Adam141090

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maxiben    23

na moje za brdzo wszystko przekombinowane ja mam uzywana pompe z danii za 6.5 tys i narazie uzywam jej do mieszania w zbiorniku pod chlewnia i ma moc potezna i napewno bede napelnial zbiornik ktory postawie i ta sama pompa mozna mieszac duze zbiorniki i to co robia w danii zalewaja duze beczkowozy bardzo szybko i beczka ma lzej

skad masz teraz milion litrow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja rozmawiałem z ich przedstawicielem. Ten zbiornik co jest na pierwszym planie to mówił że stoi 20 km odemnie. To jest zbiornik stawiany własnie bez płyty dennej i w środku jest membrana.

 

Co do ilości. Przeciętnie tucznik wytwarza w skali roku 3,5m3, locha 4,6m3, a prosiak 0,5m3

Tucznik 3,5*200=700 locha 4,6*50=230 prosiak ,05*160=80 w sumie ponad 1000m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale jak membrana to pewnie pod zbiornikiem w wykopie trzeba dać folię, drenację i studzienkę ściekową z pompą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

na moje za brdzo wszystko przekombinowane ja mam uzywana pompe z danii za 6.5 tys

 

Ty masz pompę on może nie ma. Uważam, że w konfiguracji @lukaczmarka i tak najlepsza będzie sucha przepompowania obok zbiornika. Tym bardzie że jeden rurociąg i tak jest przewidywany(?). Dodatkowo @lukaczmarek planuje intensywny rozwój "za kilak lat moze być 2-3 razy tyle".

Natomiast odpompowanie gnojowicy ze zbiornika może być tym układem Pichona w automacie.

Edytowano przez eco-e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
randal    0

Witam,

Przedzwońcie do tai-max robią naprawdę dobre przepompownie i co najważniejsze mają o tym pojecie jest tam jeden facet który ma wiedze, też sie zastanawiałem na początku nad moją przepompownią by zastosować jakąś elektronikę ale to jest lipa z tego co mi powiedzieli, i z prespektywy czasu mieli rację, ogólnie tak jak wspomniałem zastanawiałem sie jak ma być wyposażona moja przepompownia i powiem wam że to nie jest taka prosta sprawa pod względem doboru parametrów oraz urządzeń. Moja przepompownia była zrobiona jakieś półtora roku temu i jestem zadowolony chodzi i nie ma problemów, przepompownia jest z funkcją napełniania zbiornika, napełniania beczkowozu, oraz miksowania przepompowni ze względu na to że jest duża. Na przykład beczkowóz jest napełniany bezpośredni ze zbiornika magazynującego lub przez pompę w przepompowni rozwiązanie jest naprawdę ciekawe i funkcjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wszystko jest fajne ale czy aby niezbedne i nie za drogie? aczkolwiek jak funkcjonowac ma bez zarzutu przez wiele lat ? ja mam przed oczami wszystkie urzadzenia dunczyka ktore sluzyly do obslugi gnojowicy pompa na wom do napelniania zbiornika podobna mam nawet z mieszadlem oraz mieszadlo lamane na wom i pompa do zalewania beczki sprawdzone choc nowe pewnie drogie ale dobra uzywka i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Tu masz rację - wszystko zależy od ceny i przydatności danego rozwiązania. Przy dużych zbiornikach/układach pewne rozwiązania są niezbędne.

Alternatywne rozwiązania zawsze można sobie skalkulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolega1975    0

Ja robiłem przydomową oczyszczalnię ścieków. Firma ,która to wykonywała budowała też oczyszczalnie przemysłowe i sprzedawała zbiorniki. Można się ich poradzić - strona www.prox.info.pl .


Zielony Nurt - oleje tłoczone na zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ta firma raczej nie dziala w rolnictwie w tym temacie chodzi o wielkie zbiorniki na gnojowice

ja pobuduje prefabrykowany ale jeszcze negocjuje i bardzo zastanawiam sie nad jego wielkoscia dajmy na to ze bedzie 160 loch z odchowem prosiat do wagi ok.23-30 kg wiec jaki duzy? ale jeszcze jakbym wybudowal tuczarnie na ok chocby 200 szt nie wiem co bedzie za pare lat a noz sie dobrze rozwinie hodowla a im wiekszy zbiornik tym relatywnie wychodzi taniej i oczywiscie pozwolenie na budowe jedno a pozniej drugi budowac moga byc problemy ale tez nie chcialbym przesadzic bo na poczatku bedzie w polowie pusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

 

ja pobuduje prefabrykowany ale jeszcze negocjuje i bardzo zastanawiam sie nad jego wielkoscia dajmy na to ze bedzie 160 loch z odchowem prosiat do wagi ok.23-30 kg wiec jaki duzy? ale jeszcze jakbym wybudowal tuczarnie na ok chocby 200 szt nie wiem co bedzie za pare lat a noz sie dobrze rozwinie hodowla a im wiekszy zbiornik tym relatywnie wychodzi taniej i oczywiscie pozwolenie na budowe jedno a pozniej drugi budowac moga byc problemy ale tez nie chcialbym przesadzic bo na poczatku bedzie w polowie pusty

i jaki duzy byscie postawili? a mam malo czasu na decyzje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Trzeba wiedzieć kto ile produkuje gnojowicy i policzyć na pół roku bo tak każą plus 10% zapasu. Przy zbiorniku o średnicy 16m (wewnątrz) masz na każdy metr wysokości 200m3. Postawisz 2m wysoki masz 400m3, później dołożysz kolejne 2m wysokości i masz 2x więcej pojemności na jednym fundamencie. max 6m może mieć taki zbiornik. taki 400m3 powinien cię wyjść jakieś 100 tysięcy netto z fundamentem i montażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

@maxiben

Nie ma sensu budowania zbiornika z dużym zapasem. Wymagania są następujące:

1. pojemność 4 miesięczna produkcja gnojowicy generalnie

2. pojemność 6 miesięczna produkcja gnojowicy w przypadku terenów OSN (ale takich obszarów jest niewiele)

Tu masz przepisy: http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Produkcja-roslinna/Informacja-w-sprawie-wymagan-dotyczacych-przechowywania-nawozow-naturalnych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

no to są tylko suche fakty a każdy musi to dostosować do gospodarstwa bo nie każdy ma możliwość wywożenia co 4 miesiące. Ja mam gdzie wozić tylko po żniwach i przed jesiennymi orkami. Więc chciałbym magazynować 9 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

Może masz odbiorców na gnojowicę w pobliżu? To może rozwiązać problem.

 

Nie wiem czy w twoim przypadku lepszym rozwiązaniem nie będzie kompostowanie gnojowicy.

Edytowano przez eco-e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A ktoś kupi wogóle gnojowicę? biogazownie albo rolnik indywidualny? Jeśli tak to po jakiej cenie za m3 lub tonę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja woziłem ludziom po 200 zł za beczke z rozlaniem także po tyle mi się nie opłaca wolę przetrzymać 9 miesięcy i rozlać sobie po 40m3 na ha.

po żniwach mam możliwość rozlania na 25 ha bo jak mówiłem zboża rzepak i trochę buraku.

kompostowanie znaczy oddzielanie frakcji stałej? to już sie robią kolejne kosztu a pozatym z gnojówką która zostanie i tak coś trzeba zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

20 zł za metr, ok 15 za tonę, na googlach znalazłem po 50 zł/t jak na biogaz ale czy to realne to chyba raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eco-e    4

j to już sie robią kolejne kosztu a pozatym z gnojówką która zostanie i tak coś trzeba zrobić.

 

Masz rację są dodatkowe koszty, zagęszczanie też odpada. Zostaje tylko magazynowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kondziu123
      Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
      Ostatnio słyszałem że będą kontrolować zbiorniki na paliwo. Chodzi o to by każdy posiadał zbiornik dwupłaszczowy albo zbiornik jednopłaszczowy który posiada atest. Tak zwane plastikowe tysiaki nie mogą służyć do przechowywania ON ponieważ nie są do tego przeznaczone. I teraz pytanie czy to jest prawda i znaleźli kolejny pomysł na gnębienie rolników czy po prostu firmy sprzedające atestowane zbiorniki chcą zarobić?
    • Przez szy1993
      Witam,
      piszę nowy temat gdyż sprawa jest dosyć pilna.
      czy zbiornik paliwa o pojemności 5000 litrów trzeba najpierw zgłosić do udt? co grozi za to jeśli się tego nie zrobi ? 
       
      zbiornik został zakupiony i co należy zrobić żeby móc go zatankować i nie dostać jakiejś kary ? 
       
      z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam posiadam jcb 185-65 przez zbiorniczek wyrównawczy leci para która śmierdzi spalinami po zakręceniu korka po jakimś czasie zaczyna wywalać wodę przez korek jak by był przedmuch ale tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, pompę wody,termostat też ok i zblokowałem wiskozę pomocy nie wiem co robić 
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym zakupić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i prosiłbym o opinie ponieważ nie wiem z jakiej firmy wybrać. Zastanawiam się nad trzema firmami: Swimer, Fortis, Kingspan,
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj