Zaloguj się, aby obserwować  
stasiek45

Tytan 10 czy Metal Fach N-267

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stasiek45    24

Witam mam pytanie jaki rozrzutnik wybrać do jd 5090R, tytan 10 czy metal fach N-267. Rozrzutnik w większosci będzie woził kukurydzę. Czy jasiek da radę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek16142   
Gość ziomek16142

ja w twojej sytuacji wybrałbym UNIĘ Tytan 10 PLUS, bo to lepsza marka napewno od Metal-Fach ;) Canowo to prawie są podobne, ale napewno w UNIĘ więcej nałożysz bo to 10 ton, a nie jak metal-fach 8 lub 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Jeden i drugi ma 8 ton ;) wiesz jaka jest teraz różnica w cenie? w zeszłym roku było ok 10tys. więc nie aż tak mało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek45    24

Różnica w cenie jest ok. 10 tys, ale byłby to zakup na prow więc różnica końcowa będzie ok. 2,5 tys

Edytowano przez stasiek45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

mam tytana 10 na jednej osi 6 sezonów do kukurydzy trochę za mało wchodzi przy oborniku jak nie będziesz przesadzac z ładowaniem to spokojnie pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Jeżeli chcesz wozić w większości kukurydze to może cynkomet 8t. Do niego można dokupić nadstawki i tylną burte otwieraną hydraulicznie i to już jest całkiem niezła przyczepa objętościowa. Unia droższa ale cynkomet z tymi nadstawkami wyjdzie pewnie podobnie. Wybór należy zawsze do kupującego a wybór jest spory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek45    24

mam tytana 10 na jednej osi 6 sezonów do kukurydzy trochę za mało wchodzi przy oborniku jak nie będziesz przesadzac z ładowaniem to spokojnie pójdzie

Można dokupic do niego adapter objętościowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Jeżeli chcesz wozić w większości kukurydze to może cynkomet 8t. Do niego można dokupić nadstawki i tylną burte otwieraną hydraulicznie i to już jest całkiem niezła przyczepa objętościowa. Unia droższa ale cynkomet z tymi nadstawkami wyjdzie pewnie podobnie. Wybór należy zawsze do kupującego a wybór jest spory

 

Do metal facha też możesz domówić nadstawki, pełne lub siatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W rodzinie mają Tytana 10 i sprzęt jak za te pieniądze godny polecenia. smile.gif Natomiast na temat MF napiszę tyle, że grubość materiału i jakość spawów to chyba nie porozumienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

Premium powiniem mieć, a nawet chyba musi mieć regulację posuwu taśmy, przecież nawet stare rozrzutniki miały z tym, że mechaniczny.

Mamy Tytana 10 plus, sprzęt godny polecenia, narazie pracuje bezawaryjnie. U nas farba nie schodzi (oprócz wytarcia w środku od obornika), ale za to napis z jednej naklejki zszedł :). Kukurydzy nie wozimy nim, ale wiem że można dobrać adapter objętościowy. Zdecydowanie polecam wersję "Plus", nie buja ciągnikiem podczas transportu i na podmokłych miejscach nie lgnie tak szybko, ale jak już wpadnie i błoto między osiami się zacznie pchać, to wtedy jest już gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FendtCedry    0

Posiadam 6 tonowego metal facha. Po wywiezieniu ponad 50 rozrzutników obornika 0 awarii, farba po myciu n ie schodzi "płatami". Grubość materiału (ktoś tam coś mówił na ten temat) to jezeli o to chodzi to tytan 10 plus jest o 100 kg lżejszy od 6 tonowego M-F. Więc gdzie materiał jest gorszy? Po za tym sąsiad posiada 10 plus i nie jest z niego zbytnio zadowolony.

Edytowano przez FendtCedry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj