miko

Traktor współpracujący z Sipmą Z-224

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamyk514    2
ja jeżdżę 3512 i to jest MAX moc do tej prasy (i tak prasa nie wytrzymuje). Sporadyczne przypinałem do ciapka i też dawał rade. W opolicy jest jeszcze jeden taki zestaw (600m odemnie). Inni zakładają przeważnie 360.

U mnie to jest 6 takich zestawów 3512+Sipma i sobie radzą idealnie moc tego ciągnika jest wystarczająca do tej prasy.

Jeden facet u nas prasował Zetorem 7245 prasa była nowa i po miesiącu użytkowania były już skrzywione widły i coś z iglicami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

U mnie Z 224/1 chodzi z Lampo 60. Praca takim zestawem to brak kurzu w kabinie i wogóle nie słychać prasy (np. z C-360 to właściwie nie ma co porównywać), wyłączany WOM niezależnie od sprzęgła I stopnia, no i możliwości obrotów WOM - prawie zawsze jest to 540E. Spalanie takiego zestawu to do 3l/h zegarową przy dobrej wydajności- prasa wiążę super i jeździmy dość szybko. Rocznie ok. 50-55 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
U mnie Z 224/1 chodzi z Lampo 60. Praca takim zestawem to brak kurzu w kabinie i wogóle nie słychać prasy (np. z C-360 to właściwie nie ma co porównywać), wyłączany WOM niezależnie od sprzęgła I stopnia, no i możliwości obrotów WOM - prawie zawsze jest to 540E. Spalanie takiego zestawu to do 3l/h zegarową przy dobrej wydajności- prasa wiążę super i jeździmy dość szybko. Rocznie ok. 50-55 ha.

 

Jakoś nie chce mi sie wierzyc w 3l/h zegarową - no ale mogę się mylić


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

@ keram7719

 

 

Tyle pali przy 1500-1600 obr. silnika, w kombajnie Anna też więcej nie spali- tylko że wtedy jeździ przy obr. silnika ok 1100-1200; sprawdzone nieraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

u nas jeżrzdże osobiście U3512 z prasą Sipmy Z224/1 traktor pracuje na 1500-1650obr/min

w sianie i słomie ale przewarznie na usługach bo to sie nam opłaca dosyć bo w okolicy niema prasy kostkującej tylko jeden facet ma rolującą New Hollanda niepamiętam jaki model ale ma ją tylko dla siebie bo choduje dużo krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
U mnie zazwyczaj prasuję ursusem 360 czasami zetorem 5320.

 

 

to jeszcze zależy kto ma jaki traktor do tej prasy jak myślicie 110 konny traktor może jechać z tą prasą??? :(:(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopak    1

Więc moim zdaniem taka prasa powinna być napędzana przez tractor marki zetor 3320.Uważam,że byłby to zgrany i wydajny sprzęt...pzdr :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciomek666    0
u mnie tez z prasa z224/2 chodzi mf255 lub 3512 ;)

Zgadzam sie w zupełności mf 255 i ursus 3512 to najlepsze ciągniki do tej prasy. C-360 musi dostac dużo więcej obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ja prasowałem zwykle C360 a czasami 4514. Osobiście uważam, że obydwa sobie dobrze z nią radziły. Spalanie też w obu prsypadkach było niskie. 4514 to widomo - perkins a z c360 to jeździłem na niskich obrotach (najlepiej w granicach 1200/min). Wtedy oprócz niższego spalania uzyskuje się lepsze zbieranie materiału (trzeba przyznać, ze konstrukcja podbieracza w Z224 jest pod tym względem nie najlepiej rozwiązana).

Kiedyś zdarzyło mi się podpiąć C330. Ale rzeczywiście - wyszedł z niego "ciapek". Moim zdaniem ten ciągnik za wolno wchodzi na obroty i do prasy się nie nadaje.

ech... Prawdopodobnie niedługo trzeba będzie pożegnać się z Z224. Trochę żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

A ja osobiscie widziałem jak gosciu prasował siano ursusem 1614 z koskujaca z224.NApewno zapas mocy to miał ale cięzko mu było po polu manewrowac.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
110km to by to prasę w godzinę rozwalił np: Ursus 1224 i Sipma kostka

 

 

 

nic z tych żeczy my zależnie używamy c-360 zetora 8045 a nawet Valtre bo lepiej żeby ta pracowała w prasie niż zwoziła słome a obroty to 540E i silnik pyka na 1500 ipaliwa dużo nie pójdzie a jak robora idzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

U nas wszyscy ciągają tą prase ursusem C-360 ale jest koleś co jeżdzi zetorem 5211 i tez daje rade.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Jeżeli C-330 jest dobra to też pociągnie.

Tylko to nie to samo co wiekszymi ciągnikami, bardzo szarpie i ciągnik się męczy.

Na dłuższą metę to nie jest za dobre ani dla prasy ani dla ciągnika.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u nas to przewarznie c360 ale sie tez zdaza ze zetorkiem jakims pozdro <_<


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ja c 360 prasuje. jest duzo biegow do prasowania ale komfort pozal sie boze... do tej prasy mocniejszego ciagnika nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

ja mam 2 simpmy najczęsciej chodzi przy 360 i 1212 ale wzeszłym roku jedna chodziła przy ursusie 1634

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie ursus 3512


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj