Skocz do zawartości
jaro606

Oleje w t-25.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Oleje
krzysiekg    2

Witam. U Nas władek od kąd pamiętam chodzi na superolu cc 30, obecnie ma około 2850mtg. Czy bez obaw moge zmienić na turdus 15w40??, i czy sie opłaca zmieniać??

Wiadomość z agroFakt.pl

michal1993    350

Szybka odpowiedź, co wlejesz to będzie, u mnie 6000mth na superolu CC chodzi, w MTZcie mam olej hydrauliczny, Turdus właściwie też przełknie.

GoRAL1    63

Orginalnie był silnikowy 

Teraz jest słaba zima ale jeżeli chcemy  używać podnośnika przy dwu cyfrowym mrozie to lepiej pozostawic silnikowy 

EdwardC360    18

a Hipol może być do hydrauliki? bo taki jest obecnie w rusku którego niedawno kupiłem. i nie wiem czy trzeba wymieniać czy nie

Mikua    9

Chyba zaleje hydraulike superolem cc, kupiłem 10 L za 50 zł a gdzies go trzeba zużyć

Do hydrauliki zaleca się stosować olej silnikowy ja mam oryginalne ogrzewanie olejowe i hydraulikę mam zalaną olejem Turdus 15W40 od 2012 r wcześniej miałem oryginalny olej może zdziwicie się dlaczego ciągnik od nowości nie miał problemów z wyciekami a jak jakieś były np z siłownika to na bieżąco było uszczelniane ;) 

Na oleju Turdus hydraulika lepiej działa w zimę ogrzewanie lepiej działa nie trzeba długo czekać aż olej się rozgrzeje .

Witek2010    32

Turdus ! 

Superol do hydrauliki  akurat w tym ciągniku to się jeszcze nadaje  bo do silnika to szkoda lać . Tylko to nie jest ten sam superol co był ileś lat temu wstecz.  

Na turdusie robię 2 razy tyle motogodzin a olej wygląda lepiej i nie ma tego "smaru" wszędzie i wtedy cena turdusa jest niższa niż superolu po 2 zmianach i cały silnik w syfie nie mówiąc o różnicy ciśnienia oleju w silniku ;  

peter779    0

witam mam zamiar wymienić olej w moim wladku teraz jest zalany superolem. Co powiecie o oleju LOTOS MILVUS CC 15W40FALCO CD 15W40

piotr95    0

witam ile wchodzi oleju do napędu pompy hydraulicznej z tamtąd tez jest smarowana przekładnia kierownicza 

piotr95    0

czyli trzeba odkręcić podłogę zęby tam wlać oleju. niewiesz ile wchodzi oleju do napędu pompy????

zbyszekbrzuze    111

czyli trzeba odkręcić podłogę zęby tam wlać oleju?

Nie trzeba, wystarczy mieć:

post-10681-0-34961100-1455580511.jpeg

np z załączonego do Władka kompletu narzędzi lub z allegro :)

michal1993    350

Faktycznie, trochę nie w temacie napisałem, 1/2" jest dobra ale do oleju do podnośnika ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez wladek_t25
      Witam
      Po odpaleniu na jałowym bietu gdybdodaje gazu to z 700 obr. na 1800 zbiera się elegancko, lecz sprawa się typie gdy chwilę pojeżdze. Pod lekkim oporem wejście z 900 obr. na 1500-1600 to zajmuje z 10 sekund!! Nie wiem w czym rzecz, od średnich do max obr. wkręca się tak jak powinien. Pompa po regeneracji, nowa sekcja. Próbowałem delikatnie podregulować dawkę paliwa na większą, i to też nic nie dało. Kąt wtrysku idealny, co do mm. Co robić Panowie? Mam drugą pompę Ale w niej trzeba by było ustawić poprawną dawkę paliwa na stole probierczym. Jest może ktoś z okolic Elbląga i mógł polecić dobrego pompiarza? Ja zawiozłem do niby specjalistycznego zakładu to zmienili sekcję i mi ją oddali, nawet na stole jej nie regulawali bo założyłem ją to musiałem obroty regulawać i ten wkręt stop od gaszenia bo wykręcili. Zawiozłem drugiego zakładu w okolicy to opowiedzieli że pomp od ruskich nie przyjmują...