Adam141090

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

Polecane posty

maxiben    23
Napisano (edytowany)

Trzeba wiedzieć kto ile produkuje gnojowicy i policzyć na pół roku bo tak każą plus 10% zapasu. Przy zbiorniku o średnicy 16m (wewnątrz) masz na każdy metr wysokości 200m3. Postawisz 2m wysoki masz 400m3, później dołożysz kolejne 2m wysokości i masz 2x więcej pojemności na jednym fundamencie. max 6m może mieć taki zbiornik. taki 400m3 powinien cię wyjść jakieś 100 tysięcy netto z fundamentem i montażem.

dzisiaj wiem ile produkuje ale za 3 lata tego nie wiem a mam zamiar podwoic stado z tym ze narazie bez tuczu wiec wybiore chyba 500-600m3 powinno na ladnych lat wystarczyc z zapasem a pozniej kto wie co bedzie

pierwsze slysze zeby dokladac pozniej 2 m na gore ja takiego zbiornika nie chcialbym bo jak to ma ze soba zwiazac i byc stabilne i szczelne

Edytowano przez maxiben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

no faktycznie ciekawe tylko aby dostawic w gore elementy tez trzeba projekt i pozwolenie a pozniej taki wysoki zbiornik wymieszac to tez nie jest proste

zostane przy 3 metrowym ostatnii parametr zostanie mi srednica czyli jego pojemnosc i do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Dasz EMy i samo się prawie wymiesza. Porządne mieszadło wszystko wymiesza. Ja nie widzę problemu. Ale jeśli masz siedlisko kilka hektarów to możesz budować płaskie a wielkie, ale jak ktoś ma mało miejsca zostaje budowanie w "góre".

 

 

Przy 3m wysokości potrzebujesz średnicy 16m przy pojemności 600m3. Będzie cię kosztować jakieś 100-120 tys. będziesz chciał powiększyć to będziesz musiał drugi taki postawić za tą samą cenę albo i więcej. A ja bym swój powiększył za połowę ceny Twojego następnego. A i miejsca na działce sobie nie zajmę, jakby nie patrzeć 300m2 to dużo (liczę w kwadracie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

moj kolega dawal EMy i nie zauwazyl znaczacej roznicy i nie wiem czy jeszcze stosuje

a miejsca mam duzo wiec tym sie nie martwie a kosztowo powinno sie zamknac w granicach 70-80 tys w przyszlym tygodniu wzystko sie roztrzygnie wielkosc i cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Sama płyta denna wyjdzie 30 tys. A gdzie reszta. Ale rób jak uważasz. Dodam że wysłałem zapytanie czy idzie powiększyć ten łupinowy w późniejszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nie mam jeszcze projektu ale orientacyjnie na plyte powinno starczyc ok 20 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

sam beton 15 tys wyjdzie. stali na zbrojenie za min 5-10 tys a gdzie robota? Zrób projekt to zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

przeciez pisze ze orientacyjnie a ile wyjdzie to sie okaze moze ty masz racje na pewno nie bede oszczedzal na stali i jakosci betonu ktory bedzie b25 w6 a albo w 8 i robota ma byc dobrze wykona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Minimalne wymagania to chyba B20 W6 w przypadku zbiorników monolitycznych i prefabrykowanych. B25 jest zalecane.

Zbiornik buduje się pod konkretne ilości gnojowicy do magazynowania. Nie zwiększysz ilości gnojowicy z dnia na dzień bez wcześniejszej rozbudowy chlewów czy tuczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

z dnia na dzien nie ale z roku na rok juz tak i a koszt teraz dolozenia kilku elementow to nie majatek bo jeden kosztuje ok2-3 tys zl a powieksza zbiornik o 50 m3 wiec uwazam ze warto i tak tez zrobie za jednym pozwoleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Taką ilością to bym sobie głowy nie zawracał. 50m3 = 4-5 beczkowozów do wywiezienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dlugo tu nie bylem a w miedzyczasie wybralem zbiornik o poj 609 m3 prefabrykowany do konca czerwca musi stac ale jeszcze czekam za pozwoleniem na budowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

lada dzien dostane projekt to bede wiedziec ile trzeba betonu stali do tego wykop i robocizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

niecale 17 m jeszcze ponoc mam miec robione badanie geologiczne gruntu zas sie wszystko przesunie w czasie a do konca czerwca musze sie rozliczyc z bankiem za pozno sie zdecydowalem bo jeszcze ojciec mi umarl i w ogole nie mnialem na to glowy a czas lecial moze zdaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przecież możesz zapłacić a zrobią Ci później. To masz gdzieś 3m wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

tz taka opcje rozwazam ale wtedy to juz szkoda zboza bo tam rosnie juz od jesieni a wykop i rozgarniecie ziemi tez sporo pola potrzeba a po zniwach wiadomo ile do prac polowych potrzeba czasu

zbiornik 3 m wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

To troszkę drogo Ci wyszło za ten zbiornik z Precona przeliczając ile płacisz za 1m3 to wyszło prawie 80zł za 1m3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

czemu drogo nie dostalem lepszej oferty a plyte trzeba zaplacic wszedzie czy robisz samemu czy firma

wiadomo ze im zbiornik wiekszy tym cena do pojemnosci wychodzi taniej mi wystarczylby o polowe mniejszy ale za jednym pozwoleniem dokladajac kilka tys mam z zapasem na podwojenie mojego stada i to jest jak dla mie najrozsadniejsze na chwile obecna i pozniejsza najlepsze rozwiazanienie niz za pare lat budowac drugi zbiornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kondziu123
      Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
      Ostatnio słyszałem że będą kontrolować zbiorniki na paliwo. Chodzi o to by każdy posiadał zbiornik dwupłaszczowy albo zbiornik jednopłaszczowy który posiada atest. Tak zwane plastikowe tysiaki nie mogą służyć do przechowywania ON ponieważ nie są do tego przeznaczone. I teraz pytanie czy to jest prawda i znaleźli kolejny pomysł na gnębienie rolników czy po prostu firmy sprzedające atestowane zbiorniki chcą zarobić?
    • Przez szy1993
      Witam,
      piszę nowy temat gdyż sprawa jest dosyć pilna.
      czy zbiornik paliwa o pojemności 5000 litrów trzeba najpierw zgłosić do udt? co grozi za to jeśli się tego nie zrobi ? 
       
      zbiornik został zakupiony i co należy zrobić żeby móc go zatankować i nie dostać jakiejś kary ? 
       
      z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam posiadam jcb 185-65 przez zbiorniczek wyrównawczy leci para która śmierdzi spalinami po zakręceniu korka po jakimś czasie zaczyna wywalać wodę przez korek jak by był przedmuch ale tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, pompę wody,termostat też ok i zblokowałem wiskozę pomocy nie wiem co robić 
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym zakupić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i prosiłbym o opinie ponieważ nie wiem z jakiej firmy wybrać. Zastanawiam się nad trzema firmami: Swimer, Fortis, Kingspan,
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj