Karols21

Suszarnia podłogowa

Polecane posty

robert812    101

Widzę, że obecnie produkowane suszarnie podłogowe działają inaczej niż stare, więc może są jakimś rozwiązaniem dla małych gospodarstw. My, przez wiele lat suszyliśmy na podłogówce kukurydze i był to okres ciężkiej pracy związanej z zasypywaniem i zbieraniem qq z podłogi.

Ogólnie na pewno jest o wiele bardziej pracochłonna niż np. daszkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karols21    0

Cena to prawie 3100zł suszarnia + około drugie tyle wentylator no i do tego nagrzewnica.

@robert812 jakiej produkcji miałeś tą suszarnię ile w sumie na nią zasypywałeś i ile miała metrów kwadratowych aha i jaki miałeś do niej wymiennik ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

mam taką suszarnie podobno szybciej się suszy niż w suszarniach daszkowych a pozatym bardzo tania ale trzeba ciężko wszystko załadować rozładować z suszarni wszystko ręcznie i jak się suszy to trzy razy dziennie trzeba przerobić tzn wymieszać bo od spodu już jest sucha a do góry mokra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo84    0

witam robimy suszarnie podłogową na podłodze od bina l do tego jest już zrobiony piec okrągły z kanałami przelotowymi na powietrze. tylko mam do was pytanie jaki będzie najlepszy wentylator? w chwili obecnej na próbe zamontowana zostala dmuchawa od zboża 7,5 kw 2850 obr silnik flanszowy bez kosza zasypowego co zmniejszyło opór. na próbie pieca z dmuchawą na wyjściu strumień powietrza miał100 stopni ale to nie jest max wydajności pica. próba trwała godz i silnik był tak sobie ciepły, tylko słyszałem że takie dmuchawy nie wytrzymują przy suszarni i że się spali. czy więc jest sens robienia próby na ziarnie? oglądałem też suszarnie araja gdzie zastosowano wentylator promieniowy z silnikiem 1,5 2 kw i taki wentylatorek daje rade w daszkowej na 8 ton. tylko jak zobaczyć charakterystykę to on jest niskociśnieniowy choć o dużej wydajności. proszę o poradę i wasze doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

Ja mam podłogówke własnej konstrkcji i tak

powierzchnia ok 21m2

wysokośc zasypu ok. 60-70 cm czyli ładowność ok 10ton pszenicy i 8 rzepaku

wentylator średnica ok 1,2 szer 30cm obroty 1400 silnik 5,5kW

aha slinik od pieca ok. 50cm i osłoniety balchą dzieki czemu już sie nie grzeje

piec na drewno, wegliel, słome [mała kostka]

temperatura powietrza na suszarnie od 50 -80stC zalezy czym pale

 

A w skrucie działa tak że z tyłu pieca jest podpiety wentylator który zasysa powietrze z pieca. Piec posiada kanały powietrzne które opływają wylot spalin i palenisko przez co powietrze sie nagrzewa. Powietrze do pieca zasysane 4 otworami nad piecem, dwa po bokach pieca i jeden z podwójnego komina.

 

Suszarnia zrobiona na wyskosci ok 2,5 metra dzieki czemu cofie przyczepą pod trzy kanały spustowe i rozładunek nie jest taki zły a na suszarnie to żmijka i leci.

Do dosuszenia rzepaku i pszenicy jest ok a co do kukurydzy to sie przekonam w tym roku, tyle że dorobione sa mieszadła slimakowe które muszą być do kukurydzy wg doswiadczeń sąsiadów z taką suszarnia.

Ja za wiele nie suszę bardziej sluży awaryjnie jak coś trzeba dosuszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam podłogówke 6x4 i sypie ok 7-8ton kukurydzy suszy się to 24 do 30h zainstalowałem mieszadło, dwie ceuwki po bokach, prowadnice i jeździ wuzek napędzany na linki do tego wuzka przyspawane są płaskowniki pod kątem 45stopni względem wuzka coś jak brony tylko że mają długość 60 cm ale to nie zdało egzaminu jak jest kukurydza mokra to wszystko się gnie, planuje zastosować napędzany slimak zamiast tych pazurów wtedy to by lepiej oderwało i przeżuciło jak by ktoś miał taki patent u siebie to prosił bym o zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

przemek1025a właśnie u mnie został taki patent zrobiony z mieszadłami ślimakowymi, podpatrzony u sąsiadów którzy suszą tak QQ, postaram się na czasie zrobić jakieś zdjęcia i wrzucić a jak zapomnę to przypomnij na PW.

 

Rozwiązanie wg ich opinii jak najbardziej trafione to takiej suszarni i nie tylko do QQ ale i zboże czy rzepak oczywiście dużo szybciej suszy. A zasada działania to chyba podobnie jak u ciebie wydłuż suszarni na prowadnicach jeździ duży wózek, a w poprzek na dużym wózku jeździ mały wózek z 3 mieszadłami.

 

Aha tyle ze zamiast linek u mnie są łańcuchy bo u nich na linkach nie wiem czy się linka pośliznęła na kole czy wyszła linka na Linke elekt był taki że skrzyżowało duży wózek na tyle że pękły ściany z pustaczków ceramicznych w suszarni i trochę się pogięło

Edytowano przez Grzegorz37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

odsprzedam 100 metrów kwadratowych suszarni podłogowej bin plus trzy wentylator plus kanały bez nagrzewnic wszystko ganz nowe


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

musze zobaczyć ile jest wentylatorów nowa kosztowała około 25 tys ja oddam za 12


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Sąsiad miał taką podłogawa, nie wiem czy na złom niw wywiuzł. Leżała u niego z 14 lat nie używana..

Ja mam trochę siatek, blach z otworami 1mm, 100x200 cm chyba z 8-10 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja mam podłogowej samoróby 250 metrów kwadratowych i nie raz ratowała mi d*psko z pszenicą więc nie ma co pisać że na złom.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

witam proszę o doradę kogoś doświadczonego w suszeniu, otóż chcę kupić suszarnię na usługi,oraz koszenie kukurydzy, wiec czy suszrnia daszkowa stacjonarna jest lepsza od takiej z siatki i wsrodku rura z nawiewm? i jaką wielkość zasypu powinna mieć? czy suszarnia daszkowa wystarczy zasym 15m sześciennych??

z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czym koledzy ogrzewacie suszarnię podłogowa bin i ile macie zasypu kukurudzy i ile suszycie, mam zamiar kupić suszarnię bin 24m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

Witam.

Szukam jakieś suszarni a wiecie jak to jest słabo z kasą i pomyślałem o podłogowej i chciałem się was zapytać czy to tak jest jak myślę że po tych 24h trzeba przewalać lopatą kukurydzę i czy się opłaca kupować taką podłogową bo rozłożył bym ją na jednym z klepisk nie chciałem zakładać nowego tematu

a i takie z allegro do 10 tyś opłaca się brać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

binowską ci tanio sprzedam tylko bez nagrzewnicy do tego nagrzewnica na ONi suszysz


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mam okazja kupić za 1000zł cos niby suszarnie tj rury perforowane i dmuchawę do tego. będe tego uzywał do podsuszania gryki. sprawdzi się ten patent? co ile cm trzeba rozkładać rury?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja tak suszyłem soję, bez nagrzewnicy to nie działa za bardzo, albo musi być suche powietrze, nie tak jak teraz


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

nie mam innego wyjścia muszę spróbować. teraz suchej gryki nie wykoszę, a suszarnie wszystkie zajęte kukurydzą


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj