdzam dwa powyższe posty przepis jak się nie mylę wszedł od stycznia 2012 roku i nie ważne czy zbiornik postawiłeś przed miesiącem czy 10 lat temu przepis dotyczy wszystkich zbiorników a urzędników nie obchodzi jak ty go przykryjesz dają ci termin i tyle.

Sam przerabiałem ten temat bo posiadam taki zbiornik od 2 miesięcy i też miałem pozwolenie na otwarty bo pozwolenie dostałem przed przepisem o zamkniętych zbiornikach ale wystarczy jeden telefon i kłopotów tyle ze wolę go przykryć, choć to pieniądze ale wolę mieć wszystko zgodne z prawem.

A tak apropo było już kilka przykładów gdy cwany rolnik myślał ze WIOS mu nic nie zrobi bo zbiornik posiadał kilka lat i stwierdził ze go nie przykryje i koniec. Rezultat był taki ze sprawa trafiła do sądu rolnik sprawę przegrał i musiał zbiornik i tak przykryć bo jest na to uchwała a do tego kilkadziesiąt tysięcy pokryć za sprawę sodową.

Więc ja osobiście wolę przykryć i mieć święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

Zbiornik musi byc przykryty, musi być szczelny, mieć szczelne ściany i fundament. Zbiornik od góry musi być przykryty na stałe z otworem wejściowym i wentylacyjnym.

Przykrycie może być wykonane równiez jako pływające ( jest to najtańsze rozwiązanie)/

Jeżeli przykrycie nie pływające to najlepiej na etapie budowy wyposażyć zbiornik w słup centralny, bedzie łatwiej zamontować zadaszenie z folii lub inne.

 

Tu naprawdę nie ma żartów. Lepiej zrobić raz a dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dzisiaj zrobilem wykop pod zbiornik i tez zastanawialem sie nad jego przykryciem ale nie moge bo bym to zrobil niezgodnie z planem projektem i warunkami zabudowy ogolnie prawem jakie dostalem uzyskujac pozwolenie na budowe wiec co jest wazniejsze i tak zle a tak nie dobrze wiec jakim cudem dostalem to wszystko na wybudowanie otwartego to wynika ze urzednicy w moim terenie sa niereformowalni a nie ja bo to oni sa od znajomosci prawa a nie ja ja skladam wniosek oni wydaja decyzje moj guletank nie jest przystosowany do zadaszenia wiec nie ma takiej mozliwosci a slup centralny nie wchodzi w gre bo moze plyta peknac i szczelny nie bedzie z tego wszystkiego wychodzi na to ze ewentualnie moze byc przykrycie plywajace

chory kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Wybacz maxiben ale pretensje możesz mieć tylko do siebie. Wielokrotnie tu na forum pisaliśmy że zbiornik ma być przykryty. A jeżeli liczyłeś że postawisz zbiornik otwarty o konstrukcji która nie pozwala na jego przykrycie i nic ci urzędnicy potem nie zrobią to już jest zwykła głupota.

 

Teraz masz dwa warianty:

- idziesz do projektanta on zmienia projekt (za kasę), sam zbiornik bez zadaszenia będzie też odpowiednio droższy, projektant ci powie czy musisz składać wniosek o modyfikację pozwolenia do urzędu. Jeżeli tak to idziesz do urzędu i składasz wniosek. Powinni od ręki klepnąć zgodę bo nie zmienia się przeznaczenie, wymiary i kubatura.

- szukasz przykrycia pływającego (też sporo kosztuje) do którego kontrola się nie przyczepi :)

Powodzenia i głowa do góry.

Edytowano przez eco-e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

Przepisy w naszym kraju nieustannie się zmieniają a zwykły śmiertelnik nie ma o tym pojęcia. Tak było i jest.

Zaskoczony jestem natomiast tym, że nie możesz postawić słupa centralnego bo załamie sie fundament. Jakiej grubości masz zaprojektowany fundament i jaka jest grubość ścian?

Jaka jest średnica zbiornika, i wysokość ?

 

Tu masz wersję pływającą:

http://biogazplant.pl/page/przykrycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kondziu123
      Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
      Ostatnio słyszałem że będą kontrolować zbiorniki na paliwo. Chodzi o to by każdy posiadał zbiornik dwupłaszczowy albo zbiornik jednopłaszczowy który posiada atest. Tak zwane plastikowe tysiaki nie mogą służyć do przechowywania ON ponieważ nie są do tego przeznaczone. I teraz pytanie czy to jest prawda i znaleźli kolejny pomysł na gnębienie rolników czy po prostu firmy sprzedające atestowane zbiorniki chcą zarobić?
    • Przez szy1993
      Witam,
      piszę nowy temat gdyż sprawa jest dosyć pilna.
      czy zbiornik paliwa o pojemności 5000 litrów trzeba najpierw zgłosić do udt? co grozi za to jeśli się tego nie zrobi ? 
       
      zbiornik został zakupiony i co należy zrobić żeby móc go zatankować i nie dostać jakiejś kary ? 
       
      z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam posiadam jcb 185-65 przez zbiorniczek wyrównawczy leci para która śmierdzi spalinami po zakręceniu korka po jakimś czasie zaczyna wywalać wodę przez korek jak by był przedmuch ale tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, pompę wody,termostat też ok i zblokowałem wiskozę pomocy nie wiem co robić 
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym zakupić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i prosiłbym o opinie ponieważ nie wiem z jakiej firmy wybrać. Zastanawiam się nad trzema firmami: Swimer, Fortis, Kingspan,
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj