crystal169

Przystosowanie Bizona Z056 do zbioru kukurydzy

Polecane posty

crystal169    12

Witam, mam takie pytanie do użytkowaników bizona zo56 przystosowanego do zbioru kukurydzy. Mianowicie chciałbym sie dowiedziec jak i co pozmieniac w bizonie na sitach ,jakie sita , i co dokładnie.

 

Bardzo prosze o odpowiedz i z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

a po co zakrywać chwytacz kamieni??? pierwsze słysze. jak masz dużo do koszenia to powinieneś wymienić klepisko założyć przysłony na beben młócący a sita to już zależy bo można mieć takie z otworami stałymi albo żaluzjowe u mnie zawsze dolne było żaluzjowe górne ze stałymi otworami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Po to go zakryć żeby tam kolby nie wpadały, przynajmniej tak mnie uczono w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek123    0

Witam też kupiłem przystawkę klepisko zmienione blachy już zakręcone tylko parę rolników powiedziało mi że muszę zmienić napęd paska na potrójny bo mam jeszcze stary typ kombajnu na napęd gardziela na jeden pasek i mówią że będzie ślizgać może ktoś mi doradzić czy mam to zrobić czy zostawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

To się okaże na polu.Jeśli masz tylko dla siebie to trzeba jezdzić wolno i będzie chodzić.Ja w tamtym roku założyłem na szybko jeden pasek B do napędu hedera zamiast podwójnego i szło wolno ale swoje wymłóciłem a zalecają łańcuch.Przy okazji spytam może ktoś wie jakie powinno być przełożenie między kołem na gardzieli a przy przystawce claas sl i jak przeprowadzić napęd na drugą stronę bez prucia gardzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek123    0

ja przerabiałem bo kupiłem od NH i napęd na druga stronę robią na wałku pod gardziela bo tak było oryginalnie ułożyskowane na dwuch piastach do gardziela i dalej tryb i na łańcuchu albo na wałek zależy od wejścia jakie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kilkanaście lat temu Rekordem młóciliśmy kukurydzę na ziarno bez żadnych modernizacji na zwykłym hederze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Oryginalna zębatka zamiast koła pasowego na gardzieli ma 33 zęby do napędu przystawki oros.To jest chyba to samo co claas .Czy może ktoś policzyć u siebie jaka zębatka jest na przystawce..Ja mam na paski i wydaje mi się że za wolno chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj