Skocz do zawartości
jaro606

Oleje w t-25.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Oleje
c360p    0

Mam zamiar wymienić olej w przekładni kierowniczej,w związku z tym mam pytanie jak wypuścić stary olej z przekładni ?

grzes_farmer    17

Producent tych ciągników nie przewiduje wymiany oleju w tej przekładni,tylko dolewki.Jak chcesz całkowicie wylać to musisz wyjąć cała kolumnę kierowniczą

c360p    0

Dzięki za odpowiedż,ale skoro nie przewidział to dlaczego w instrukcji obsługi jest dokładnie określone co ile mth i jaką ilość oleju należy wymienić w tej przekładni.Ciekawe czy nie udało by się z niej po prostu tego oleju wypompować?

Wiadomość z agroFakt.pl

grzes_farmer    17

W instrukcji jest tylko smarowanie obudowy przekładni kierowniczej smarem stałym.I to chodzi o tę kalamitkę zaraz pod kołem kierownicy.

Nawet nie masz podane ile w samej przekładni powinno być oleju.

Możesz spróbować wyssać dużą strzykawką z wężykiem.

c360p    0

Zgadza się ,sprawdziłem dokładnie w instrukcji i rzeczywiście jest dolewanie co 1000 mth,ilość oleju w przekładni 0,75 L.A teraz skąd mam wiedzieć ile tego oleju dolać,jest tam jakaś miarka , bo na obudowie nie zauważyłem żadnego otworu kontrolnego.Chyba że leje się do pełna.

MarcinZugaj    0

Witam

Mam pytanie gdzie się sprawdza stan oleju w skrzyni  i gdzie się  dolewa ???????

Pytanie  gdzie się dolewa ole j do podnośnika???????????

Czy ma ktoś fotki tych miejsc

wieslaw16    46

Do skrzyni biegów wlewa się olej takim dużym korkiem jest on z boku skrzyni ,a stan nalewa się do dolnej krawędzi otworu wlewowego, przy wymianie wlewa się 10 litrów oleju,do podnośnika dolewa się korkiem umieszczonym na górze obudowy podnośnika, stając z tyłu traktora po prawej stronie na wierzchu zbiornika i jest duży korek wlewowy ,a kontrolny jest zaraz obok wlewowego na klucz 14 jest on z miarką która wskazuje stan oleju, na pręcie jest kreska dokąd powinien olej być i (7,5l) wchodzi jako stan potrzebny do sprawnego działania układu.

Sipma79    0
Napisano (edytowany)

Szybkie pytanie, jaki HIPOL lejecie do skrzyni biegów T-25 ?

Edytowano przez Sipma79

Mikua    9

Możesz wlać takiego i takiego, najważniejsze aby był, 

matt81    0

Superol trudno nazwać olejem,to raczej coś olejopodobnego.Mój śmiga na Turdusie,nie grzeje się,polecam.

A tak ogólnie to skoro zmieniasz olej już nie raz to dlaczego się pytasz ile oleju się leje?

Superol to jest największe ścierwo  jakie można spotkać ,obok oleju nie powinien nawet stać .Nie bardzo kumam dlaczego ludzie to leją do swoich ciągników,domniemam że z czystego przyzwyczajenia . Jest cała masa świetnych olejów 15W40  które pod każdym względem biją na głowę Superol. Od czasu generalnego remontu we "wladku"  leje olej TOTAL  Rubia TIR 7400 ,jest to olej do ciężarówek .  Od wymiany do wymiany zero "szlamu " na filtrze oleju, jak to było na Superolu,dodatkowo cicha ,miękka praca silnika .Żeby nie robić reklamy jednej marce ,reasumując polecam wszystkie markowe oleje ktore leje się do ciężarówek  są to oleje dające sobie radę z wysokimi temperaturami ,dużymi przebiegami i przeciążeniami silnika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się