Zaloguj się, aby obserwować  
Marcineku67

Sadownik na 13 ha

Polecane posty

Marcineku67    0

Witam !

Chciałbym kupić ciągnik sadowniczy na 13 ha. Mogę wydać 50tys. . Będzie on głównym ciągnikiem do pomocy będzie miał ursusa 3512. Może też być ursus 2802 lub 3502. Czekam na odpowiedzi

Edytowano przez Marcineku67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

witam nowego sadownika na agrofoto. Wracając do tematu to jeśli chcesz nowy to musisz kupić w jakimś programie unijnym i dostać 50% dofinansowania i masz wtedy 100 tyś a więc masz do wyboru kioti ex50 np. http://otomoto.pl/kioti-ex50-nie-landini-mistral-gm-55-mccormick-lamborghnini-A122901.html lub http://allegro.pl/kioti-dk551c-i2035758556.html ale on jest wg mnie za szeroki. Masz jeszcze kubota 5040n ale w tej chwili nie ma jej na allegro. Jeszcze zostaje coś z deutz-a (lamborghini, same to ogólnie to samo oprócz koloru maski) Mój odnośnik . To tyle z nowych a jak chcesz landini to napisz do @ursus3502PL bo jest dealerem firmy landini i farmtrac. A z używanych to poszukaj na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega pawiu16 widać jest bardzo dobrze obeznany w sprawach dofinansowań z UE tylko szkoda ze zapomniał tego ze PROW już się skończyło i dokładnie nic nie wiadomo co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

witam

zależy jeszcze co chcesz uprawiać. od charakteru uprawy będzie na pewno zależało jaki ciągnik wybrać.Chodzi mi tutaj o jego szerokość, typ, ilość koni. ja tez polecał bym korzystanie z funduszy sam z nich korzystam tylko teraz będzie trudno. trzeba bylo zająć się sprawą w styczniu 2011 gdy rozdawano modernizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcineku67    0

witam

zależy jeszcze co chcesz uprawiać. od charakteru uprawy będzie na pewno zależało jaki ciągnik wybrać.Chodzi mi tutaj o jego szerokość, typ, ilość koni. ja tez polecał bym korzystanie z funduszy sam z nich korzystam tylko teraz będzie trudno. trzeba bylo zająć się sprawą w styczniu 2011 gdy rozdawano modernizacje.

 

 

witam ja chciałbym kupic używanego ursusa 2812 albo jakiegos innego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

wiem że PROW się skończył ale można znaleźć inne programy np. założyć firmę usługową i wziąć kasę i tam raz na rok komuś opryskać i już. Tak mi się wydaje ale mam dopiero 16 lat więc mogę się mylić. A jeśli chcesz używany to polecam tego fergusona co @skrzynia662 ci napisał bo kilku sadowników z Warki i okolic ma go i sobie go chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcineku67    0

Zastanawiałem się nad ursusem 3502 lub 2802 ponieważ bardzo dużo sadowników z mojego rejonu je posiada .

Nie ukrywam że są tańsze

od innych

na czym bardzo mi zależy.

Napiszcie mi proszę co o nich sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Posiadam Ursusa 2812 z 97roku+tur od 2000r.Sprawuje się świetnie,godny polecenia,bardzo mało pali.Zdarzyły się małe awarie ale na tyle co ciągnik przepracował to naprawde głupstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcineku67    0

Ogrodnictwo a sadownictwo to można podzielić i różne uprawy zajmują, chodzi mi o konkrety

Mam sad na 13 ha potrzebny mi jest ciąągnik najlepiej sadowniczy. Może być ursus 3502 lub 2802.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

ale przecież 3502 to zwężony 3512 to po co ci dwa takie same ciągniki? i z jakimi sprzętami będzie chodził? Jeśli się mylę z tym 3502 to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcineku67    0

:rolleyes:

ale przecież 3502 to zwężony 3512 to po co ci dwa takie same ciągniki? i z jakimi sprzętami będzie chodził? Jeśli się mylę z tym 3502 to mnie poprawcie.

 

 

Ja mam ten 3512 ale ten jest za duży i obstrząsam sobie jabłka a ja chce trochę mniejszy . potrzebuje ciągnik 3502 albo 2802 rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

rozumiem ale który będzie chodził z opryskiwaczem, kosiarką albo innymi sprzętami bo 2802 starczy do otrząsarki ale do opryskiwacza może być za mało albo na styk ale zawsze mniej spali niż 3502. Ty jesteś z okolic Warki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcineku67    0

rozumiem ale który będzie chodził z opryskiwaczem, kosiarką albo innymi sprzętami bo 2802 starczy do otrząsarki ale do opryskiwacza może być za mało albo na styk ale zawsze mniej spali niż 3502. Ty jesteś z okolic Warki?

 

 

u nas te ciągniki ktore chce kupić ludzie u nas mają i te ciągniki sprawdzaja im się dobrze 3502 i 2802.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj