GrzegorzJX60

Jak zwiększyć moc w JX 60

Polecane posty

ENDURAK91    22

tak mam blisko siebie taką firme (ok. 70km) z hamownią WOM jutro właśnie mam dzwonić i sie popytać.

 

tylko myślałem żeby samemu zmieniać ustawienia pompy bo ta firma zajmuje sie chip tuningiem a od nich kożystać z samej usługi hamowni :D

 

widze HORTUS że pogłebiasz wiedze w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram sie dac zdjęcie pompy z regulacją ale ta pompa na forum od golfa która dal Hortus wyglada praktycznie tak samo. Dokladnie czerwona strzalka pokazuje śrube od regulacji dawki paliwa. Ja wkrecilem pół obrotui jest ok,musze jeszcze zmniejszyc obroty biegu jalowego. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

dobrze by było jak byś strelił jakąś fotke :D

to już bym wiediał gdzie tej regulacji szukać na ciągniku.

 

 

pompa paliwowa jest ustawiona tak samo w każdym jx 60 czy to są ustawienią indywidualne dla danego egzemplarza?

Edytowano przez ENDURAK91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pompa paliwowa jest ustawiona tak samo w każdym jx 60 czy to są ustawienią indywidualne dla danego egzemplarza?

Witam dodaje zdjęcie pompy case jx60,własnie pod tą zaslepką zaznaczoną na zdjęciu znajduje sie śruba do zwiększania dawki .Ja wkręciłem ją pól obrotu,jak już pisalem byl problem żeby zdjąc tą zaslepke,trzeba ją zepchnąć.Tą śrube powinno wkręcać sie zaraz po kupieniu ciągnika.Na mojej pompie na tabliczce pisze 44kw.

post-44102-0-20878900-1326660899_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

dzieki za fotke :D

 

regulowałeś obroty biegu jałowego po zwiekszeniu dawki paliwa?

Edytowano przez ENDURAK91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za fotke :D

 

regulowałeś obroty biegu jałowego po zwiekszeniu dawki paliwa?

Ja obrotów biegu jałowego nie regulowalem,może minimalnie sie zwiększyły ale te silniki muszą tak mieć,obrotow nie bede zmniejszal .Podkrec zobaczysz zawsze mozna wrocic do ustawien pierwotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

kolego ja też jestem tego zdania żę zawsze można wrócić do ustawień seryjnych tak więc trzeba próbować to nic niekosztuje (oczywiście w ramach rozsądku i wiedzy) ale chwilowo brak czasu SESJA :D:D

 

w najbliższym wolnym czasie też tym sie pobawie.

 

dlaczego te silniki muszą mieć wieksze obroty na biegu jałowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Koledzy a jak się ma do tego spalanie, że się tak spytam?:) porównywał ktoś może? Bo jak większą moc czuć to super, tylko z czystej ciekawości jestem ciekaw czy podskoczyło drastycznie spalanie czy tak dość do przyjęcia :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ogólne spalanie jest mniejsze.

 

zwiększając dawkę zwiększysz KW (moc)- w ogólnym rozrachunku gram na kilowat jest mniej-podobnie jak w turbo,pompa ma większą dawkę,a gram jest mniej na kilowat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Trochę, odgrzeję temat, ktoś oprócz Grzegorza zwiększał moc, jesli tak, to jakie wrazenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Trzeba było pomysleć o mocy przy zakupie ciągnika - a nie teraz poprawiać fabryke


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Grzegorz jak udało ci się zepchnąć tą zaślepkę, ja dzisiaj z nią walczyłem, ale nie mogłem jej zepchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ja też próbowałem zdjąć ten kapturek ale jakoś mocno siedzi i też go niemoge zdjąć.

 

ale na wiosenne prace polowe coś będe kombinował i pobawie sie pompą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

trzeba użyć narzędzi-tam jest taka gumowa tulejka(w środku)która podczas zdejmowania bardziej się zaciska-tak że gołą ręką nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Udało mi się to zdjąć, ale tam jest nie tylko gumowa tulejka o ktorej mówisz, tam jest jeszcze taki pierścien zaciskowy i by zsunąć tą zaślepkę to trzeba się dobrze namęczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

po co ci ta moc? zwiększysz moc i podwoisz spalanie, najel paliw typu werwa lub stosuj dodatki do paliwa podnoszące liczbę oktanową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

po wielkich trudach zdjąłem tą zaślepkę :) tylko troche mi się rozerwała i ten pierścień zabezbieczający pękł więcie gdzie te elementy można dokupić bo teraz mi spada ta zaślepka bez tedo pierścienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

moja zaślepka leży w kabinie :)

ale mam wrażenie że maszyna chodzi lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@ENDURAK91-a po co z powrotem chcesz zakładać tą plombę?

jej brak niczym nie grozi.jej założenie nic nie poprawi-to jest tylko plomba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grgrzes80    0

Duży problem ze zdjęciem tej zaślepki , nie mogę jej zdjąć , może mi poradzicie jak to zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

na siłę-inaczej nie idzie-im bardziej się zdejmuje tym bardziej się ta guma w środku zaciska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja zwiększyłem dawkę w new hollanadzie td5030 na wolnych obrotach się mulił. na razie o 1,5 obrotu wkręciłem czuć moc, od razu rwie polecam jutro zwiększę więcej. można zwiększać puki nie dymi na pełnych obrotach

Edytowano przez BlomiSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
    • Przez ruciak24
      Cześć mam problem z ładowaniem i dwoma regulatorami napięcia już tłumaczę wraz z końcem szczotek w alternatorze oddaliśmy go do regernacji i części były wybrakowane że trzeba było regulator napięcia dodać po zamontowaniu nie mam ładowania w ciągniku po każdym odpaleniu i zgaszeniu muszę ciągnik ładować i pytanie jest takie jak zmostkowac ten regulator napięcia aby było dobrze opisy wtyków na regulatorze napięcia to Df d- i d+ które połączyć razem a które z czymś innym żeby było dobrze i pytanie jeszcze jedno czy jest osoba która robi instalacje elektryczne od zera do ciągników typowo u klienta? Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj