Skocz do zawartości
miko

Traktor współpracujący z Sipmą Z-224

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sipma
Mechaniki    5

U mnie prasa Sipma z-224/2 z 1997 chodzi z c-360 a w okolicy dzialaja z 3512,c-330, zetor 7211, zarówno z-224/1 jak z-224/2

Wiadomość z agroFakt.pl

kaczorek    3

U mnie z U3512, bardzo zgrany zestaw. Nieraz C-330 gdy 3512 jest zajęty.

Najczęściej w okolicy sie spotyka z Sipma 3512, C-360 <_<

nasil90    94

w mojej okolicy to głównie z c330 ale jeden czepia do niej fendta 611ls 105km

Dominik1634    1

Ja swoją kupiłem w styczniu i będzie współpracować z ursusem c-360 lub c-4011 a u poprzedniego właściciela to była sprzęgana z ursusem 3512.

slav    3

U 3512 faktycznie dobrze pasuje do z224- kilka żniw temu presowałem na jednym polu z "osiemdziesiatka" , zrobiliśmy sobie taki wyścig, szlismy łeb w łeb. Dawno temu jezdziłem mtz 82 ale miał jedna bardzo dużą wadę - ukręcał przekaźniki - bo tam fajnie się włącza na obrotach bez sprzegła :DDD

banan575    104

u nas chodza z 360, 330 jeden gosc jezdzi zetorem 7xxx (jakis nowy model) a u nas bedzie chodzila z 3p jak sie kupi. nawet sasiedzi mowili zeby kupic prase bo super pasuje do tego 3p i co miesiac bylo by prasowanie kory . okolo 2ha.

kombajn    1

Prasowac kore? sipma? a jak to robic na co ta kora? napisz o tym banan575 wiecej bo mnie zaciekawilo. dzieki :)

PrzemoO    8

Ja swoją ciągałem C-360 3p elegancki zestaw cały czerwony

Czasem się zdarzało że 3p było zajęte wtedy Mtz 82

michal96    0

Jak mieliśmy sipme to chodziła z MTZ 80 trochę za duży był ale C-330 bez kabiny chrzestny nie chciał jeździć a zresztą miał ciapulec cieżko. A teraz jak mamy zwijkę także sipmę to także chodzi w niej MTZ .

Gość wolf19   
Gość wolf19

c360 ursus

banan575    104
Prasowac kore? sipma? a jak to robic na co ta kora? napisz o tym banan575 wiecej bo mnie zaciekawilo. dzieki ;)

prasujesz kore z wikliny (odpady po korowaniu) potem te kostki ida do palenia w spacjalnym kotle do gotowania wikliny.

Ta kore po korowaniu wywozi sie w pole i suszy jak siano potem kostki i do pieca.

Dobry sposob na szybkie zagotowanie 15000l w kotle. polecam

Za 4miechy ma ponoc byc z-224\1 B)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy