ursuss

Nowa prasa zwijająca zmiennokomorowa

Polecane posty

ursuss    16

Witam w tym roku w planie mamy zakup nowej prasy zmiennokomorowej z nożami na MGR. I mam takie pytanie bo w ofercie jest napisane że średnica beli od 0,9 do 1,8 i czy to może być 0,9-1,5 myślimy nad new hollandem br7060 a w ofercie był br7070 z nożami i rotorem. Ale że dysponujemy tylko td5030 82kM to chyba z br7060 będzie troszkę lżej? A poza tym mam obawę jak ciągnik będzie sobie dawał radę ??? Na stronie pisze że br7060 ma zapotrzebowanie 70kM a br7070 80kM. Prasa będzie do wszystkiego po trochu. A może jakąś inną prasę brać pod uwagę. Cena tak pewnie ok 100k. netto.

Edytowano przez ursuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka by nie była ta prasa to do rotora i noży 82 konie to troche mało. A co dopiero jakbyś chciał bale 150 z nożami zwijać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Według mnie ten NH nie da sobie rady to zbyt wiele dla takiego ciągnika a jeszcze jak masz mokry teren to zapomnij minimum 110km do takiej prasy a tak nawiasem to za 100 netto to kolega ma brać claas variant ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

nh ma tak że przy końcowym dobijaniu wyłącza noże to może i ten nh da radę, na dłuższą metę i przy większej ilości bel to chyba nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Bele myślę robić max 120 średnicy i przy cienkim zgrabianiu mam nadzieje że da radę a jak nie to będzie prasowanie bez noży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

u mnie NH TD80D starszy model, przy prasie Case RB344 stęka nawet w słomie, jak zwija 120tki. W sianie to już wogóle nic nie mówie.. wink.gif

Także radzę Ci dobrze przemyśleć ten zakup @Ursuss bo może być tak , że kupisz a nie będziesz miał czym tej prasy pociągnąć. wink.gif

Z nożami to już wogóle nie próbuj, nawet nie wiem czy masz sens brać te noże do tej prasy, jak będziesz ją ciągał tym ciągnikiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nero91    2

A nie myślałeś nad Krone Vario pack?? One naprawde mało mocy potrzebują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego br 7060 chodzi u mnie przy NH 6030 wałek na eko to nie czuję czy ciężko idzie z nożami czy bez ale czasami przydusi podejrzewam że dasz rade tylko nie w takim tempie jak ja ale z tego powodu bym nie rezygnował z tej maszyna najwyższej weź br7060 sianokiszonkę i tak będziesz robić 120 balot bo będzie problem z podnoszeniem balota a pewnie nie jest powiedziane że za który rok nie kupisz większy traktor to zaś będziesz żałować że nie wziołeś a co do prasy to będziesz zadowolony pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tado    0

ja kupiłem jd 580 i zbraku wiekszego traktoru musiałem podłonczyc do 360 wszystko szło dobrze nawet moge powiedziec ze lrzej niz z famaroloska kostka tylko zamało było oleju do otwierania klapy wiec wymienilem traktor na U914 i odrazu nowa pompe zamontowałem idzie jak spłatka bez zadnego problemu robie baloty 1,5 sianokiszonki wiekszych nierobiłem bo juz kilka razy skracałem pasy

 

a zapomnialem dodac ze rotor moja presa ma i komlet nozt tez ale niezakladałem najchetniej noze bym sprzedał bo mi sa niepotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

pasówkom jeśli niechcesz zaczensto skracać pasów to nierób na największe siano kiszonki

 

no to muszę dodać że nie wiesz co tracisz bez noży niedosyć że mniej wchodzi w bale to jeszcze się gorzej rozwala snopek po NH br 7060 długa trawa rdzeń jest tak zbity i skręcony że bez noży tego nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

u mnie NH TD80D starszy model, przy prasie Case RB344 stęka nawet w słomie, jak zwija 120tki. W sianie to już wogóle nic nie mówie.. wink.gif

Także radzę Ci dobrze przemyśleć ten zakup @Ursuss bo może być tak , że kupisz a nie będziesz miał czym tej prasy pociągnąć. wink.gif

Z nożami to już wogóle nie próbuj, nawet nie wiem czy masz sens brać te noże do tej prasy, jak będziesz ją ciągał tym ciągnikiem..

 

Ale RB344 to chyba stałokomorowa i tam nie jest tak że na początku idzie lekko a potem przy dobijaniu potrzebuje dużej mocy ??? Bo w zminnokomorowej obciążenie jest bardziej stałe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tado    0

ja swoja pasowke mam od niedawna i dla moich bydlakow to bez znaczenia a skracałem bo poprzedni własciciel niemiał pojecia o podejsciu do presy niewiem jaka moc potrzebuja inne prasy pisze tylko ze dla jd wystarczy c360 na poczatek bo ma zasłaba chdrałlike do podnoszenia klapy ale napisze tak tylko dla przykladu ze jak pytałem sie jaka moc potrzebuje prasa metal fach to radzili mi około 110km ale to bzdura moim zdanie mała kostka szła ciezej niz moja jd

 

a teraz jakbym miał kupowac nowa prase to moim zdaniem najlepsza jest krone na tandemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

W grę wchodzą tylko nowe maszyny. A czy rozwiązanie new hollanda połączenia pasów i walców jest lepsze od samych pasów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tado    0

jesli chcesz kupic nowa to moim zdaniem tylko krone na tandemie widziałem taka nowa podczas pracy i 2 letna siper sprawa

gosc do tej 2letniej załozył fartuch ochronny na tryby i zebatki a o jakiej presie ty piszesz masz jakas fotke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

No ja w chwili obecnej jestem najbardziej za new holland br7060 jej cena to ok. 90 tyś netto a krone to jaki model i jaka cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tado    0

no nie nie ja mysle tylko o krone ze jest dobra presa i niewiem ile kolega ursus chce wydac na nh ale jak ja bym miał kupowac to krone

co prawda niewiem ile kosztuja czesci do krone ale do mojej jd sa drogie i po tym jak moja wyprubowałem i miałbym kiedykolwiek jeszcze kupowac prese to tylko krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tado    0

ja bym proponował cos takiegohttp://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tl5SATKeuzQ

 

podejzewam ze macie jakies doswiadczenie z presami czy aktualnie presujecie jestem na gg to łatwiej bendzie popisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tado    0

no i to jest dobry sprzet do pracy cena oczywiscie nienajciekawsza ale jakosc maszyny super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Niestety kronka za droga tak 100tyś netto to max czyli pewnie zostaje przy new hollandzie mam nadzieje że do początku sezonu uda się...

Ale belki na filmiku wyglądają pięknie. A prasa rolująca to będzie pierwsza w gospodarstwie... Mieliśmy kupować jakąś prostą stało komorówkę

ale udało się z wnioskiem na MGR i po zwrocie wychodzi tyle cobyśmy musieli zapłacić za jakąś polską tanią prasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

nie będziesz żałować tylko rewers chdrałliczny bo się czasem przydaje jak zapchasz podbieracz chwila moment i jedziesz dalej a ręcznie nieraz brakuje siły kolega raz ciognoł klucz ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj